Pārlekt uz galveno saturu

MF pārstāvji izmantojot EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta iespējas veido sadarbību ar Hedmarkas augstskolu

EEZ

No 2015. gada 14. līdz 20. decembrim divi Mežu fakultātes pārstāvji: L.Liepa un J.Krūmiņš ar EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzību aktivitātes „Stipendijas” ietvaros viesojās Hedmarkas augstskolas (Hedmark University College) Mežsaimniecības un dabas resursu departamentā ar mērķi sekmēt ilgtermiņa zinātnisko sadarbību ar fokusu uz ilgtspējīgu dabas resursu pārvaldību meža ekosistēmās.

Par vizīti Hedmarkas augstskolā stāsta L.Liepa un J.Krūmiņš: 
„Mežsaimniecības un dabas resursu departaments ietilpst Lietišķās ekoloģijas un lauksaimniecības fakultātes sastāvā, kas nodrošina studentu bakalaura, maģistra un doktora līmeņa studijas šādās sfērās: lauksaimniecība, mežsaimniecība un ekoloģija. Viena no galvenajām Mežsaimniecības un dabas resursu departamenta prioritātēm ir zinātnisko pētījumu un pētnieku attīstība atbilstoši jaunākajām tendencēm dabas resursu pārvaldībā, iekļaujot, lietišķās ekoloģijas interdiscplinārus pētījumus, sadarbojoties ar valsts nozares un privātajiem uzņēmumiem, kā arī veicinot starptautisku pētniecības projektu uzsākšanu un attīstību. Vairāki no vadošajiem pētnieki ir guvuši atzinību starptautiskā mērogā un pētnieciskās aktivitātes ir novērtētas starptautiski. Mums bija iespēja nedēļas laikā pabūt un attīstīt jaunas pētniecības idejas un piemērot tās Baltijas valstu un Latvijas situācijai. 
Tā kā pirms vizītes, veiktās aktivitātes tika saskaņotas ar pētniekiem, ar kuriem mums jau bija izveidojusies sadarbība neklātienē, proti, rakstot iepriekš projekta pieteikumu EEZ & Norvēģu finanšu instrumenta atbalstam pētniecībā, tad komunikācija ar vadošajiem pētniekiem bija jau skaidri zināma.  Vizītes laikā tika organizētas vairākas diskusijas un semināri par turpmāku sadarbības attīstību pētniecībā, īpašu uzsvaru veltot lielo zālēdāju pētniecībai meža ekosistēmās aizsākšanai Latvijā. Papildus tam, vizītes laikā mēs apmeklējām departamenta mācību un zinātniskās telpas, komunicējām ar citiem pētniekiem dažādām novitātēm zinātnē.  Kopumā jāsaka, ka departamenta vide ir izteikti starptautiska un studiju un pētniecības vide, kas ir vērsta uz izaugsmi un ilgtspējīgas dabas resursu izmantošanas attīstību. Piemēram, departamenta kompleksā, kas atrodas kalnu ielejā un ir ieskauts ar lielām mežu platībām, atrodas bioenerģijas ražotne, kas nodrošina visa kompleksa energoapgādi, kā arī visiem procesiem ir iespēja sekot līdzi uz ekrāniem, kas izvietoti kopējās telpās. Vēl tikai atliek piebilst, ka kompleksa teritorijā ir aizsākta jaunas galvenās ēkas būvniecība, kas sola būt ekoloģiski draudzīgākā studiju ēka pasaules mērogā. Kopumā jāatzīst, ka iekārtotā akadēmiskā infrastruktūra gan studentiem, gan pētniekiem ļauj būt tiešā saskarsmē ar procesiem dabā, kas savukārt rada padziļinātu izpratni par procesiem, kas noris vidē.”

 

Mobilitāte īstenota Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas "Pētniecība un stipendijas" projekta „Mobility in the field of Agriculture, Forestry and Veterinary medicine” (Nr.EEZ/NFI/S/2015/028) ietvaros.