Pārlekt uz galveno saturu

Jauno studentu uzņemšana LLU studiju programmās

Attēla autors: No LLU arhīva

Lai piedāvātu iespēju studētgribētājiem kļūt par LLU studentiem 2020. gada rudenī, universitāte vasarā - jūlijā un augustā - organizēs jauno studentu uzņemšanu. Katram studiju līmenim ir atšķirīgi dokumentu pieņemšanas periodi un arī uzņemšanas process, tāpēc aicinām iepazīties ar nepieciešamo informāciju par uzņemšanu pamatstudijās, augstākā līmeņa studijās vai doktora studijās. Papildus iespējams sazināties arī ar universitātes uzņemšanas speciālistu pa tālruni 20227755 vai rakstot e-pastā ukom@llu.lv.

Uzņemšanas norise pamatstudiju programmās (vidējo izglītību ieguvušajiem)

LLU piedāvā iegūt augstāko izglītību 26 pamatstudiju programmās un elektroniski pieteikšanās tām sāksies jau 13. jūlijā, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/lv/Epakalpojumi/EP42/Apraksts. Tajā vienoto uzņemšanu pamatstudiju programmās kopā ar LLU īsteno vēl 11 augstskolas.

Elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām 2020./2021. studiju gadam:

  • elektroniski, pašam apstiprinot pieteikumu - no 13. jūlija līdz 2. augustam, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/studijas;
  • elektroniski, pašam neapstiprinot pieteikumu - no 13. jūlija līdz 3. augustam plkst. 16:00, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/studijas. Izveidotais pieteikums jāapstiprina klātienē vienā no uzņemšanas kontaktpunktiem;

Klātienē apstiprināt pieteikumu un uzrādīt pamatstudiju reflektanti dokumentus varēs no 27. jūlija līdz 3. augustam, ierodoties vienā no vienotajā sistēmā iesaistīto augstskolu uzņemšanas kontaktpunktiem, tostarp arī LLU Jelgavas pilī (Lielā iela 2, Jelgava). Uzņemšanas kontaktpunkts būs atvērts katru darbadienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00, bet sestdienā no plkst. 10.00 līdz 13.00 Universitāte iesaka izvēlēties savai dzīvesvietai tuvāko kontaktpunktu.

Svarīgi zināt! Ja studētgribētājs vidējo izglītību ir ieguvis 2019. vai 2020. gadā un nav ieguvis kādas priekšrocības uzņemšanas konkursā (apliecinājums par iepriekš iegūtu valsts finansētu studiju vietu), dokumentu uzrādīšana klātienē nebūs nepieciešama. Savu elektroniski izveidoto pieteikumu viņš varēs apstiprināt pats.

Elektroniskā pieteikšanās portāla www.latvija.lv/studijas e-pakalpojumā "Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās" būs pieejama visās LLU īstenotajās pamatstudiju programmās:

BiozinātnēsLauksaimniecība, Mežzinātne, Veterinārmedicīna.

InženierzinātnēsAinavu arhitektūra un plānošana, Būvniecība, Būvniecība (1. līmeņa), Būvniecība (2. līmeņa), Datorvadība un datorzinātne, Dizains un amatniecība, Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai, Kokapstrāde, Lauksaimniecības inženierzinātne, Lietišķā enerģētika, Mašīnu projektēšana un ražošana, Mežinženieris, Pārtikas kvalitāte un inovācijas, Pārtikas produktu tehnoloģija, Tehniskais eksperts, Vide un ūdenssaimniecība, Zemes ierīcība un mērniecība.

Sociālajās zinātnēsEkonomika, Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība, Komercdarbība un uzņēmumu vadība, Komerczinības, Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija, Profesionālās izglītības skolotājs.

Uzņemšanas konkursā par studiju vietām var piedalīties gan tie vidējās izglītības iestāžu absolventi, kuri ir kārtojuši centralizētos eksāmenus, gan tie, kuri vidusskolas gaitas beiguši līdz 2004. gadam un centralizētos eksāmenus nav kārtojuši. Savukārt, ja jau esat ieguvuši augstāko izglītību kādā nozarē, ir iespējams piedalīties pamatstudiju konkursā atkārtoti un sekmīga rezultāta gadījumā iegūt izglītību arī citās nozarēs.

Iespēja pieteikties pamatstudiju programmās tiks piedāvāta arī no 17. augusta, kad tiks turpināta uzņemšana brīvajās studiju vietās. Informācija par brīvajām vietām tiks publicēta 14. augusta vakarā.

Uzņemšanas norise augstākā līmeņa (maģistra) studijās (augstāko izglītību ieguvušajiem)

Maģistrantu uzņemšana vasarā būs atvērta 18 LLU piedāvātajās augstākā līmeņa studiju programmās:

Biozinātnēs Lauksaimniecība, Mežzinātne, Pārtikas higiēna, Uzturzinātne.

InženierzinātnēsBūvniecība, Informācijas tehnoloģijas, Koksnes materiāli un tehnoloģija, Lauksaimniecības inženierzinātne, Pārtikas zinātne, Vides, ūdens un zemes inženierzinātnes.

Sociālajās zinātnēsDarba aizsardzība un drošība, Ekonomika, Karjeras konsultants, Lauksaimniecības un pārtikas biznesa vadīšana, Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija, Pedagoģija, Projektu vadība, Uzņēmējdarbības vadība.

Reflektanu pieteikšanās 2020./2021. studiju gadam:

  • elektroniski - tikai LLU absolventi no 27. jūlija līdz 3. augustam, izmantojot LLU Informācijas sistēmu (LLU IS), aizpildot attiecīgo anketu;
  • klātienē - no 27. jūlija līdz 3. augustam, ierodoties augstskolas uzņemšanas kontaktpunktā (Jelgavas pils, Lielā iela 2, Jelgava).

Reflektanu pieteikšanās 2020./2021. studiju gadam, tikai studiju programmai "Uzturzinātne":

  • klātienē - no 30. jūnija līdz 10. jūlijam, ierodoties augstskolas uzņemšanas kontaktpunktā, darba dienās no plkst. 9:00-16:00 (178. kabinets, Jelgavas pils, Lielā iela 2, Jelgava).

Iespēja pieteikties augstākā līmeņa studiju programmās tiks piedāvāta arī no 17. augusta, kad tiks turpināta uzņemšana brīvajās studiju vietās. Informācija par brīvajām vietām tiks publicēta 14. augusta vakarā.

Uzņemšanas norise doktora līmeņa studiju programmās (maģistra grādu ieguvušajiem)

LLU īsteno 11 akreditētas doktora studiju programmas dažādās zinātņu nozarēs: Agrārā un reģionālā ekonomika, Ainavu arhitektūra, Būvzinātne, Informācijas tehnoloģijas, Koksnes materiāli un tehnoloģijas, Lauksaimniecība, Lauksaimniecības inženierzinātne, Mežzinātne, Pārtikas zinātne, Veterinārmedicīna un Vides inženierija.

2020./2021. studiju gada pretendentu dokumentu pieņemšana valsts budžeta finansētās doktora studiju vietās paredzēta no 17. līdz 28. augustam. Uz fizisko vai juridisko personu finansētajām studiju vietām uzņemšana notiek visu studiju gadu.

Pretendentu dokumentu pieņemšana uz valsts finansētajām studiju vietām minētajās programmās notiks Jelgavas pilī, LLU Studiju centrā, 180. telpā, darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00.

Plašāka informācija par uzņemšanu atrodama LLU portāla sadaļā "Nāc studēt".

Pievienots 05/06/2020