Pārlekt uz galveno saturu

Agronomisko analīžu zinātniskā laboratorija

Agronomisko analīžu zinātniskā laboratorija

Agronomisko analīžu zinātniskā laboratorija ir LLU struktūrvienība, kas sākusi savu darbību 1995. gadā un ir akreditēta kopš 1999. gada. Laboratorijas darbības sfēra ir alus miežu un dzīvnieku barības fizikālā un fizikāli ķīmiskā testēšana. Kopš 2002. gada laboratorija veic testēšanu atbilstoši LVS EN ISO/IEC 17025 standartam.

Testēšanas rezultātu kvalitāti garantē

  • LVS EN ISO/IEC 17025:2005 standartam atbilstoša pārvaldības sistēma;
  • augsti kvalificēts personāls;
  • atzītu metodiku (ISO, ГОСТ, EBC) izmantošana paraugu testēšanā;
  • mūsdienīgu iekārtu (AAS, HPLC, GC, Aminoskābju analizators, ICP-OES) izmantošana.

Laboratorijas akrediatācijas apliecības reģistrācija Nr. LATAK-T-168-06-99-A.

Laboratorijas pakalpojumi

Agronomisko analīžu zinātniskā laboratorija piedāvā saviem klientiem noteikt dažādus fizikāli ķīmiskos rādītājus dzīvnieku barībā gan ar ķīmiskām metodēm, gan NIR (tuvās infrasarkanās gaismas) spektrometru.

Ar NIR ir iespējams noteikt kopproteīnu, kokšķiedru, koppelnu, ADF, NDF, Ca un P kukurūzas un zāles skābbarībā.

Ar ķīmiskām metodēm laboratorija piedāvā noteikt: sausnu, kopproteīnu, šķīstošo proteīnu, saistīto proteīnu, aizsargāto proteīnu, tīrproteīnu, kokšķiedru, NDF, ADF un NEL, sagramojamību, lignīnu, tauku un eļļas saturu, koppelnus, kalciju (Ca), fosforu (P), organiskās skābes (pienskābe, etiķskābe, sviestskābe), vides skābumu (pH), amonija slāpekļa saturu (N/NH4), cieti, reducējošos cukurus, magniju (Mg), nātriju (Na), cinku (Zn), varu (Cu), mangānu (Mn), dzelzi (Fe), kāliju (K), oglekli (C) un sēru (S).

 

Agronomisko analīžu zinātniskā laboratorija iesaka saviem klientiem jau laicīgi izpildīt paraugu pieņemšanas protokolu un to pievienot nododamajam paraugam.