Studiju centra kontakti

Adrese:
Jelgavas pils, 178.telpa
Lielā iela 2, Jelgava, LV-3001
Tālrunis: 63005681
E-pasts: studijas135. at.jpgllu.lv

Vadītāja:
Sandra Sproģe
E-pasts: Sandra.Sproge135. at.jpgllu.lv

Ziņu lapa LLU studentiem

Studentu Zinu lapa_marts.jpg

Aktuālākais


 • RTU izsludina konkursu «ResearchSlam» maģistrantiem un doktorantiem
 • RTU izsludina konkursu «ResearchSlam» maģistrantiem un doktorantiem (0)

  Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) izsludina konkursu «ResearchSlam», kurā no 4. februāra aicina Latvijas augstskolu maģistrantus un doktorantus atklāt sabiedrībai savu pētniecības nozari vai zinātnisko darbību un sasniegumus, pastāstot par tiem vienkāršā un aizraujošā veidā.

  Konkurss «ResearchSlam» tiek rīkots divās kategorijās, pārstāvot sociālo, humanitāro, mākslas zinātņu, dabas, inženierzinātņu, lauksaimniecības un veselības aprūpes nozari. Katram dalībniekam tiek dotas 10 minūtes radošam brīvas formas priekšnesumam (dzejas lasīšana, deja, stāsts, eksperiments u. tml.), kura laikā jāiegūst skatītāju un žūrijas simpātijas.

  «Dalība konkursā «ResearchSlam» – tā ir iespēja ar savu pētījumu iepazīstināt plašāku auditoriju, izrauties no ikdienas darbiem, salikt visu «pa plauktiņiem» un vēlreiz paskatīties uz sevi no malas. Proti, kas man ir ikdiena, citam liek uzdot daudz jautājumu. Pēc konkursa sapratu, ka prasme pasniegt sarežģīto vienkāršā veidā noder arī darbā ar studentiem, kuriem fizika nav mīļākais studiju priekšmets,» stāsta 2014. gada konkursa «ResearchSlam» uzvarētājs, RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes doktorants Kaspars Ozols.

  Konkursā paredzētas vismaz četras atlases, katrā no tām piedalīsies seši dalībnieki – maģistranti un doktoranti. Pieteikšanās notiek, aizpildot pieteikuma veidlapu konkursa mājaslapā, un tiks slēgta nedēļu pirms konkrētās atlases norises dienas. Balvu fonds ir 4500 EUR.

  Fināls notiks 15. maijā, kad spēkiem mērosies seši labākie visu atlases kārtu maģistranti un doktoranti. Konkursa finālā katram dalībniekam tiks dotas 15 minūtes, lai prezentētu savu darbu un atbildētu uz žūrijas jautājumiem.

  Vairāk informācijas par pieteikšanos un nolikums – konkursa mājaslapā: www.researchslam.lv. Konkursa gaitai iespējams sekot līdzi Facebook profilā: www.facebook.com/researchslam.

  Konkursu, kas šogad notiks jau ceturto reizi, organizē RTU Doktorantūras skola.

  Papildu informācija:
  Zane Skreija,
  RTU Doktorantūras skolas vadītāja
  Tālr. 67089870
  E-pasts: info@researchslam.lv

  Informāciju sagatavoja:
  Ēriks Badamšins,
  RTU Komunikācijas nodaļas
  sabiedrisko attiecību speciālists
  Tālr.: 67089878, 28610008
  E-pasts: eriks.badamsins@rtu.lv

  Lana Janmere
  Publicēts: 23.02.2015 15:03
 • ASV kultūras dienā studenti pārbauda savas zināšanas un iepazīst amerikāņu mūziku
 • ASV kultūras dienā studenti pārbauda savas zināšanas un iepazīst amerikāņu mūzikugalerija (0)

  Ar interesantiem konkursiem un iespēju runāt angļu valodā aizvadīta Valodu centra rīkotā Amerikas Savienoto valstu kultūras pēcpusdiena "ASV vēsture, kultūra, mūzika, valoda, tradīcijas", kas šogad pulcēja kuplu dalībnieku pulku.

  Erudīcijas konkursos studenti pārbaudīja faktu zināšanas par ASV, atpazina populāru dziesmu nosaukumus un izpildītājus, noteica dažādu angļu valodas akcentu ģeogrāfisko izvietojumu, kā arī radošajā konkursā komentēja svarīgus notikumus un ievērojamus personu dzīves stāstus.    

  "Par tradicionālu notikumu februārī kļuvušas pēcpusdienas, kas veltītas kādas valsts kultūrai un tradīcijām, kurā runā angļu valodā. Pasākums notiek konkursa veidā, kurā komandas piedalās dažādos erudīcijas, radošos un angļu valodas zināšanu konkursos. Pagājušajā gadā pēcpusdiena bija veltīta ievērojamajam britu dramaturgam Viljamam Šekspīram, šogad izvēlētā valsts bija ASV," stāsta Valodu centra vadītāja Inese Ozola.

  Pasākumu vadīja lektors Džozefs Horgans. Viņš arī sniedza īsu lekciju par amerikāņu tautas mūziku un instrumentiem, kā arī iesaistīja dalībniekus kopējā dziesmā.

  Šogad balvu ieguvēji bija:

  1.vieta jauktajai komandai "SILVER" (Toms Blambergs, ITF , Mārtiņš Brūns, ITF, Kārlis Mārtiņš, ITF, Vadim Tereščenko, ITF, Diāna Supe, MF, Alvis Valpēters, MF).

  2. vieta ITF 1. kursa komandai "YELLOW" (Dāvis Mazurs, Ivars Lukša, Inguss Veikšāns, Žans Biruļs, Jānis Trepša, Ēriks Grandavs).  

  3. vieta jauktajai komandai "GOLDEN", kurā piedalījās ERASMUS studenti (Klara Vomačkova, Quentin Berge) un LLU Studējošo pašpārvaldes pārstāvji (Katrīna Dolbina, ESAF, Toms Judvaitis, TF, Kristīne Kalniņa, ESAF, Pauls Kristaps Lode, ITF)

  1. un 2. vietu ieguvēju komandas bija vislabākās arī konkursā "Name that Tune!"

  Konkursā "Story Telling" uzvarēja komanda ITF ITIA 1. kursa komanda "WHITE".

  Lana Janmere
  Publicēts: 23.02.2015 11:27
 • Studentes aicinātas pieteikties LLU futbola komandā
 • Studentes aicinātas pieteikties LLU futbola komandā (0)

  Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Sporta centrā tiek veidota meiteņu futbola komanda, kurai aicinātas pieteikties universitātes studentes. Treniņi sāksies no marta trenera Marka Dresmaņa vadībā.
  Foto: www.wired.co.uk

  Kā stāsta LLU Sporta centra direktors Jānis Vītols, Jelgavas futbola klubs ierosinājis attīstīt ciešāku sadarbību ar universitāti, un futbola popularizēšanas nolūkos vēlas piedāvāt futbola treniņus LLU studentēm. Ja būs intereses un atsaucība, tiks izveidota dāmu futbola komandu FK Jelgava/LLU.

  Ikviena LLU studente, kurai patīk futbols un fiziskās aktivitātes, var pieteikties komandā, neatkarīgi no iepriekšējā sagatavošanās līmeņa un zināšanām par šo sporta veidu. Plānots, ka treniņi no marta mēneša notiks LLU Sporta centrā. Pieteikšanās un detalizēta informācija iegūstama, rakstot uz e-pastu: meitenufutbolse-pasta adresegmail.com.

  Lana Janmere
  Publicēts: 23.02.2015 11:42
 • Iegūsti Kāvušu stipendiju studiju mērķu īstenošanai ārvalstīs!
 • Iegūsti Kāvušu stipendiju studiju mērķu īstenošanai ārvalstīs! (0)

  Līdz 13.martam plkst.15 pilna laika pamatstudiju studenti, maģistranti un doktoranti, kuri vēlas piedalīties zinātniskajās konferencēs, praktizēties un veikt citus ar studiju mērķiem saistītus uzdevumus ārvalstīs, aicināti pieteikties Jāņa un Millijas Kāvušu stipendijai.
  Foto: stockfreeimages.com

  Stipendijas pretendentiem dokumentāli jāapliecina gatavība veikt noteiktus pētnieciskā darba uzdevumus, studēt, praktizēties vai prezentēt pētījumu rezultātus konferencēs Eiropas Savienības valstu, izņēmuma gadījumā, arī citu ārvalstu augstskolās un zinātniskajās organizācijās.

  Lai pieteiktos stipendijai, e-pastā – attistibasfonds@llu.lv – jāiesūta un drukātā veidā Studiju daļā (pils 178.telpā) jāiesniedz:

  • pieteikuma anketa;
  • dzīves apraksts (CV);
  • izdevumu tāme;
  • rekomendācija no fakultātes dekāna vai prodekāna;
  • dokuments, kas apliecina studēšanas, praktizēšanās vai uzstāšanās ar ziņojumu konferencēs iespējas ārvalstu augstskolās un zinātniskajās organizācijās.

  Vairāki konkursa uzvarētāji saņems vienreizējo stipendiju līdz 215 eiro apmērā, lai daļēji segtu ārvalstu apmeklējuma transporta, pasākumu dalības maksas, uzturēšanās vai citus izdevumus. Atgriežoties no ārvalstu vizītes, stipendiātiem būs jāuzrāda izdevumus apliecinošus dokumentus un vienu fotouzņēmumu par dalību pasākumā.

  J.un M. Kāvušu dzimtas saknes nāk no Zemgales. Otrā pasaules kara beigās viņi aizceļoja no Latvijas un strādāja ASV. Kāvušu ģimenei nebija atvases, tāpēc viņu vēlme mūža garumā bija, dzīvojot pieticīgi, savus mūža ietaupījumus novēlēt daudzbērnu ģimeņu atbalstam Latvijā, lai veicinātu jauniešu studijas.

   

  Sekot līdzi pieteikumu skaitam un uzzināt vairāk par stipendijām LLU studējošajiem var LLU Attīstības fonda mājas lapā – www.attistibasfonds.llu.lv

   

  Ilvija Melne
  Publicēts: 19.02.2015 12:10

NĀC STUDĒT LLU!

LLU_banneris.jpg

PIESAKIES STIPENDIJĀM!

Līdz 13.martam KĀVUŠU stipendijai līdz 215 eiro apmērā

Līdz 31.martam KĀRĻA ULMAŅA stipendijai 1900 eiro apmērā

Līdz 30.aprīlim LLU SENĀTA stipendijai 1600 eiro apmērā

Līdz 30.aprīlim JĀŅA ČAKSTES stipendijai 2000 eiro apmērā

Studiju dokumenti

Par studējošo tiesībām un pienākumiem vairāk vari uzzināt sadaļā "Ar studijām saistītie normatīvie dokumenti".

Interneta pieslēgšanas pamācība

Windows:
Guest
Lite (v1)
Lite (v2)

iOS (iPhone, iPad):
Guest
Lite

Stipendijas studentiem

LLU Attīstības fonds

Neapmaldies Jelgavā!

LLU objekti