Pārlekt uz galveno saturu

LLU jauna tradīcija – “Students var!”

Gada nogalē svinīgajā Konventa sēdē pirmo reizi tika īpaši sumināti LLU studenti, kuri 2017. gadā veicinājuši LLU atpazīstamību un ar savu piemēru un sasniegumiem popularizējuši universitātes vārdu Latvijā un pasaulē. Tos konkursā “Students var!” par izciliem savā jomā atzinušas fakultātes un apstiprinājusi Studiju padome.

“Mūsu vidū ir studenti, kuri ir izstrādājuši inovatīvus produktus, parādījuši izcilu sniegumu zinātnē, pētniecībā un dažādās sabiedriskajās aktivitātēs. Viņi ir pierādījuši, ka viņi var izdarīt vairāk, nekā to prasa pasniedzējs studiju kursa ietvaros, vairāk nekā no viņiem sagaida kursa biedri. Un varbūt pat vairāk nekā viņi paši ir sākotnēji atļāvušies sapņot. Taču viņi ir pierādījuši, ka students ar iegūtajām zināšanām, prasmēm un attieksmi var sasniegt daudz, tādējādi radot pievienoto vērtību gan savai karjerai, gan universitātei. Lai izteiktu viņiem pateicību, šogad LLU dibinājām jaunu tradīciju – sveikt izcilākos gada studentus, kuri ir nesuši LLU vārdu Latvijā un pasaulē,” stāsta LLU Komunikācijas un mārketinga centra vadītāja Lāsma Līcīte.

Par izcilu sniegumu un Latvijas Lauksaimniecības universitātes tēla popularizēšanu Konventa sēdē studiju prorektors Aigars Laizāns sveica studentus:

  • Informācijas tehnoloģijas fakultātes studentu Arvi Simsonu, kurš 2016. un 2017. gadā piedalījās starptautiskajā studentu matemātikas olimpiādē un abus gadus pēc kārtas ieguva otro vietu, apsteidzot studentus no Lietuvas, Igaunijas, kā arī citām Latvijas augstskolām.
  • Informācijas tehnoloģijas fakultātes studenti Amandu Kļaviņu, kura saņēma Latvijas mēroga atzinību “Lēdijas Adas Lavleisas balvu” no Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas kā perspektīvā jaunā sieviete – programmētāja.
  • Informācijas tehnoloģijas fakultātes studentu Lauri Liepiņu, kurš ieguva prestižo ZIBIT 2017 balvu kā otrais labākais maģistra darbs informācijas un komunikācijas nozarē vairāk nekā 20 iesniegto maģistra darbu konkurencē. Maģistra darba tēma – “Ģeogrāfiski pielāgojama autovadīšanas simulatora izstrāde”.
  • Vides un būvzinātņu fakultātes studenti Annu Karlsoni, kura kā jaunā ainavu arhitekte izveidojusi spēļlaukuma plānojumu bērniem ar speciālām vajadzībām Pelčos (Kuldīgā) un piedalījusies arī tā izbūvē. Rotaļu laukums būs īpaša dāvana ne vien bērniem ar īpašām vajadzībām, bet arī Latvijai simtgades jubilejā.
  • Tehniskās fakultātes studentus Rūdolfu Lejnieku, Mārtiņu Jansonu, Justīni Zavjalovu, Ģirtu Grasmani un Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes doktoranti Baibu Ziemeli, kuri kopīgiem spēkiem ir izveidojuši nākotnes automobīli jeb pneumobīli, ko uz priekšu virza saspiests gaiss. Pneumobīļa komanda LLU vārdu ir nesusi ne vien Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām, piedaloties starptautiskās pneimobīļu sacensībās Ungārijā.
  • Pārtikas tehnoloģijas fakultātes doktorantu Igoru Šepeļevu, kurš praktizējies un veicis zinātnisko darbu Minesotas universitātē. Iegūtās zināšanas Igors nodod tālāk savā fakultātē, strādājot kā zinātniskais asistents Valsts pētījumu programmā.

Savukārt par aktīvu darbību augstskolas dzīves organizēšanā, studiju biedru iesaistīšanu tajā, kā arī LLU tēla popularizēšanu sveica:

  • Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes studenti Alinu Aminovu, kura ir aktīvi piedalījusies dažādos pasākumos un izstādēs, tādējādi veicinot LLU atpazīstamību. Turklāt Alina ir motivējusi un iedvesmojusi arī citus studentus aktīvi darboties studējošo pašpārvaldē un iesaistīties augstskolas dzīvē. 
  • Meža fakultātes studentu Ņikitu Beluško, kurš ir aktīvi ir iesaistījies dažādu pasākumu organizēšanā augstskolā, kā arī ir pārstāvējis universitāti dažādos pasākumos, tādējādi veicinot augstskolas atpazīstamību.
  • Veterinārmedicīnas fakultātes studenti Madaru Nikolajenko par aktīvu zinātnisko darbu, veidojot zinātniskās publikācijas, kā arī iepazīstinot ar pētījuma rezultātiem interesentus starptautiskās konferencēs Latvijā un Igaunijā.
  • Lauksaimniecības fakultātes studenti Elīzu Ilzi Malcenieci, kura ir ne vien apzinīga kursa vecākā un Artūra un Ērikas Gerhardu stipendiāte, bet arī aktīvi iesaistās augstskolas sabiedriskajā dzīvē – TDA “Kalve”, Studējošo pašpārvaldē, konferencēs un pieredzes apmaiņas braucienos, kā arī piedalās dažādu pasākumu organizēšanā. Elīza Ilze ar savu attieksmi un pienākuma apziņu rāda lielisku piemēru tam, ka studenti var!

 “”Students var!” ir mūsu cieņas apliecinājums LLU studentiem, kuri guvuši atzinības ārpus universitātes un ļāvuši spožāk iemirdzēties gan pašiem, gan universitātei kopumā. Domāju, ka ikvienam no studentiem šis būs vērtīgs ieraksts viņu lietišķajā biogrāfijā un pierādījums tam, ka jau studiju laikā viņi ir apliecinājuši sevi kā ievērojamas personības,” skaidro studiju prorektors Aigars Laizāns.

Visi studenti saņēma piemiņas balvas no LLU un apsveikumus no savām fakultātēm.

 

Pievienots 29/12/2017