Pārlekt uz galveno saturu

LLU Veterinārā klīnika

LLU Veterinārā klīnika

APRAKSTS

LLU Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) klīnikas rekonstrukcija un būvniecība veikta Latvijas Lauksaimniecības universitātei īstenojot ERAF 3.1.2.1.1. apakšaktivitātes projektu "LLU mācību infrastruktūras modernizācija".

Klīnikas telpas ir piemērotas mazo dzīvnieku, zirgu un lauksaimniecības dzīvnieku (govju, aitu, kazu, cūku) izmeklēšanai un ārstniecībai. Klīnikā izbūvēti operāciju bloki mazajiem un lielajiem dzīvniekiem, vizuālās diagnostikas nodaļa ar rentgenogrāfijas, datortomogrāfijas, endoskopijas iespējām. Klīnikas stacionāros vienlaikus var uzturēties 14 zirgi, 16 mazie atgremotāji, 14 govis, 14 lielo šķirņu suņi, 20 mazāki suņi, 20 kaķi un citi, eksotiskāki mājdzīvnieki. Klīnikā izbūvēti infekciju izolatori mazajiem un lielajiem dzīvniekiem. Klīnikas plānojums ļauj ieviest aseptikas principus telpās ar augstām higiēnas prasībām, t.sk. ķirurģijas zālēs.

Klīnika aprīkota ar mūsdienīgu komunikāciju sistēmu, kas ļauj operāciju zālēs notiekošo translēt tiešsaistē. Būtiski uzlabota vizuālās diagnostikas materiāltehniskā bāze – iegādāta datortomogrāfijas iekārta ar darba staciju funkcionalitātes un attēlu apstrādes nodrošināšanai, rentgena iekārta ar darba staciju, artroskops, ultrasonogrāfs. Iekārtotas un ar modernu aparatūru aprīkotas telpas ķirurģisko instrumentu un materiālu mazgāšanai, iepakošanai un sterilizācijai.

Veterinārās klīnikas renovācija bija lielākais veterinārmedicīnas nozares projekts Latvijā kopš Veterinārmedicīnas fakultātes būvniecības un pārcelšanās no Rīgas uz Jelgavu 1964. gadā. Klīnikas infrastruktūras modernizēšana un aprīkošana ar mūsdienu prasībām atbilstošām iekārtām un aprīkojumu ir būtisks solis veterinārmedicīnas studiju programmas kvalitātes uzlabošanā un pieejamībā visām sabiedrības grupām, tajā skaitā, personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Detalizēta informācija par LLU Veterināro klīniku pieejama mājaslapā: http://www.vk.llu.lv/

IDEJA

LLU Veterinārā klīnika ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) mācību un pētniecības pamatvienība Veterinārmedicīnas fakultātes sastāvā. LLU Veterinārai klīnikai ir trīs pamatvirzieni:

  • studentu apmācība,
  • veterināro pakalpojumu un references funkcijas sniegšana,
  • klīniskā pētniecība,

LLU Veterinārās klīnikas būvniecība sākās 2012. gada 27. aprīlī ar svinīgu pamatakmens iemūrēšanas ceremoniju. Pēc septiņus mēnešus ilgas būvniecības, 2012. gada 2. novembrī klīnika nodota ekspluatācijā. Veterināro darbību un studentu praktisko apmācību LLU Veterinārā klīnika uzsāka 2013. gada 4. martā.

SADARBĪBA

Latvijas Lauksaimniecības universitātei (LLU) īstenojot ERAF 3.1.2.1.1. apakšaktivitātes projektu "LLU mācību infrastruktūras modernizācija".

REZULTĀTS

LLU Veterinārā klīnika nodrošina references funkciju gan mazo dzīvnieku, zirgu un lauksaimniecības dzīvnieku veterinārajā aprūpē. Klīnika sadarbojas ar dažādās Latvijas pilsētās esošām veterinārajām klīnikām, sniedzot tādus pakalpojumus, kas citviet nav pieejami, piemēram, datortomogrāfija, laboratoriskā diagnostika, zirgu artroskopija un citus.