LLU Dienesta viesnīcas

LLU_DV.jpgUzzini vairāk par īres maksu, pakalpojumiem un kārtības noteikumiem desmit dienesta viesnīcās klikšķinot šeit.

Studiju centra kontakti

Adrese:
Jelgavas pils, 178.telpa
Lielā iela 2, Jelgava, LV-3001
Tālrunis: 63005681
E-pasts: studijas135. at.jpgllu.lv

Vadītāja:
Sandra Sproģe
E-pasts: Sandra.Sproge135. at.jpgllu.lv

Aktuālākais


 • Latvijas augstskolās diskutē par jauniešu motivāciju iesaistīties valsts aizsardzībā
 • Latvijas augstskolās diskutē par jauniešu motivāciju iesaistīties valsts aizsardzībā (0)

  Turpinot diskusijas par Valsts aizsardzības koncepcijas (VAK) izstrādi, aprīlī notiek vairākas diskusijas Latvijas augstskolās, kuru mērķis ir pārrunāt jauniešu iespējas un motivāciju iesaistīties valsts aizsardzības nodrošināšanā.
  Foto: diena.lv

  Diskusijas rīko Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Latvijas Transatlantisko organizāciju un Debašu centru, tās ir atvērtas visiem interesentiem un medijiem.

  Pirmā diskusija notika 16. aprīlī Rēzeknes Augstskolā, kurā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Savukārt 22.aprīlī diskusijas norisināsies Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā, Vidzemes Augstskolā Valmierā un Latvijas Universitātē Rīgā, bet 23.aprīlī Liepājas Universitātē. Visās diskusijās piedalīsies aizsardzības nozares amatpersonas, kā arī Jaunsardzes instruktori un Zemessardzes pārstāvji.

  Diskusijas sniegs ieskatu par jauniešu motivāciju iesaistīties valsts aizsardzībā, par faktoriem, kas mudina vai, gluži pretēji, attur iesaistīties valsts aizsardzībā. Kā arī apzinās jauniešu vērtējumu, vai ir nepieciešamas perspektīvā kādas izmaiņas, lai jaunieši aktīvāk iesaistītos Jaunsardzē, Zemessardzē un NBS.

  Jau ziņots, ka Aizsardzības ministrija ir uzsākusi darbu pie jaunās VAK izstrādes un organizē vairākas publiskās diskusijas, kuru mērķis ir koncepcijā ietvert sabiedrības viedokli par valsts aizsardzības jautājumiem un vienlaikus sniegt sabiedrībai plašāku ieskatu valsts aizsardzības jautājumos. Diskusiju laikā izteiktās idejas un priekšlikumi tiks izmantoti jaunās VAK redakcijas veidošanai, lai veicinātu tās izstrādes kvalitāti.

  Saskaņā ar Nacionālās drošības likumu, katra sasaukuma Saeima līdz sava otrā darbības gada 1.oktobrim apstiprina jaunu VAK, tādēļ paredzēts, ka jaunā VAK tiks izstrādāta līdz šā gada rudenim.

  Jelgavā diskusija notiks LLU Lauku inženieru fakultātē 22. aprīlī plkst. 14.30, Akadēmijas ielā 19.

  Informāciju sagatavoja: Anete Gnēze (AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente)

  plakats_diskus_JELG-2.JPG

  Lana Janmere
  Publicēts: Vakar 12:59
 • Erasmus+ pieredze: Viss sākas ar šaubām...
 • Erasmus+ pieredze: Viss sākas ar šaubām... (0)

  Topošās ekonomikas maģistres Kristīne Stanga no Dobeles novada un Sandra Madžule no Jelgavas par savu Erasmus+ apmaiņas galamērķi tikai nejauši un pēdējā brīdī izvēlējās Bragansas Politehnisko institūtu Portugālē, taču ir pateicīgas par iegūto neaizmirstamo un vērtīgo pieredzi.
  Foto: no studenšu personīgā arhīva

  Kristīne Stanga un Sandra Madžule, būdamas Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes 2. kursa maģistrantes, 2014. gada rudenī devās uz Portugāli un turpmākos 5 mēnešus studēja ekonomiku Bragansas Politehniskajā institūtā, iepazina citu tautu kultūru, cilvēkus, kā arī, viņu pašu vārdiem runājot, ieraudzīja pasauli savādāk.

  Studijās svarīga nozīme lekciju apmeklējumam

  Mūsu ceļš uz Portugāli aizveda pavisam nejauši, jo sākumā bijām plānojušas mācību semestri pavadīt Spānijā, taču dažādu apsvērumu dēļ mums tas neizdevās. Šobrīd jāsaka, ka tomēr ļoti priecājamies, ka galu galā nonācām skaistajā un saulainajā Portugālē! Par šo iespēju gan jāsaka liels paldies Bragansas Politehniskā institūta (IPB) Ārlietu daļai, kas bija atsaucīga, operatīva un gatava mūs uzņemt "pēdējā brīdī".

  Bragansā studējām mikroekonomiku, vadības grāmatvedību, finanšu grāmatvedību, industriālo ekonomiku un portugāļu valodu. Specialitātē noderīgi ir visi iepriekš minētie kursi, bet īpaši finanšu grāmatvedība un vadības grāmatvedība. Lai arī skolas mājas lapā pie piedāvātajiem kursiem ir rakstīts, ka tie tiek pasniegti angļu valodā, aizbraucot un aprunājoties ar pasniedzēju, var izrādīties, ka lekcijas notiek tikai portugāļu valodā, kā bija lielākajā daļā no mūsu izvēlētajiem kursiem. Bet tas nenozīmē, ka par mācībām varējām aizmirst. Šajā gadījumā studentiem ir jāstrādā individuāli ar pasniedzēju un vairāk jāmācās mājās. Jāatzīst, ka daži no pasniedzējiem ļoti slikti runā angliski, taču IPB piedāvā diezgan plašu kursu klāstu angļu valodā. Ja kāds no kursiem neapmierina, to ir iespējams mainīt.

  Kopumā nav lielu atšķirību studiju procesa organizācijā Latvijā un Portugālē. Taču varam piebilst, ka tieši Bragansā ir diez gan stingras prasības attiecībā uz lekciju apmeklējumu. Katram studentam tiek izsniegtas elektroniskas kartiņas, kas 10 minūšu laikā no lekciju sākuma ir jāvalidē pie speciāli tam paredzēta aparāta, kas atrodas katrā telpā. Ja tas ir mazāks par 80%, tad studiju kurss jākārto vēlreiz.

  Ārpusstudiju dzīve un sadzīves apstākļi Bragansā atgādina par Harija Potera filmām

  Bragansa ir ideālā vieta studentiem! Skolai ir jaukas tradīcijas un netrūkst dažādu izklaides pasākumu. Pirmais, kas piesaista, ieraugot portugāļu studentus, ir melnais apmetnis, kas atgādina skolas formas, kādas nēsāja studenti Harija Potera filmās. Un nav jau brīnums – rakstniece iedvesmu savu grāmatu rakstīšanai atrada tieši Porto, Portugālē! Arī Portugāles skaistie dabas skati un ainavas, kā arī Porto pilsētas maģija ir jūtama šajās Harija Potera grāmatās un filmās. Viena no interesantākajām portugāļu studentu tradīcijām ir pirmā kursa studentu iesvētības, kas ilgst 3 mēnešus! Liela daļa no mums to dzirdot šausmināsies, taču jāatzīst, ka paši portugāļu studenti to atzīst kā vienu no labākajiem periodiem viņu studiju laikā! Lai arī Bragansas pilsēta ir salīdzinoši maza (tajā dzīvo aptuveni 35000 iedzīvotāju), pilsētā izklaides iespēju netrūkst, ir ļoti daudz kafejnīcu, bāru un klubu, kuri vakaros vienmēr ir pārpildīti, neatkarīgi no nedēļas dienas. Portugālē sabiedriskā dzīve ir ļoti aktīva un īpaši cieņā ir vakariņošana ar draugiem un kafijas dzeršana bāros. Studentiem tiek piedāvātas arī dažādas sporta nodarbības, kā arī pilsētā ir peldbaseins, futbola laukumi un vairākas sporta zāles.

  IMG_0224.JPG

  Dzīvesvietu Bragansā atrast nebija grūti, jo ar Erasmus+ studentu izmitināšanu nodarbojas jauniešu nodibināta firma, kas atrodas institūta telpās. Mūsu izmaksas par dzīves vietu bija 85 EUR + komunālie maksājumi, kas svārstījās no 20-50 EUR mēnesī. Jāpiemin, ka Portugālē mājās nav apkures, tāpēc ziemas mēnešos ir ļoti auksts un bez biezām vilnas zeķēm, ziemas segām un, īpašos gadījumos, ar cepuri un cimdiem neiztikt. Protams, ir iespējams izmantot elektriskos sildītājus, taču tas nav ieteicams, jo elektrība Portugālē ir dārga. Arī sabiedriskā transporta biļetes, salīdzinot ar Latviju, ir dārgākas, taču cenas veikalos ir līdzīgas, lai gan maizes, saldumu, dažādu kosmētisko līdzekļu un higiēnisko piederumu cenas bija augstākas.

  Taču bija produkti, kas bija ievērojami lētāki kā Latvijā, piemēram, piens, olīvas, vīns, arī atsevišķi augļi. Turklāt bāru īpašnieki ir parūpējušies par īpaši draudzīgām cenām vietējiem un vēl draudzīgākām cenām Erasmus+ studentiem, kā, piemēram, 0.3l alus vai tekilas "šots" maksāja 0.50 EUR, kas īpaši iepriecināja visus ballīšu dzīves mīļotājus.

  Mazajos portugāļu ciemos slēpjas Portugāles pievilcība un šarms

  Vietējie iedzīvotāji lielākoties nerunā angļu valodā, taču valodas nezināšana mums lielas problēmas nesagādāja. Esot Portugālē, uzreiz jūtams dienvidu cilvēku siltums un nesteidzība. Cilvēki komunikācijā ir atvērti, un draudzīgi izturas ne tikai pret vietējiem, bet arī ārzemniekiem. Portugāļi nekur nesteidzas, tāpēc lielākoties visu kavē. Sākotnēji dusmojāmies par šo ieradumu, taču ļoti ātri pielāgojāmies portugāļu ikdienas ritumam.

  5 mēnešu laikā, ko pavadījām Erasmus+ apmaiņā, pabijām 4 valstīs un 10 pilsētās, jo no Portugāles ceļošana uz atsevišķām valstīm bija ievērojami lētāka nekā, ceļojot no Latvijas. Līdz ar to izmantojām izdevību apskatīt arī citas valstis, kā, piemēram, Spāniju un Franciju. Taču visskaistākā pilsēta Portugālē un noteikti viena no skaistākajām pilsētām Eiropā ir Porto, kura ar savu šarmu neatstāja vienaldzīgu nevienu. Ja par Lisabonu un citām Portugāles pilsētām domas dalījās, tad par Porto – nekad. Ikvienam, kas dodas uz Portugāli, noteikti iesakām apskatīt arī Kombru un Sintru. Ļoti šarmanti ir arī mazie portugāļu ciemi ar pavisam citu ikdienas ritumu kā lielajās pilsētās. Esot Portugālē, nevar nepamanīt arī elpu aizraujošās kalnainās dabas ainavas.

  IMG_1181.JPG

  Esam ļoti pateicīgas par šo neaizmirstamo un vērtīgo pieredzi, jauniegūtajiem draugiem un sajūtām! Šie lieliskie 5 mēneši paliks atmiņā uz mūžu! Citiem studentiem noteikti iesakām nebaidīties no došanās Erasmus+, pieņemt izaicinājumus un būt drosmīgiem. Lai arī cik lielas būtu šaubas sākumā, varam pačukstēt, ka tādas ir mums visiem! Izmantojiet visas iespējas, ko dzīve sniedz, un Erasmus+ apmaiņu kā vienu no tām!

  Lana Janmere
  Publicēts: 04.03.2015 12:08
 • Kļūsti par LLU Studējošo pašpārvaldes domnieku!
 • Kļūsti par LLU Studējošo pašpārvaldes domnieku! (0)

  Līdz 21.aprīlim pamatstudijās un maģistrantūrā studējošie aicināti pieteikties LLU Studējošo pašpārvaldes domes vēlēšanām. Arī šogad studenti savu kandidatūru domnieka amatam var pieteikt individuāli, un balsošana vēlēšanās norisināsies elektroniski.
  Foto: no LLU arhīva

  Kandidātiem pieteikumi līdz 21.aprīlim jānosūta uz pašpārvaldes e-pastu llu.studejoso.pasparvalde@gmail.com, norādot:

  • vārdu, uzvārdu;
  • fakultāti, kursu;
  • matrikulas numuru;
  • motivāciju;
  • foto (nav obligāts).

  Par kandidātiem līdz 29.aprīlim varēs balsot elektroniski LLU Informācijas sistēmā. Tiesības balsot būs visiem pilna un nepilna laika pamatstudijās un maģistrantūrā studējošajiem, pieslēdzoties sistēmai ar personīgajiem lietotājkontiem.

  Domes vēlēšanu rezultātu apkopošana un paziņošana paredzēta 29. aprīlī, bet 5.maijā notiks jaunā domes sastāva sasaukšana un pašpārvaldes vadītāja vēlēšanas.

  Domē ievēlētajiem studentiem būs regulāri jāapmeklē domes sēdes, jāiesaistās studentiem svarīgu jautājumu apspriešanā un jāpieņem studentu dzīvi un studiju kvalitāti ietekmējošus lēmumus.

  LLU Studējošo pašpārvalde ir LLU studentus pārstāvoša organizācija, kas risina studentiem nozīmīgus jautājumus par akadēmisko, sociālo, kultūras un sporta dzīvi, pārstāv un aizstāv studentu viedokli un tiesības LLU, Latvijas Studentu apvienībā, kā arī citās iestādēs un organizācijās nacionālā un starptautiskā līmenī, organizē pasākumus, gūst lietderīgu pieredzi, pilnveido savas zināšanas un spējas, kā arī lieliski pavada laiku kopā ar citiem jauniešiem. 

  Plašāka informācija Studējošo pašpārvaldes mājas lapā - www.llusp.lv

  Sagatavoja Liene Lēvalde, LLU SP Sabiedrisko attiecību un projekta virziena vadītāja.

   

  Ilvija Melne
  Publicēts: 10.04.2015 09:37
 • Studenti un maģistranti aicināti pieteikties LLU Senāta stipendijai
 • Studenti un maģistranti aicināti pieteikties LLU Senāta stipendijai (0)

  Līdz 30.aprīlim valsts finansētā studiju vietā sekmīgi studējošie studenti un maģistranti aicināti pieteikties pagodinošajai LLU Senāta stipendijai nākamajam studiju gadam 1600 eiro apmērā.
  LLU senatori pieņem lēmumu LLU Senāta sēdē
  Foto: no LLU arhīva

  Uz stipendiju var pretendēt studējošie, kuri veic pētniecības darbu un aktīvi piedalās zinātniskajās konferencēs ar referātiem, studē ar labām, teicamām un izcilām sekmēm, kā arī regulāri piedalās universitātes sabiedriskajā dzīvē.

  Stipendijas pretendentiem līdz 30. aprīlim LLU Studiju daļā Jelgavas pils 178. telpā jāiesniedz:

  • pieteikumu, kurā jāraksturo savas sekmes, pētniecības un sabiedriskās aktivitātes;
  • dzīves gājumu (CV) ar iekļautu zinātnisko konferenču un tajā pievienoto referātu nosaukumu sarakstu;
  • dekanātā apstiprinātu studiju karti par pēdējo semestri (ietverot vidējo svērto atzīmi);
  • fakultātes dekāna vai prodekāna atsauksmi;
  • pētnieciskā darba vadītāja atsauksmi;
  • citas atsauksmes pēc pretendenta ieskatiem.

  Dokumentu veidlapas un stipendijas nolikums pieejams šeit – LLU mājas lapā.

  Senāta stipendiju konkursa kārtībā piešķirs trim stipendiātiem uz nākamo studiju gadu, katru mēnesi izmaksājot 160 eiro.Piebilstams, ka stipendijai nevar pieteikties pēdējā kursa studenti un maģistranti.

  Vairāk par stipendijām LLU studentiem var uzzināt LLU Attīstības fonda mājas lapā.

  Ilvija Melne
  Publicēts: 07.04.2015 12:05
 • Studenti aicināti pieteikties Jāņa Čakstes stipendijai
 • Studenti aicināti pieteikties Jāņa Čakstes stipendijai (0)

  Izstrādājot pētījumu, pilna laika studenti un maģistranti līdz 30.aprīlim var pieteikties godpilnajai bijušā Latvijas valsts prezidenta Jāņa Čakstes vārdā nosauktajai stipendijai 2000 eiro apmērā.
  J.Čakstes portrets dzimtas mājās "Auči"
  Foto: no LLU arhīva

  Uz valsts pirmā vadītāja J.Čakstes stipendiju var pretendēt sekmīgi pilna laika pamatstudijās vai maģistra studijās studējošie, kuri līdz 30.aprīlim ir uzrakstījuši un nodevuši pētniecisko darbu par kādu no LLU Attīstības fonda un muzeja "Auči" izsludinātajām tēmām vai arī paša personīgi izraudzīto tematu.

  Šajā studiju gadā studējošajiem tiek piedāvātas šādas pētniecisko darbu tēmas:

  • "...lai jo sekmīgāk vēlāk varētu pildīt atbildības pilnos pienākumus pret savu tautu, zemi un kultūru" (J. Čakste). Augstākā izglītība Latvijā – cik kvalitatīva tā ir? Fakti, problēmas, iespējas. Kas šobrīd neapmierina, ko vajadzētu mainīt – mācībspēku, studentu, darba devēju viedokļi.
  • "Mums vēl nav partiju valstiskā nozīmē… ir tikai šauras grupas, kas cenšas izmantot valsti personīgās interesēs" (J. Čakste). Vadošās politiskās partijas Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas, to attīstība, transformēšanās, ietekme. Vai J. Čakstes vērtējumam šodien varam oponēt?
  • "Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam!". Latvijas Valsts prezidenta institūcija. Par J. Čakstes uzstādīto augsto šī amata standartu – nostiprināt Latvijas valstiskumu un veicināt piederību Latvijai. Par prezidenta lomu, pilnvarām un iespējām Latvijā. Cik pamatotas ir diskusijas par nepieciešamību mainīt prezidenta ievēlēšanas kārtību un paplašināt pilnvaras?

  Saskaņojot ar darbu konsultanti – muzeja "Auči" vadītāju Inetu Freimani (ineta.freimane@jelgavasnovads.lv) –, studējošajam iespējams izstrādāt pētniecisko darbu par sev interesējošo tēmu.

  Viens J.Čakstes stipendiāts nākamā studiju gada garumā (desmit mēnešus) saņems 200 eiro mēnesī.

  J.Čakstes stipendijas nolikums un informācija par iesniedzamajiem dokumentiem atrodama LLU Attīstības fonda mājas lapā.

   

  Ilvija Melne
  Publicēts: 01.04.2015 14:10

Interneta pieslēgšanas pamācība

Windows:
Guest
Lite (v1)
Lite (v2)

iOS (iPhone, iPad):
Guest
Lite

LLU studiju vide

LLU objekti

PIESAKIES STIPENDIJĀM!

Līdz 30.aprīlim LLU SENĀTA stipendijai 1600 eiro apmērā

Līdz 30.aprīlim JĀŅA ČAKSTES stipendijai 2000 eiro apmērā

Stipendijas studentiem

LLU Attīstības fonds

Studiju dokumenti

Par studējošo tiesībām un pienākumiem vairāk vari uzzināt sadaļā "Ar studijām saistītie normatīvie dokumenti".

Ziņu lapa LLU studentiem

Studentu Zinu lapa_aprilis.JPGAktualitātes aprīlī!