Pārlekt uz galveno saturu

TDA "Kalve" studija - Jauniešu deju kolektīvs “Kalve”

Attēla autors: No LLU arhīva

Ar mīlestību pret deju!

Kolektīva mākslinieciskā vadītāja: Gunta Skuja

Repetitors: Lauris Galejs

Mēģinājumi: otrdienās un ceturtdienās no plkst. 19.00 līdz plkst. 22.00 LBTU Aulā (Jelgava, Lielā iela 2)

Seko kolektīva aktivitātēm un informācijai Facebook: TDA Kalve

Vēsture:

Katra kolektīva vēsture ir nozīmīga un dzīva. TDA "KALVE" studija - Jauniešu deju kolektīvs "Kalve" ir turpinājums JDK "Skalbe". 2020. gada oktobrī tika pieņemts lēmums par JDK "Skalbe" nosaukuma maiņu. Minētais kolektīvs ar šādu vārdu JDK "Skalbe" beidza pastāvēt un tā dalībnieki leģitīmi pievienojas Latvijas Lauksaimniecības universitātes TDA "Kalve", saglabājot savas tradīcijas un prasmes.

Nekas no vēstures un atmiņām netiek pazaudēts

JDK "Skalbe" pirmsākumi meklējumi 1991. gadā, kad Latvijas Biozinātņu un tehnoloģijas universitāte, tai laikā vēl akadēmijas studenti, gatavojās Baltijas Studentu dziesmu un deju svētkiem, kad katrā fakultātē bija pa deju kolektīvam. Deju kolektīvs tika izveidots arī Pārtikas tehnoloģijas fakultātē, kurā ieguva stipru nosaukumu - "Skalbe".

Laikam ejot, ieliktās tradīcijas neizzuda un kolektīvam pievienojās arī Meža, Tehniskās, Ekonomikas un sabiedrības attīstības un Lauksaimniecību fakultāšu studenti. Kolektīvam, kļūstot arvien populārākam, tas no Pārtikas tehnoloģijas fakultātes kolektīva kļuva par universitātes kolektīvu un tajā jau dejoja visu fakultāšu studenti.

Studentu dejotprieks un deju solis ir pārliecinoši drošs, azartisks un nerimtīgs.

Ir pienācis laiks, kad Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentus apvieno viens deju kolektīvs un tā ir kā viena ģimene - Kalve. 

Pievienots 27/01/2021