Pārlekt uz galveno saturu

Studentu korporācija "Ventonia"

Dibināta: 1917. gada 21. novembrī Tērbatā (Tartu)
Krāsas: Zils- balts - zaļš
Devīze: Draugam, godam, taisnībai!

Studentu korporācijas Ventonia mērķi un uzdevumi cieši saistīti ar latviešu tautas izglītības un Latvijas valsts brīvības, tautas vienības garu un nemitīgu uzplaukumu. Izglītība, centība, draudzība un goda apziņa ir korporācijas darbības mērķu pamatā. Latviešu tautas brīvības cīņu piemiņa ir ne tikai svēts pienākums, tā izaug korporācijas nodarbībās - kopapziņas pausmē, Tautas kopības augsmē!

Īsumā par korporāciju

Nosaukums un krāsas simbolizē Ventas upi tādā izpratnē, ka līdzīgi Ventas straumei, kas savus ūdeņus atdod plašajai jūrai, veidojams un stiprināms mūsu gars Latvijas zemes un Latvijas tautas tālākai attīstībai un spēkam. Visgrūtākos Pirmā pasaules kara apstākļos daudzi Ventonias locekļi tika atrauti no dzimtenes sētas un tie izklīda pa Vakareiropu un Krieviju. Pēc Latvijas valsts nodibināšanās un Latvijas universitātes darbības uzsākšanas arī Ventonias darbība tika atjaunota. 1921. gadā Ventonias un Jumerias korporāciju locekļi apvienojās korporācijā Ventonia.
Ventonias mērķis - censties pēc nacionālo ideālu sasniegšanas un savstarpējas draudzības nodibināšanas, stādot pirmā vietā tikumību un godu, kā arī rūpēties par savu biedru garīgo un fizisko attīstību.
Krāsu nozīme: zils - lai cieši draugs pie drauga turas, balts - mūsu gods, zaļš - mēs ceram atrast pareizo ceļu uz cēlo un daiļo.

Pievienots 19/05/2016