Pārlekt uz galveno saturu

Aktualitātes un izsludinātie konkursi

29/08/2019

Bezatlikuma piena pārstrāde ir ekonomiski nozīmīga daudzos Latvijas piena pārstrādes uzņēmumos. Siera un biezpiena ražošanā kā blakusprodukts rodas sūkalas, kuras veido aptuveni 90 % no izejvielas apjoma. Tajās pāriet un ne vienmēr lietderīgi tiek izmantota liela daļa vērtīgo piena sastāvdaļu, tajā skaitā arī piena cukurs – laktoze.

12/08/2019

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem. Atlases trešajā kārtā kopējais pieejamais publiskais finansējums ir 13,3 miljoni eiro, no tiem ERAF finansējums vairāk nekā 10,4 miljonu eiro apmērā.

08/08/2019

8. augustā Latvijas Zinātnes padome izsludinājusi 2019. gada LZP Ekspertu komisiju vēlēšanas, pamatojoties uz Ministru kabineta 2019. gada 9. jūlija noteikumu Nr. 320 „Latvijas Zinātnes padomes ekspertu tiesību piešķiršanas un ekspertu komisiju izveides kārtība"  14. punktu.

26/06/2019

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un ūdenssaimniecības katedra sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fonda administrāciju piedalās ES Kohēzijas fonda projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” realizācijā. Projekts tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un…

20/06/2019

Lai sekmētu jauniešu interesi par karjeru un profesionālo izaugsmi, pēcdoktorantūras projekta ietvaros ir īstenotas vizītes pie vecāko klašu audzēkņiem Smiltenes tehnikumā, Priekuļu tehnikumā un Siguldas Valsts ģimnāzijā ar informatīvu lekciju, kuras laikā Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētniece Dr.oec. Līga Proškina jauniešus iepazīstināja ar pētījumu “Lopbarībā izmantojamo pākšaugu bioekonomiskās efektivitātes novērtējums”.

12/06/2019

Pēcdoktorantūras pētījuma Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/187 "Mārrutku bioloģiski aktīvo savienojumu izmaiņas tehnoloģiskos procesos un cilvēka gremošanas trakta in vitro modelī" ietvaros, šī gada pavasarī tika realizēta mobilitāte pie sadarbības partnera Francijā.

03/06/2019

Latvijas Zinātnes padome izsludināja pieteikšanos 2019. gada fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu (FLPP) konkursam, kuram pieejamais finansējums ir 9 479 699 eiro.

03/06/2019

Latvijas Zinātnes padome, pamatojoties uz Latvijas Republikas Ministru kabineta 2017. gada 12. decembra noteikumu Nr. 725 "Fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu izvērtēšana un finansējuma administrēšana" 9. punktu, …

15/05/2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina piedalīties informatīvajos semināros par pieteikumu sagatavošanu pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta programmas 3. kārtā.

09/05/2019

Š.g. 30. aprīlī Valsts izglītības attīstības aģentūra izsludināja ilgi gaidīto 3. kārtu pieteikumu atlasei pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta saņemšanai. Latvijā reģistrētas zinātniskās institūcijas un komersanti, kas nodarbina jaunos zinātniekus, pētniecības pieteikumus var iesniegt līdz 2019. gada 15. jūlijam.

05/04/2019

Tiek izsludināts Latvijas-Lietuvas-Taivānas zinātniskās sadarbības projektu konkurss. Konkursam var iesniegt pētījumu projektu pieteikumus visās zinātnes nozarēs. Projekta dalībnieki var būt universitātēs, augstskolās un zinātniskajās institūcijās strādājošie zinātnieki un akadēmiskais personāls. Projektā piedalās visu trīs Fonda dalībvalstu - Latvijas, Lietuvas un Taivānas, zinātnieki.

Projekta izpildes maksimālais laiks ir…

04/04/2019

2019. gada martā ir atvērti projektu pieteikumu konkursi Latvijas un Francijas sadarbības programmā OSMOZE un Latvijas-Lietuvas-Taivānas zinātniskās sadarbības atbalsta fonda ietvaros. Šo programmu mērķis ir veicināt sadarbību zinātnē starp programmās pārstāvēto valstu zinātniekiem atbalstot starptautisku pētniecības projektu īstenošanu.

29/03/2019

Tāpat kā no mārrutku (Armoracia rusticana L., dzimta: Brassicaceae) saknēm, arī no šo augu lapām ir iespējams iegūt sulu un kā blakusprodukti paliek mārrutku lapu spiedpaliekas. Pēcdoktorantūras pētījuma Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/187 "Mārrutku bioloģiski aktīvo savienojumu izmaiņas tehnoloģiskos procesos un cilvēka gremošanas trakta in vitro modelī" ietvaros, tās tika kaltētas sublimējot, izmantojot mikroviļņu vakuuma kaltēšanu un konvekcionālo kaltēšanu trīs…

29/03/2019

Ko nozīmē tūkstoškārt dzirdēt, lasīt vai redzēt “You Tube”? Lai saprastu, vislabāk ir doties uz vietu, no kuras nāk šī informācija un tikai tad, pašam esot tajā vidē, ir iespējams izprast izcelsmi, domāšanu un reālo situāciju. Taizeme ir viena pazīstamākajām valstīm, kur plaši lieto kukaiņus un kāpurus cilvēku uzturā. Ar jauniem iespaidiem un pieredzi atgriezusies no Taizemes Ilga Gedrovica, kas tur vairāk nekā trīs nedēļas pavadīja mobilitātē projekta “Jauni…