Pārlekt uz galveno saturu

Atver pasauli ar LLU: jauno studentu uzņemšana LLU studiju programmās

Attēla autors: No LLU arhīva

No 6. līdz 12. jūlijam ikvienam ir iespēja pieteikties studijām Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Jelgavā, pretendējot uz kādu no studiju vietām visās pamatstudiju un maģistra studiju programmās, savukārt doktora studiju programmās uzņemšana notiks no 16. līdz 27. augustam. Aicinām studētgribētājus iepazīties ar aktuālo informāciju par uzņemšanas nosacījumiem, savukārt jautājumu gadījumā iespējams sazināties arī ar universitātes uzņemšanas speciālistu pa tālruni 20227755 vai rakstot e-pastā ukom@llu.lv.

Uzņemšanas norise pamatstudiju programmās (vidējo izglītību ieguvušajiem)

LLU piedāvā iegūt augstāko izglītību 24 pamatstudiju programmās un elektroniski pieteikšanās tām sāksies jau 28. jūnijā, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/studijas. Tajā vienoto uzņemšanu pamatstudiju programmās kopā ar LLU īsteno vēl 11 augstskolas.

Elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām 2021./2022. studiju gadam:

  • elektroniski, pašam piesakoties / apstiprinot pieteikumu - no 28. jūnija līdz 11. jūlijam, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/studijas;
  • elektroniski, pašam izveidojot pieteikumu - no 28. jūnija līdz 12. jūlija plkst. 16.00, izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/studijas. Izveidotais pieteikums obligāti jāapstiprina no 6. līdz 12. jūlija plkst. 18.00 klātienē vienā no uzņemšanas kontaktpunktiem.

Pamatstudiju reflektantiem klātienes pieteikšanās / pieteikumu apstiprināšana un dokumentu uzrādīšana būs iespējama no 6. līdz 12. jūlijam, ierodoties vienā no vienotajā sistēmā iesaistīto augstskolu uzņemšanas kontaktpunktiem, tostarp arī LLU Jelgavas pilī (Lielā iela 2, Jelgava). LLU uzņemšanas kontaktpunkts būs atvērts katru darbadienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00, bet sestdienā no plkst. 10.00 līdz 13.00 (svētdien uzņemšanas kontaktpunkts būs slēgts). Universitāte iesaka izvēlēties savai dzīvesvietai tuvāko kontaktpunktu.

Svarīgi zināt! Ja studētgribētājs vidējo izglītību ir ieguvis ar 2019. gadu un izpilda visas uzņemšanas prasības, tad dokumentu uzrādīšana / pieteikuma apstiprināšana klātienē nebūs nepieciešama. Savu elektroniski izveidoto pieteikumu viņš varēs apstiprināt pats.

Pamatstudiju līmenī LLU atklās uzņemšanu 24 pamatstudiju programmās:

Biozinātnēs – Lauksaimniecība, Mežzinātne, Veterināmedicīna,

InženierzinātnēsAinavu arhitektūra un plānošana, Būvniecība, Būvniecība (1. līmeņa), Būvniecība (2. līmeņa), Datorvadība un datorzinātne, Dizains un amatniecība, Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai, Kokapstrāde, Lauksaimniecības inženierzinātne, Lietišķā enerģētika, Mašīnu projektēšana un ražošana, Mežinženieris, Pārtikas kvalitāte un inovācijas, Pārtikas produktu tehnoloģija, Vide un ūdenssaimniecība, Zemes ierīcība un mērniecība,

Sociālajās zinātnēsĒdināšana un viesnīcu uzņēmējdarbība, Ekonomika, Komercdarbība un uzņēmuma vadība, Komerczinības (1. līmeņa), Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija.

Uzņemšanas konkursā par studiju vietām var piedalīties gan tie vidējās izglītības iestāžu absolventi, kuri ir kārtojuši centralizētos eksāmenus, gan tie, kuri vidusskolas gaitas beiguši līdz 2004. gadam un centralizētos eksāmenus nav kārtojuši. Savukārt, ja jau esat ieguvuši augstāko izglītību kādā nozarē, ir iespējams piedalīties pamatstudiju konkursā atkārtoti un sekmīga rezultāta gadījumā iegūt izglītību arī citās nozarēs.

Uzņemšanas norise augstākā līmeņa (maģistra) studijās (augstāko izglītību ieguvušajiem)

Reflektantu pieteikšanās 2021./2022. studiju gadam:

  • elektroniski - tikai LLU absolventi no 6. līdz 12. jūlijam, izmantojot LLU Informācijas sistēmu (LLU IS), aizpildot attiecīgo anketu;
  • klātienē - no 6. līdz 12. jūlijam ierodoties augstskolas uzņemšanas kontaktpunktā (Jelgavas pils, Lielā iela 2, Jelgava).

Maģistrantu uzņemšana vasarā būs atvērta 18 LLU piedāvātajās augstākā līmeņa studiju programmās:

Biozinātnēs – Lauksaimniecība, Mežzinātne, Pārtikas higiēna, Uzturzinātne.

InženierzinātnēsBūvniecība, Informācijas tehnoloģijas, Koksnes materiāli un tehnoloģija, Lauksaimniecības inženierzinātne, Pārtikas zinātne, Vide, ūdens un zemes inženierzinātnes.

Sociālajās zinātnēsDarba aizsardzība un drošība, Ekonomika, Karjeras konsultants, Organizāciju un sabiedrības pārvaldes socioloģija, Pedagoģija, Projektu vadība, Uzņēmējdarbības vadība, Agri-food Business Management / Lauksaimniecības un pārtikas biznesa vadīšana (studijas notiek angļu valodā).

Uzņemšanas norise doktora līmeņa studiju programmās (maģistra grādu ieguvušajiem)

LLU īsteno 11 akreditētas doktora studiju programmas dažādās zinātņu nozarēs: Agrārā un reģionālā ekonomikaAinavu arhitektūraBūvzinātneInformācijas tehnoloģijasKoksnes materiāli un tehnoloģijasLauksaimniecībaLauksaimniecības inženierzinātneMežzinātnePārtikas zinātneVeterinārmedicīna un Vides inženierija.

2021./2022. studiju gada pretendentu dokumentu pieņemšana valsts budžeta finansētās doktora studiju vietās paredzēta no 16. līdz 27. augustam. Uz fizisko vai juridisko personu finansētajām studiju vietām uzņemšana notiek visu studiju gadu.

Pretendentu dokumentu pieņemšana uz valsts finansētajām studiju vietām minētajās programmās notiks Jelgavas pilī, LLU Studiju centrā, 180. telpā, darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00.

Plašāka informācija par uzņemšanu atrodama LLU portāla sadaļā "Nāc studēt".

Tiekamies Jelgavā – vietā, kur top veiksmīgas karjeras!

 

    Pievienots 01/07/2021