WANT TO STUDY AT LLU?

en student.JPG

Latvijas Lauksaimniecības universitātes fakultātes

 

LLU saņem "Zaļākās augstskolas" titulu

13 augstāko izglītības iestāžu un koledžu vidū ceļojošo "Zaļā punkta kausu" un Ls 1000 naudas balvu saņēmusi LLU Studentu pašpārvalde (SP), kas vissekmīgāk prezentēja aizvadītā studiju gada laikā paveiktos "zaļos" darbus. Par iegūto naudu tiks paplašinātas velosipēdu novietnes.
Foto: No LLU SP arhīva

"Ikdienā studenti pat nemaz nemana, cik zaļi patiesībā dzīvo – uz palodzēm audzē garšaugus, pārvietojas ar velosipēdiem, liekas tas tāds sīkums vien, bet par mums tas pasaka ļoti daudz. Mēs varam lepoties ar vietu, kur studējam," stāsta LLU SP Zaļās iniciatīvas darba grupas aktīviste Kristīne Valujeva.

Viņa atklāj, ka šogad paveikti daudzi nelieli, taču tajā pat laikā interesanti un nozīmīgi darbi – sākts dienesta viesnīcu eko-sacensību maratons, dalīti pašaudzēti stādi, rīkotas dažādas talkas, tostarp gaidāmā talka Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kurai jāpiesakās līdz 1.maijam, kā arī veikti citi pasākumi un jau ieplānotas turpmākās aktivitātes.

Jau nolemts, ka iegūtie līdzekļi tiks novirzīti, lai dienesta viesnīcās ierīkotu īpašas telpas, kurās studējošie varēs ērti glabāt savus velosipēdus. Šo "sapni" īstenot paredzēts, sadarbojoties ar LLU Tehniskās fakultātes studentiem, kas sekmīgi apguvuši metālapstrādi.

Kā spriež LLU SP vadītāja Signija Dziļuma, Zaļās iniciatīvas paveiktais ir īpašs notikums universitātes "zaļuma" attīstīšanā: "Prieks, ka dažās dienesta viesnīcās šādas velonovietnes jau ir izveidotas, taču tādai jābūt ikkatrā no desmit "kojām". Iegūtie līdzekļi ļaus gan uzlabot infrastruktūru, gan ilgtermiņā saglabāt vidi, gan papildināt LLU ekoloģisko darbu sarakstu."

Savukārt K.Valujeva aicina nesēdēt malā, cienīt un mīlēt vidi, kurā dzīvojat, kā arī un aktīvi iesaistīties zaļajās aktivitātēs: "Gaidam savā pulciņā jaunus, idejām bagātus domubiedrus!"

Aigars Ieviņš
Publicēts: 26.04.2012 20:34


Komentāri

1. Salimona 26.04.2012 20:56 +3 (115)  
Apsveicu, prieks par LLU un cilvēkiem,kas to paveica :)
2. Prims 27.04.2012 13:44 +1 (99)  
Prieks par Puķīti! :)
3. Zane 02.05.2012 11:20 -4 (106)  
Lieliski, lepojos! Malači visi, kas darbojās un prieks, ka aktivitātes turpina notikt un kļūt par tradīcijām :)
4. velobraucēja 03.05.2012 00:51 0 (106)  
Super ideja par velonovietnēm dienesta viesnīcās! Mani gan pašu šie labumi vairs neskars, bet vienalga prieks, ka par to tiek domāts un pie tā strādāts! Lai viss izdodas! ;)

Komentē šo rakstu
 Ienākt ar: draugiem.lvKomentēt izmantojot Twitter
*Komentārs
Publicējot komentāru Jūs piekrītat noteikumiem
* - obligāti aizpildāmie lauki