Pārlekt uz galveno saturu

Lauksaimniekus un mežsaimniekus aicina apmeklēt izstādi “Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2017” Rāmavā

No 5. līdz 7. oktobrim Izstāžu kompleksā Rāmava notiks 26. starptautiskā izstāde “Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2017”, ko organizē SIA A.M.L. sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministriju un izstādes ģenerālsponsoru banku Citadele. Tajā jau tradicionāli piedalīsies LLU studenti un zinātnieki, lai stāstītu par studiju un pētniecības iespējām.

Rāmavā tiksies lauksaimniecības, mežsaimniecības un komunālās saimniecības nozaru interesenti un eksperti. Izstādi apmeklēs ap 10’000 apmeklētāju, un tajā piedalīsies turpat 260 izstādes dalībnieku, kuri piedāvās nozaru novitātes, labākos risinājumus un piedāvājumus.

Izstādes mērķis ir veicināt reģionu attīstību, nodrošinot pieredzes apmaiņu un popularizējot lauksaimniecību un ar to saistītās jomas, kā arī veicinot aizvien efektīvāku saimniekošanu Latvijas laukos un mežos.

Interesentiem būs iespēja novērtēt ne tikai lauksaimniecībai paredzēto tehniku, bet arī industriālo tehniku, celtniecības materiālus un energoefektivitāti uzlabojošus materiālus. Savukārt, meža zonā dalībnieki piedāvās tehniku meža kopšanas un mežistrādes darbiem.

Izstādes ietvaros notiek plaša izglītojošā programma pieredzes apmaiņai – informatīvi semināri un diskusijas ar nozaru pārstāvjiem par tādiem aktuāliem jautājumiem kā meliorācijas sistēmas, mežsaimniecība, izaicinājumiem dārzeņu audzēšanā un citām tēmām. Izglītojošā programma tiek rīkota sadarbībā ar Zemkopības ministriju, LLU, Lauku atbalsta dienestu, AS “Latvijas mediji” portālu “laukos.lv”, Zemnieku saeimu u.c. organizācijām.

Izstādes apmeklētājiem būs unikāla iespēja nogaršot produktus, kas vēl tiek pilnveidoti LLU laboratorijās – ekstrudētus pākšaugus un pākšaugu pastētes, kas tapuši EK 7 ietvara "EUROLEGUME" (No 61378) projekta ietvaros, un iegūt informāciju par EK 7 ietvara „LEANPROT” (Systems biology platform for the creation of lean-proteome Escherichiacolistrains) projekta izstrādnēm. LLU zinātnieki arī prezentēs Valsts Pētījumu Programmas (2014.-2017.) "Lauksaimniecības resursi ilgtspējīgai kvalitatīvas un veselīgas pārtikas ražošanai Latvijā (AgroBioRes)" 4. virziena apakšvirziena "Lauksaimniecības resursi ilgtspējīgai kvalitatīvas un veselīgas pārtikas ražošanai Latvijā”” rezultātus.

Plašāka informācija – notikumu, semināru un diskusiju plānā.

No 5. līdz 7. oktobrim visi ceļi ved uz Rāmavu!

Izstādes darba laiks no plkst. 10.00 -17.00.

 

Pievienots 01/10/2017