LLU Dienesta viesnīcas

LLU_DV.jpgUzzini vairāk par īres maksu, pakalpojumiem un kārtības noteikumiem desmit dienesta viesnīcās klikšķinot šeit.

Studiju centra kontakti

Adrese:
Jelgavas pils, 178.telpa
Lielā iela 2, Jelgava, LV-3001
Tālrunis: 63005681
E-pasts: studijas135. at.jpgllu.lv

Vadītāja:
Sandra Sproģe
E-pasts: Sandra.Sproge135. at.jpgllu.lv

Ziņu lapa LLU studentiem

Studentu Zinu lapa_marts.jpg

Aktuālākais


 • Erasmus+ pieredze: Viss sākas ar šaubām...
 • Erasmus+ pieredze: Viss sākas ar šaubām... (0)

  Topošās ekonomikas maģistres Kristīne Stanga no Dobeles novada un Sandra Madžule no Jelgavas par savu Erasmus+ apmaiņas galamērķi tikai nejauši un pēdējā brīdī izvēlējās Bragansas Politehnisko institūtu Portugālē, taču ir pateicīgas par iegūto neaizmirstamo un vērtīgo pieredzi.
  Foto: no studenšu personīgā arhīva

  Kristīne Stanga un Sandra Madžule, būdamas Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes 2. kursa maģistrantes, 2014. gada rudenī devās uz Portugāli un turpmākos 5 mēnešus studēja ekonomiku Bragansas Politehniskajā institūtā, iepazina citu tautu kultūru, cilvēkus, kā arī, viņu pašu vārdiem runājot, ieraudzīja pasauli savādāk.

  Studijās svarīga nozīme lekciju apmeklējumam

  Mūsu ceļš uz Portugāli aizveda pavisam nejauši, jo sākumā bijām plānojušas mācību semestri pavadīt Spānijā, taču dažādu apsvērumu dēļ mums tas neizdevās. Šobrīd jāsaka, ka tomēr ļoti priecājamies, ka galu galā nonācām skaistajā un saulainajā Portugālē! Par šo iespēju gan jāsaka liels paldies Bragansas Politehniskā institūta (IPB) Ārlietu daļai, kas bija atsaucīga, operatīva un gatava mūs uzņemt "pēdējā brīdī".

  Bragansā studējām mikroekonomiku, vadības grāmatvedību, finanšu grāmatvedību, industriālo ekonomiku un portugāļu valodu. Specialitātē noderīgi ir visi iepriekš minētie kursi, bet īpaši finanšu grāmatvedība un vadības grāmatvedība. Lai arī skolas mājas lapā pie piedāvātajiem kursiem ir rakstīts, ka tie tiek pasniegti angļu valodā, aizbraucot un aprunājoties ar pasniedzēju, var izrādīties, ka lekcijas notiek tikai portugāļu valodā, kā bija lielākajā daļā no mūsu izvēlētajiem kursiem. Bet tas nenozīmē, ka par mācībām varējām aizmirst. Šajā gadījumā studentiem ir jāstrādā individuāli ar pasniedzēju un vairāk jāmācās mājās. Jāatzīst, ka daži no pasniedzējiem ļoti slikti runā angliski, taču IPB piedāvā diezgan plašu kursu klāstu angļu valodā. Ja kāds no kursiem neapmierina, to ir iespējams mainīt.

  Kopumā nav lielu atšķirību studiju procesa organizācijā Latvijā un Portugālē. Taču varam piebilst, ka tieši Bragansā ir diez gan stingras prasības attiecībā uz lekciju apmeklējumu. Katram studentam tiek izsniegtas elektroniskas kartiņas, kas 10 minūšu laikā no lekciju sākuma ir jāvalidē pie speciāli tam paredzēta aparāta, kas atrodas katrā telpā. Ja tas ir mazāks par 80%, tad studiju kurss jākārto vēlreiz.

  Ārpusstudiju dzīve un sadzīves apstākļi Bragansā atgādina par Harija Potera filmām

  Bragansa ir ideālā vieta studentiem! Skolai ir jaukas tradīcijas un netrūkst dažādu izklaides pasākumu. Pirmais, kas piesaista, ieraugot portugāļu studentus, ir melnais apmetnis, kas atgādina skolas formas, kādas nēsāja studenti Harija Potera filmās. Un nav jau brīnums – rakstniece iedvesmu savu grāmatu rakstīšanai atrada tieši Porto, Portugālē! Arī Portugāles skaistie dabas skati un ainavas, kā arī Porto pilsētas maģija ir jūtama šajās Harija Potera grāmatās un filmās. Viena no interesantākajām portugāļu studentu tradīcijām ir pirmā kursa studentu iesvētības, kas ilgst 3 mēnešus! Liela daļa no mums to dzirdot šausmināsies, taču jāatzīst, ka paši portugāļu studenti to atzīst kā vienu no labākajiem periodiem viņu studiju laikā! Lai arī Bragansas pilsēta ir salīdzinoši maza (tajā dzīvo aptuveni 35000 iedzīvotāju), pilsētā izklaides iespēju netrūkst, ir ļoti daudz kafejnīcu, bāru un klubu, kuri vakaros vienmēr ir pārpildīti, neatkarīgi no nedēļas dienas. Portugālē sabiedriskā dzīve ir ļoti aktīva un īpaši cieņā ir vakariņošana ar draugiem un kafijas dzeršana bāros. Studentiem tiek piedāvātas arī dažādas sporta nodarbības, kā arī pilsētā ir peldbaseins, futbola laukumi un vairākas sporta zāles.

  IMG_0224.JPG

  Dzīvesvietu Bragansā atrast nebija grūti, jo ar Erasmus+ studentu izmitināšanu nodarbojas jauniešu nodibināta firma, kas atrodas institūta telpās. Mūsu izmaksas par dzīves vietu bija 85 EUR + komunālie maksājumi, kas svārstījās no 20-50 EUR mēnesī. Jāpiemin, ka Portugālē mājās nav apkures, tāpēc ziemas mēnešos ir ļoti auksts un bez biezām vilnas zeķēm, ziemas segām un, īpašos gadījumos, ar cepuri un cimdiem neiztikt. Protams, ir iespējams izmantot elektriskos sildītājus, taču tas nav ieteicams, jo elektrība Portugālē ir dārga. Arī sabiedriskā transporta biļetes, salīdzinot ar Latviju, ir dārgākas, taču cenas veikalos ir līdzīgas, lai gan maizes, saldumu, dažādu kosmētisko līdzekļu un higiēnisko piederumu cenas bija augstākas.

  Taču bija produkti, kas bija ievērojami lētāki kā Latvijā, piemēram, piens, olīvas, vīns, arī atsevišķi augļi. Turklāt bāru īpašnieki ir parūpējušies par īpaši draudzīgām cenām vietējiem un vēl draudzīgākām cenām Erasmus+ studentiem, kā, piemēram, 0.3l alus vai tekilas "šots" maksāja 0.50 EUR, kas īpaši iepriecināja visus ballīšu dzīves mīļotājus.

  Mazajos portugāļu ciemos slēpjas Portugāles pievilcība un šarms

  Vietējie iedzīvotāji lielākoties nerunā angļu valodā, taču valodas nezināšana mums lielas problēmas nesagādāja. Esot Portugālē, uzreiz jūtams dienvidu cilvēku siltums un nesteidzība. Cilvēki komunikācijā ir atvērti, un draudzīgi izturas ne tikai pret vietējiem, bet arī ārzemniekiem. Portugāļi nekur nesteidzas, tāpēc lielākoties visu kavē. Sākotnēji dusmojāmies par šo ieradumu, taču ļoti ātri pielāgojāmies portugāļu ikdienas ritumam.

  5 mēnešu laikā, ko pavadījām Erasmus+ apmaiņā, pabijām 4 valstīs un 10 pilsētās, jo no Portugāles ceļošana uz atsevišķām valstīm bija ievērojami lētāka nekā, ceļojot no Latvijas. Līdz ar to izmantojām izdevību apskatīt arī citas valstis, kā, piemēram, Spāniju un Franciju. Taču visskaistākā pilsēta Portugālē un noteikti viena no skaistākajām pilsētām Eiropā ir Porto, kura ar savu šarmu neatstāja vienaldzīgu nevienu. Ja par Lisabonu un citām Portugāles pilsētām domas dalījās, tad par Porto – nekad. Ikvienam, kas dodas uz Portugāli, noteikti iesakām apskatīt arī Kombru un Sintru. Ļoti šarmanti ir arī mazie portugāļu ciemi ar pavisam citu ikdienas ritumu kā lielajās pilsētās. Esot Portugālē, nevar nepamanīt arī elpu aizraujošās kalnainās dabas ainavas.

  IMG_1181.JPG

  Esam ļoti pateicīgas par šo neaizmirstamo un vērtīgo pieredzi, jauniegūtajiem draugiem un sajūtām! Šie lieliskie 5 mēneši paliks atmiņā uz mūžu! Citiem studentiem noteikti iesakām nebaidīties no došanās Erasmus+, pieņemt izaicinājumus un būt drosmīgiem. Lai arī cik lielas būtu šaubas sākumā, varam pačukstēt, ka tādas ir mums visiem! Izmantojiet visas iespējas, ko dzīve sniedz, un Erasmus+ apmaiņu kā vienu no tām!

  Lana Janmere
  Publicēts: 04.03.2015 12:08
 • Pieejamas stipendijas zināšanu apmaiņas veicināšanai ar ASV
 • Pieejamas stipendijas zināšanu apmaiņas veicināšanai ar ASV (0)

  Līdz aprīlim studenti, absolventi, zinātnieki, kā arī nevalstiskās un izglītības organizācijas aicinātas pieteikties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) stipendijām un atbalsta programmām, kas veicina zināšanu apmaiņu starp Baltijas valstīm un ASV.

  Īstenojot Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda mērķi - veicināt saiknes starp Baltijas valstīm un ASV, Baltijas valstu studentiem, zinātniekiem un organizācijām tiek piedāvātas vairākas zināšanu apmaiņu veicinošas programmas.

  Profesionālās prakses programma sniedz iespēju mērķtiecīgiem augstskolu studentiem un absolventiem doties uz ASV, lai praktizētos kādā no Amerikas uzņēmumiem. Programmas dalībnieki saņems stipendiju līdz 30 000 ASV dolāru gadā, kas iekļauj visu nepieciešamo atbalstu - ceļa un veselības apdrošināšanas izmaksas, līdzekļus ikdienas tēriņu segšanai. Programmas dalībniekiem tiks piemeklēta viņu interesēm, zināšanām un karjeras plāniem atbilstoša prakses vieta. Praktikanti ASV var pavadīt sešus līdz divpadsmit mēnešus.

  Pētniecības programma sniedz finansējumu pieredzējušiem zinātniekiem, kas vēlas veikt pētījumus ASV universitātēs vai pētniecības centros. Pieejamais finansējums vienam projektam ir 60 000 ASV dolāru gadā, turklāt zinātnieki uz ASV var ņemt līdzi ģimenes locekļus. Pētniecības programmas ilgums ir no 6 līdz 12 mēnešiem.

  Augstākā līmeņa studiju stipendiju programma sniedz iespēju saņemt finansiālu atbalstu studentiem, kas uzņemti kādā no ASV universitātēm. Stipendijas apmērs ir 25 000 ASV dolāru gadā. Pavadītajā mācību gadā uzrādot izcilus rezultātus, uz stipendiju ir iespējams pretendēt atkārtoti.

  Baltijas-Amerikas Dialogs ir divpusēja programma, kuras ietvaros:

  1.sabiedriskās un izglītības organizācijas var piesaistīt finansējumu ASV vieslektora vizītes organizēšanai un tehnisko izdevumu segšanai. Pieejamais finansējums projektam ir līdz 10 000 ASV dolāru;

  2. profesionāļi no Baltijas valstīm var piesaistīt finansējumu ceļa un uzturēšanās izdevumu segšanai, ja saņemts ielūgums kā vadošajam ekspertam piedalīties konferencē vai kongresā ASV. Pieejams finansējums līdz 5 000 ASV dolāru.

  Uz Baltijas-Amerikas Dialoga stipendijām var pretendēt nevalstiskās organizācijas, biedrības, izglītības iestādes un profesionāļi, kas izveidojuši sadarbību ar Amerikas Savienotajām Valstīm.

  Visās programmās galvenais mērķis ir lietderīgu zināšanu ieguve ASV, kuras būtu pielietojamas Baltijas valstu sociālekonomiskās vides attīstībā. Dalība Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda stipendiju programmās ir bezmaksas, stipendiātus izvēloties konkursa kārtībā.

  Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds darbojas Baltijas valstīs kopš 2010. gada rudens. Fonda misija ir stiprināt saikni starp ASV un Igauniju, Latviju un Lietuvu, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un demokrātisko procesu attīstību.

  Plašāka informācija par fonda piedāvājumu, stipendiju konkursa nosacījumiem un pieteikšanās kārtību pieejama mājas lapā www.BalticAmericanFreedomFoundation.org.

  Papildu informācija:

  Ilze Bembere, BAFF Programmu koordinatore

  E-pasts: ilze.bembere@ciee.org

  Lana Janmere
  Publicēts: 12.03.2015 14:04
 • Aicinājums pieteikties praksei Cēsu novada pašvaldībā
 • Aicinājums pieteikties praksei Cēsu novada pašvaldībā (0)

  Cēsu novada pašvaldība izsludinājusi konkursu uz prakses vietām, lai veicinātu augstskolās studējošo praktiskā darba iemaņas. Īpaši tiek gaidīti jebkurā augstskolā studējošie cēsinieki vai arī jebkurš, kuram ir interese par Cēsīm. Pieteikumi tiks pieņemti līdz 31. martam!

  Prakses konkurss.PNG

  Lana Janmere
  Publicēts: 12.03.2015 14:11
 • Konkurss jaunajiem kino entuziastiem „Mūsu 4. maija deklarācija”
 • Konkurss jaunajiem kino entuziastiem "Mūsu 4. maija deklarācija" (0)

  Valsts kanceleja un Valsts izglītības satura centrs (VISC) aicina skolēnus un studējošos veidot video par 1990. gada 4. maijā pieņemto Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas deklarāciju, tās vēstījumiem un nozīmi mūsdienu sabiedrībai.

  "25 gadi jeb ceturtdaļgadsimts, kurā atjaunotā Latvijas Republika atguvusies no padomju varas važām, kļuvusi par pilnvērtīgu Eiropas Savienības dalībnieci, priecājusies par lielām un mazām uzvarām, meklējusi un atradusi risinājumus krīzes brīžos, palikusi uzticīga demokrātiskām vērtībām un turpina pārliecinoši tiekties pēc labākas dzīves ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Taču tas viss nebūtu bijis iespējams bez 1990. gada 4. maijā parakstītās Latvijas Republikas neatkarīgas atjaunošanas deklarācijas, kura bija, ir un būs viens no mūsu valsts suverenitātes pamatiem", pārliecināta Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

  Valsts kanceleja, izsludinot video konkursu "Mūsu 4. maija deklarācija", aicina tajā piedalīties jaunos video amatierus un entuziastus, kuri video veidošanu sākuši izzināt pašu spēkiem. Nozīmīgākais ir video vēstījums un saturs, tāpēc konkursa dalībnieki var likt lietā savu izdomu un uzņemt video ar mobilā telefona kameru, GoPro, fotokameru, kā arī meklēt citus tehniskos risinājumus.

  Konkursa vērtēšanā piesaistīta kompetenta žūrija, kas noteiks 15 labākos video, kurus Valsts kanceleja publicēs sabiedrības balsojumam interneta vietnē Youtube.com. "Mūsdienās audiovizuālu vēstījumu var izveidot arī ar pavisam vienkāršiem tehnoloģiskajiem rīkiem - pat ar mobilā telefona kameru. Tehnoloģiskās ierīces var būt ne tikai spēļlietiņas, bet arī ierocis, lai izzinātu pasauli un veidotu padziļinātu izpratni par vēsturiskajiem procesiem un jēdzieniem, kas būtiski mūsdienu Latvijai un tās sabiedrībai. Šī konkursa uzvarētāji iegūs ne tikai jaunas zināšanas un prasmes, - veiksmīgākie darbi tiks demonstrēti 4. maijā uz lielā ekrāna pie Brīvības pieminekļa", stāsta viena no konkursa žūrijas komisijas loceklēm, Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma.

  Jaunieši konkursā var piedalīties gan individuāli gan grupās trīs kategorijās: 5. - 9. klase, 10. - 12. klase un studējošie. VISC mudina skolu direktorus un skolotājus atbalstīt savus audzēkņus, palīdzot viņiem gan ar informāciju, gan ar skolas rīcībā esošajām tehnoloģijām (piemēram, gaismošanas aprīkojumu, mikrofoniem u.tml.).

  Īsfilmas konkursam jāiesniedz līdz 12. aprīlim. Video konkurss tiek organizēts sadarbībā ar VISC un Kultūras ministriju deklarācijas "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" pieņemšanas 25. gadadienas svinību ietvaros.

  Pirms uzsākt darbu pie filmu veidošanas, noteikti iepazīstieties ar konkursa nolikumu.

   

  Zane Ozola

  Komunikācijas departamenta konsultante

  Tālr. 67082912

  Zane.Ozola@mk.gov.lv

  Lana Janmere
  Publicēts: 12.03.2015 14:19
 • Student, piesakies starptautiskai konferencei!
 • Student, piesakies starptautiskai konferencei! (0)

  24. aprīlī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Aulā notiks starptautiska zinātniskā konference "Studenti ceļā uz zinātni" (Students on their Way to Science), kas jau desmito reizi pulcēs studējošos no Latvijas un citām valstīm. Interesenti ar saviem ziņojumiem konferencei var pieteikties līdz 1. aprīlim (pagarināts termiņš)!
  Foto: no LLU arhīva

  Ikviens students - bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras - aicināts piedalīties 10. Starptautiskajā zinātniskajā konferencē "Studenti ceļā uz zinātni". Konferences mērķis ir zinātnisko pētījumu popularizēšana, pieredzes apmaiņa, kā arī svešvalodas prasmju attīstīšana un starpkultūru komunikācijas veidošana. Konferences darba valoda ir angļu, līdz ar to svešvalodas prasmju attīstīšana ir viens no būtiskiem ieguvumiem konferences dalībniekiem.

  Konferencei plānotas dažādas tematiskās sekcijas lauksaimniecībā, veterinārmedicīnā, pārtikas zinātnē, inženierzinātnē, izglītībā, informācijas tehnoloģijās, būvniecībā, vides apsaimniekošanā, ainavu arhitektūrā, zemes ierīcībā un ģeodēzijā, mežsaimniecībā un kokapstrādē un sociālajās zinātnēs, tai skaitā, ekonomikā, vadībā un administrēšanā, socioloģijā.

  Studentiem tā būs lieliska iespēja apliecināt savas svešvalodas prasmes un iegūt zināšanas par pārstāvētās zinātņu nozares pētījumiem Latvijā un citās valstīs. Turklāt vienkopus uzstāsies studenti no bakalaura, maģistra un doktora studijām.

  Konferences priekšsēdētājs Voldemārs Bariss uzskata, ka studentiem šī konference ir noderīga vairāku iemeslu dēļ. Studentiem ir iespēja aprobēt savu kursa, bakalaura, maģistra darba pētījumu rezultātus, turklāt dalība konferencē bieži arī nodrošina priekšrocības dažādu stipendiju saņemšanai. Nenoliedzami konference ir tā vieta, kurā dažādu valstu studenti var iepazīties un sadraudzēties, tādējādi tiek dibināti ne tikai akadēmiski, bet arī cilvēciski kontakti, kam ir būtiska nozīme turpmākai izaugsmei.

  "Konferences ilggadējās organizatores Larisas Maļinovskas enerģijas un darba apjoms, kas ir ieguldīts konferences organizēšanā, ir ļoti liels, līdz ar to konferences viesu vērtējumā tā ir viena no lielākajām studentu zinātniskajām konferencēm Centrālajā un Austrumeiropā. Pirmsākumos šī konference aptvēra vien dažas LLU fakultātes, bet tagad tā ir vienota starptautiska konference. Interese par to vienmēr bijusi liela, jo konferences dalībnieku vidū nereti ir ne tikai studenti, bet arī mācībspēki", stāsta V. Bariss.

  Detalizēta informācija iegūstama un pieteikšanās konferencei notiek mājas lapā: www.sws.llu.lv

  Informāciju sagatavoja KMC praktikante Laura Balamovska.

  Lana Janmere
  Publicēts: 05.03.2015 08:47

Interneta pieslēgšanas pamācība

Windows:
Guest
Lite (v1)
Lite (v2)

iOS (iPhone, iPad):
Guest
Lite

LLU studiju vide

LLU objekti

PIESAKIES STIPENDIJĀM!

Līdz 31.martam KĀRĻA ULMAŅA stipendijai 1900 eiro apmērā

Līdz 30.aprīlim LLU SENĀTA stipendijai 1600 eiro apmērā

Līdz 30.aprīlim JĀŅA ČAKSTES stipendijai 2000 eiro apmērā

Līdz 7.aprīlim pieteikšanās konkursam OPEN MIND
Balvu fonds: 9000 eiro

Studiju dokumenti

Par studējošo tiesībām un pienākumiem vairāk vari uzzināt sadaļā "Ar studijām saistītie normatīvie dokumenti".

Stipendijas studentiem

LLU Attīstības fonds