Pārlekt uz galveno saturu

LLU atklāta piparkūku izstrādājumu izstāde

Attēla autors: No LLU arhīva

No 5. līdz 22. decembrim LLU Jelgavas pils muzejā apskatāma Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) studentu veidotā ikgadējā piparkūku izstrādājumu izstāde "Laika rats". Ikvienam apmeklētājam ir iespēja nobalsot par sev tīkamāko piparkūku mīklas izstrādājumu, tādējādi palīdzot noskaidrot "Skatītāju simpātijas" balvas ieguvēju.

Jau tradicionāli decembra sākumā Jelgavas pils gaiteņos sajūtama piparkūku smarža, kas tā vien liek domāt par Ziemassvētku tuvošanos. Šogad apmeklētāju priekam ar tēmu “Laika rats” tapa īsteni brīnumi – velosipēds, Ziemassvētku kamanas, Latvijas laika rats, sveču namiņš, vecmāmiņas mājas, četri gadalaiki. Tie ir tikai daži darbu nosaukumi, kas apliecina piparkūku konkursa dalībnieku radošumu un meistarību.

Par piparkūku izstādes pirmsākumiem stāsta idejas autore, asociētā profesore Daiga Kunkulberga, ko gribas mīļi dēvēt par piparkūku mammu: “Ideja radās pirms desmit gadiem, kad studenti nodarbību laikā uzzīmēja skices, trafaretus, lai uzbūvētu pirmās mājiņas. Tā kā mājiņas bija visnotaļ skaistas un krāšņas, tad tās noteikti bija jāparāda arī citiem studentiem un mācībspēkiem. Sākotnēji piparkūku mājiņas varēja aplūkot PTF Galda kultūras kabinetā Jelgavas pils cokostāvā, tomēr laika gaitā vēlējāmies, lai tās redz ne tikai fakultātes iemītnieki, bet arī Jelgavas pils apmeklētāji, studenti un darbinieki, tādējādi izlēmām rīkot izstādi, kas šogad norisinās jau devīto gadu”.

Šogad izstādes tapšanā piedalījās vairāk kā 30 jaunie viesmīlības nozares un pārtikas tehnoloģijas speciālisti, tika izmantoti 15 kilogrami piparkūku mīklas un 5 litri karaliskās glazūras. Tradicionāli izstādes tapšanā lielu atbalstu sniedza SIA “Leipurin”, kafejnīca “Rausis” un “Rīgas Dzirnavnieks”.

Muzeja durvis Lielajā ielā 2, Jelgavā, apmeklētājiem atvērtas darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Pievienots 07/12/2017