Pārlekt uz galveno saturu

"Zaļā brīvība" aicina apmeklēt "EkoFilmu dienu" Jelgavā

Attēla autors: No LLU arhīva

24. aprīlī plkst. 16.00 Jelgavas novada domē notiks otrais no biedrības “Zaļā brīvība” rīkotajiem "EkoFilmu dienu” pasākumiem. Pasākumu ietvaros tiks demonstrētas filmas, kas paver plašāku skatījumu uz ekoloģijas, “zaļā dzīvesveida” un ilgtspējīgas ekonomikas izpratni, kā arī notiks diskusijas ar vides un ekonomikas ekspertiem un alternatīvās ekonomikas praktiķiem. "EkoFilmu dienas" turpināsies apmēram mēnesi, pēc reģionālās tūres, kuras ietvaros notiek pasākumi Rēzeknē, Jelgavā, Valmierā un Liepājā, maija otrajā pusē noslēdzoties Rīgā ar “EkoFilmu nedēļu”, informē Lauma Ziemļniece.

""EkoFilmu dienas" ir daļa no plašāka biedrības "Zaļās Brīvība" starptautiska projekta, kas veicina izpratni par sociālo un solidaritātes ekonomiku kā ceļu uz ilgtspējīgu attīstību," stāsta biedrības pārstāve Zanda Skuja, “Ilgtspējīga attīstība ir svarīga ikvienā pasaules malā, gan ekonomiskajās lielvarās, gan nabadzīgajās attīstības valstīs, gan pie mums Latvijā. "Zaļā Brīvība" ar kino palīdzību vēlas iepazīstināt Latvijas iedzīvotājus ar iedvesmojošiem risinājumiem vides un sociālajām problēmām. Par to, kas mūsdienu globālajā sistēmā ir nepareizi, runā daudzi. Mēs gribam rādīt un runāt par to, kas jau ir lieliski, kādi ir jau radītie risinājumi, kas aug kā sēnes pēc lietus dažādās pasaules malās, arī pie mums pašiem!"

“EkoFilmu dienas” secīgi notiks četrās Latvijas pilsētās – Rēzeknē, Jelgavā, Valmierā un Liepājā. Šīs pilsētas nav izvēlētas nejauši – katra no tām reprezentē vienu no Latvijas novadiem un tajās visās ir spēcīgas reģionālās augstskolas. Rītdienas pasākumu biedrība “Zaļā brīvība” organizē sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolu, arī pārējās pilsētās biedrības sadarbības partneri ir vai nu reģionālās augstskolas, vai vietējā pašvaldība.

Katrā no pilsētām ieplānots līdzīgs formats – īsi ievadvārdi un iepazīstināšana ar filmu, tās ideju un kontekstu, filmas “Pārmaiņas 2.0” (In Transition 2.0) noskatīšanās, diskusija par ilgtspējīgu attīstību, “zaļo dzīvesveidu” un solidaritātes ekonomiku ar katra reģiona vides, ekonomikas un sociālās uzņēmējdarbības ekspertiem un biedrības “Zaļā brīvība” pārstāvjiem. Visi pasākumi ir bezmaksas, jo to rīkošanu apmaksā Eiropas Savienība.

Nākamais pasākums notiks Liepājā, 25. aprīlī plkst. 17.00 Liepājā Liepājas universitātē; konkrētais pasākuma laiks un vieta Valmierā vēl tiks precizēti.

Savukārt maija vidū “EkoFilmu dienas” noslēgs pasākumu cikls Rīgā – “EkoFilmu nedēļa”. Plānots, ka to ietvaros skatītājiem būs iespēja noskatīties gan “Pārmaiņas 2.0” (In Transition 2.0, Transition Network, Director Emma Goude), gan “Igaunijas ciemats Ganā” (Estonian village in Ghana, Igaunijas nacionālā televīzija), gan “Jēgas meklējumi” (A Quest for Meaning, Directors Nathanaël Coste, Marc de la Ménardière), un arī vienu filmu, ko pasākuma rīkotāji glabā kā pārsteigumu skatītājiem.

Plašāka un precizēta informācija drīzumā būs pieejama biedrības “Zaļā brīvība” sociālajos tīklos FB, TW un Instagram un biedrības mājas lapā.

 

Pievienots 19/04/2017