Pārlekt uz galveno saturu

Ziemassvētku laiks LLU jeb ko darīt decembrī starp eksāmeniem, atskaišu "nāves" līnijām un pētījumiem?

Attēla autors: No LLU arhīva

Studiju semestra beigu tuvošanās, ieskaites, projektu noslēgumi, atskaites un dažādi citi prātā radītie „briesmoņi” nespēj novērst Ziemassvētku tuvošanos, tādēļ, kamēr viena LLU saimes daļa naktīs studē, raksta noslēguma darbus, pētījumu atskaites un mēģina „savilkt” budžeta gada galus kopā, citi veido adventes vainagus, iededz sveces, gatavo dāvanas, mācās Ziemassvētku dziesmas un rada sev apkārt īpašo svētku smaržu un brīnumu sajūtu.

Lai visus „skrienošos”, „ļoti nopietnos”, ar studijām un darbu apsēstos 24. decembra vakarā nepārņemtu sajūtas, ka pienākusi gada katastrofālākā diena, kurai neesat bijuši gatavi ne domās, ne darbos, piedāvājam 5 soļu Ziemassvētku terapiju, kura par spīti bezgalīgajiem pienākumu sarakstiem ļaus ikvienam lēnām un bez piepūles sagatavoties Ziemassvētkiem un neradīs kaitējumu. Turklāt varam piebilst, ka terapijai ir blakusefekts – tās laikā darbaspējas un labsajūta mēdz pieaugt, kas ļauj pēc tam iegūt pat labākus studiju un darba rezultātus.

Noskaņojam domas Ziemassvētku frekvencē

Gudri prāti saka, ka viss vienmēr sākas cilvēka galvā, un arī svētku frekvences atrašanai pietiks ar dažām domām dienā, kurās Ziemassvētki nav kā visu darbu „nāves” līnija un laika robeža, bet gan kā svētki šī vārda vistiešākajā nozīmē. Atbalstu un iedvesmu ikviens katru dienu svētku noskaņojumam var smelties LLU portāla Neparasto domu kalendārā (http://www.llu.lv/kalendars), kas atgādina, kurā decembra dienā atrodamies un ka gada nogale ir patiesi labākais un priecīgākais gada laiks.

Nodarbinām acis un degunus piparkūku baudīšanā

Decembris ir arī viens no gada tumšākajiem mēnešiem, taču, ja vienīgā gaisma, ko ļausiet baudīt savām acīm, nāk no datora ekrāna, tad decembris šķitīs vēl desmit reizes tumšāks. LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studenti un mācībspēki piedāvā citu acu nodarbināšanas variantu, papildus izmantojot arī smaržas antenu deguna izskatā. No 5. līdz 22. decembrim LLU muzejā (Jelgavas pils) egles lampiņu gaismā būs apskatāma ikgadējā piparkūku izstrādājumu izstāde „Laika rats”. Kas to lai zina – iespējams, piparkūku smarža tik ļoti pielips katram izstādes apmeklētājam, ka to paņemsiet līdzi un radīsiet mājās savus piparkūku meistardarbus?

Iedarbinām sīko pirkstu muskulatūru dāvināšanas režīmā

Ne visi ada, tamborē, cep, zāģē, zīmē vai veic kādas citas darbības, kuru rezultātā rodas garšīgas, noderīgas un skaistas dāvanas. Bet daļa no lielās LLU saimes prot šo un daudz ko citu, turklāt viņi zina, kā pagatavot dāvanas ne vien saviem mīļajiem, bet ir gatavi ar tām dalīties. Lai vienkopus varētu satikties tie, kuri darbina sīko pirkstu muskulatūru Ziemassvētku dāvanu gatavošanā, un tie, kuri darbina sīko pirkstu muskulatūru naudas maka atvēršanā un naudas izdošanā, 13. decembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 Jelgavas pilī norisināsies Ziemassvētku tirdziņš. Tirgotāju lomā – LLU čaklie studenti un darbinieki!

Uztrenējam atmiņu un balss saites

Lai 24. decembra vakarā būtu kaut neliela cerība iegūt kādu no Ziemassvētku vecīša dāvanām, vismaz vienas dziesmas un dzejoļa zināšana izglābs ikvienu no kaunpilnas izgāšanās jeb klusēšanas. Dzejas rindu iegaumēšanai laiku var atvēlēt LLU Fundamentālajā bibliotēkā jebkurā decembra darbadienā, taču dziesmu treniņā palīgos nāks LLU kori „Ozols” un „Liepa”. Ja vien pievienosieties mūsu universitātes skanīgākajām balsīm Ziemassvētku dziesmu vakarā 19. decembrī plkst. 18.30 (Lielā iela 4, Jelgavas pils parkā), ir cerība, ka atbildīgos brīžos pie Ziemassvētku eglītes dziesmā „Zvaniņš skan” atcerēsieties vairāk kā divus vārdus un trīs notis. Turklāt līdzi nav jāņem ne tēja, medus un piparkūkas, ne klavieres. Tas viss būšot!

Radām savas "atpūtas pieturas"

Lai gan šis gads ir savdabīgi vēsturisks, jo Jelgavas pilī remontdarbu dēļ nebūs tradicionālās Ziemassvētku balles, kopā būšanas mirkļi un atpūta neizpaliks, jo to palīdzēs īstenot dažādu fakultāšu studējošo pašpārvaldes un LLU studentu teātris.

Mēģināt apstāties, palēnināt laiku un baudīt mākslu – decembra vidū aicina LLU Studentu teātris, atverot teātra mājas durvis ikvienam. Tajā no 15. līdz 22. decembrim norisināsies Ziemassvētku Pop-Up mākslas tirgus. Turklāt īpašo mirkļu baudītājiem būs atvērta Melpomenes viesistaba un īpašās dienās un stundās teātris piedāvās baudīt nelielas izrādes un koncertprogrammas :

  • 16. decembrī plkst. 20.00 Skaniskā sajūtu vizualizācija.
  • 19. decembrī plkst. 20.00 Šokolādes leģenda.
  • 20. decembrī plkst. 18.30 Dziesmas pieaugušajiem bērniem.

Savukārt uz Ziemassvētku balli 12. decembrī plkst. 21.00 aicina Vides un būvzinātņu fakultāte (Akadēmijas iela 19), bet Veterinārmedicīnas fakultātes studenti aicina piedalīties jau 54. Ziemassvētku karnevālā (K. Helmaņa iela 8), kas plānots 21. decembrī plkst. 18.00. Vairāk informācijas sameklēsiet fakultāšu studentu pašpārvaldēs vai Facebook lapās.

 

Ja kāds jūt, ka 5 soļu Ziemassvētku terapijai nepieciešami papildinājumi, tos drīkst īstenot pēc saviem ieskatiem jebkurā terapijas perioda dienā un jebkādos daudzumos – Ziemassvētku egles rotājumu skaitam, virteņu metriem, piparkūku kilogramiem, uzveltajiem sniegavīriem un citām ziemīgām aktivitātēm nav ierobežojumu.

 

Lai svētīgas darbadienas mums visiem!

 

 

Pievienots 18/12/2017