Pārlekt uz galveno saturu

Muzeju naktī uzkavējies Jelgavas pils laika pieturās!

20. maijā, kad savas durvis naktī vērs Latvijas muzeji, LLU Jelgavas pils no plkst. 19.00 līdz 1.00 aicina izkāpt no dzīves ātrvilciena un uzkavēties astoņās pieturvietās – vēsturē, izglītībā, dejās, radošās nodarbēs, dziesmās, tradīcijās, mākslā un teātrī. Katra no pieturām būs īpaša savā vēstures laikā, lai dotu ikvienam iespēju vienā vakarā redzēt, dzirdēt, sajust un būt daudzviet.  

Pieturā "Laiks vēsturei” būs iespēja pakavēties Jelgavas pils pavisam nesenā vēsturē – aizvadītajā gadā, kad tajā tika plānoti pirmie būvdarbi, kas vēl ilgs trīs gadus. Dokumentālajā filmā "Jelgavas pils – laikmeta spogulis”, kuru varēs noskatīties pils 1. stāva gaitenī, ir noķerts mirklis pirms pils pārmaiņām. Turklāt, vai senākas pārmaiņas ir skārušas pils telpas tik ļoti, ka tās ir pilnībā izmainījušas savu vizuālo izskatu, būs iespēja pārliecināties virtuālajā spēlē.

Izglītības pieturai Jelgavas pilī jau ir vairāk kā pusgadsimtu ilga vēsture, kopš brīža, kad tajā savu darbību sāka Jelgavas Lauksaimniecības akadēmija (tagad LLU). Muzeju naktī astoņu universitātes fakultāšu studenti Sudraba zālē piedāvās ikvienam izjust, kā mainījies darbs pārtikas tehnologiem, būvniekiem, lauksaimniekiem, programmētājiem, ekonomistiem un citu profesiju pārstāvjiem. Līdz ar to būs iespēja ceļot dažādos laikos un iepazīt tehnoloģijas, kuras jau ir piemirstas un mūsdienu speciālisti vairs neizmanto.

Savukārt pieturās "Laiks dejām” un "Laiks dziesmām” uzkavēties šodienas deju un dziesmu pasaulēs aicinās LLU studentu amatiermākslas kolektīvi kopā ar draugiem. Deju pieturā plkst. 20.00 LLU Aulā jauniešu deju kopa "Skalbe” kopā ar draugiem izdejos koncertu "Man liekas, ka lidot protu...”, bet dziesmu pieturā plkst. 19.00 Vītņu kāpnēs sievu koris "Liepa” un vīru koris "Ozols”, piedaloties arī senioru vokālajam ansamblim "Vīzija”, visus aizvedīs mūzikas pasaulē. Turpretim mākslas pieturā ikviens varēs izkāpt visa vakara garumā un baudīt vai nu Ilzes Laizānes gleznu izstādi "Apburtais mežs” LLU Aulas foajē, vai arī foto izstādi "Jelgavas pils atjaunošana 1957. – 1965. gadā” Jelgavas pils muzejā.

No plkst. 19.00 līdz 22.00 Jelgavas pils pagalmā tradīciju pieturā aicinās uzkavēties universitātes studentu korporācijas "Fraternitas Imantica” un "Ventonia”, stāstot par korporantu tradīcijām un korporāciju jēgu, kā arī rādot sava apģērba atpazīšanas simbolus un biedru uzvedības īpatnības.

Par daļu no laika šajā vakarā varēs kļūt bērni pieturā "Laiks radošām nodarbēm”, piedaloties laika deķa darināšanā un atstājot savu darbu nospiedumus. Radošā darbošanās norisināsies Jelgavas pils 288. auditorijā no plkst. 19.00 līdz 23.00.

Savukārt no plkst. 22.00 pieturā "Laiks teātrim” (J. Čakstes bulvāris 5a) būs iespēja naksnīgajās gaismās vērot jumta vīziju "Divi maija vakari”, kas būs veltīta pirmajam Starptautiskajam universitāšu teātru festivālam Jelgavā, kurš norisināsies maija beigās.

Visas aktivitātes, izņemot pieturu "Laiks teātrim”, būs pieejamas LLU Jelgavas pilī, Lielā ielā 2, Jelgavā.

Muzeju nakts 2017

Pievienots 18/05/2017