Pārlekt uz galveno saturu

Studiju un studējošā kredīts

Studiju un studējošā kredīts

Studiju kredīts - studiju maksas segšanai.

Studējošā kredīts -  līdzekļi studenta ikdienas vajadzībām studiju laikā (tikai pilna laika studentiem).

Uz kredītu saņemšanu var pretendēt studējošie - Latvijas Republikas pilsoņi un personas, kurām ir Latvijas Republikas nepilsoņa pase, kā arī citu Eiropas Savienības valstu pilsoņi, kuriem izsniegta reģistrācijas apliecība vai patstāvīgās uzturēšanās apliecība -, kuri ir imatrikulēti Latvijas augstākās izglītības iestādes akreditētā un licencētā studiju programmā studijām grāda vai kvalifikācijas iegūšanai .

Informācija par kredītiem - "Noteikumi par studiju un studējošo kreditēšanu studijām Latvijā no kredītiestāžu līdzekļiem, kas ir garantēti no valsts budžeta līdzekļiem” ( LR MK noteikumi  Nr. 231 ).

Sākot ar 2020./2021. studiju gadu studiju un studējošos kredītus izsniegs Swedbank. Pieteikties kredītam var Swedbankā.

Zināšanai:

  1. Piesakoties studiju vai studējošajam kredītam, topošajiem studentiem vairs nebūs nepieciešams otrs galvotājs, kas uzņemtos saistības gadījumā, ja kredītņēmējs nevarētu atmaksāt kredītu, - turpmāk šo garantiju sniegs finanšu institūcija Altum.
  2. Turpmāk netiks noteikti studiju kredīta griesti – maksimālais studiju kredīts būs studiju maksas apmērā. Valsts turpinās subsidēt studiju kredīta procentu maksājumus studiju laikā un gadu pēc absolvēšanas. Savukārt jaunajiem vecākiem pēc bērna piedzimšanas vai adopcijas tiks dzēsta studējošā kredīta apmaksas summa 30% apmērā. Līdz šim kredīta summa tika dzēsta tikai vienam no vecākiem, taču turpmāk šāda iespēja būs abiem bērna vecākiem.
  3. Pieteikties bankā valsts garantētajam studiju vai studējošā kredītam varēs pēc līguma noslēgšanas un imatrikulācijas LLU. 
  4. Pieteikšanās kredītam un līguma noslēgšana būs iespējama arī attālināti Swedbank internetbankā. Došanās uz filiāli nebūs nepieciešama. Savukārt valsts garantiju banka piemēros pati pēc pieteikuma izvērtēšanas un līguma parakstīšanas – topošajiem studentiem nekas papildus nebūs jādara.

Jāatzīmē, ka pirms pieteikšanās valsts garantētajam kredītam, studentam jābūt attiecīgās bankas klientam. Tos, kuri interesējās par šiem kredītiem, bet vēl nav Swedbank klienti, aicinām atvērt kontu, ko ir iespējams izdarīt arī attālināti.

Informāciju par studiju un studējošā kredītu var iegūt: 

Swedbank mājas lapā

Altum mājas lapā

Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā

 

LLU Studiju centrā, Jelgavas pils 178. telpā, tālr.: 63005681 un e- pasts: dace.gutmane@llu.lv.