Pārlekt uz galveno saturu

Aktualitātes un izsludinātie konkursi

24/02/2020

Latvijas Lauksaimniecības universitātē Pārtikas tehnoloģijas fakultātē (LLU PTF) pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta programmas ietvaros tiek īstenots pētījums „Sūkalu pārstrāde pievienotās vērtības produktos pārtikas rūpniecībai un lauksaimniecībai”*. Projektu īsteno pēcdoktorantūras pētniece Unigunde Antone. Eiropā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) palīdzību pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts tiek sniegts jaunajiem zinātniekiem - pēcdoktorantiem…

30/12/2019

Vairākus gadu desmitus cilvēku uzmanības lokā ir nonācis jautājums par bezatlikuma ražošanām, lai varētu praktiski izmantot arī visus blakusproduktus. Turklāt ne tikai vienkārši izmantot, bet radīt jaunus produktus ar pievienotu vērtību, tādējādi vairojot to pievilcību no gala patērētāju viedokļa. Nav noslēpums, ka zinātniski ir pierādīts šo blakusproduktu augstā vērtība, par ko ir pārliecinājušies arī mūsu pašu LLU pētnieki, pētot augu valsts izcelsmes dažādus…

30/12/2019

Jauniešu izaugsmes forums “Solis” ir trīs dienu pasākums, kurā jauniešiem ir iespēja iegūt jaunus kontaktus, zināšanas, kā arī iepazīties ar citu cilvēku pieredzi, saimniekojot lauku reģionos. Šogad forums pulcēja dalībniekus Madonas novadā.

30/12/2019

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un ūdenssaimniecības katedra sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fonda administrāciju piedalās ES Kohēzijas fonda projekta Nr. 5.4.2.2/17/I/002 “Valsts vides monitoringa programmu un kontroles sistēmas attīstība un sabiedrības līdzdalības veicināšana, pilnveidojot nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” realizācijā. Projekts tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un…

09/12/2019

Vienaldzīgo nav, kad cilvēki uzzina, ka Latvijā notiek pētījumi par sliekām kā potenciālo alternatīvo olbaltumvielu avotu projekta “Jauni olbaltumvielu avoti pārtikai Latvijā” (Nr.1.1.1.2/VIAA/1/16/190) ietvaros. Pētījums izraisa milzīgu interesi un diskusijas, jo sliekas tiek pētītas ar mērķi pielāgot lietošanai cilvēku uzturā, jo īpaši tāpēc, ka Latvijā un Eiropā kukaiņu un kāpuru, tai skaitā slieku, ēšanas tradīciju nav. Pētījuma rezultāti liek cilvēkiem…

29/11/2019

Liela daļa no mums droši vien ir dzirdējuši par tādu piena produktu sastāvdaļu kā laktoze. Tomēr daudzi varbūt nezina, kas tas ir?

26/09/2019

Lauku Atbalsta dienests (LAD) ir publiskojis informāciju par atbalsta pasākumu sadarbības projektu grupā 16.2 "Atbalsts jaunu produktu, metožu, procesu un tehnoloģiju izstrādei".

20/09/2019

Pēcdoktorantūras pētījuma Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/187 "Mārrutku bioloģiski aktīvo savienojumu izmaiņas tehnoloģiskos procesos un cilvēka gremošanas trakta in vitro modelī" ietvaros, gada garumā ir pētītas iepriekš kaltētas gan mārrutku sakņu, gan arī lapu spiedpaliekas.

20/09/2019

Jau 12. gadu pēc kārtas augusta pirmajā nedēļā Latvijā norisinājās starptautiska briežaudzētāju konference “Briežkopība – tehnoloģijas, produkti un ekonomiskie aspekti”. Konferenci rīkoja biedrība BLSDAA sadarbībā ar Starptautisko briežu un pārnadžu audzētāju asociāciju (IDUBA), Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu (BIOR) un Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU), ar Lauku atbalsta dienesta un LR Zemkopības Ministrijas atbalstu…

29/08/2019

Bezatlikuma piena pārstrāde ir ekonomiski nozīmīga daudzos Latvijas piena pārstrādes uzņēmumos. Siera un biezpiena ražošanā kā blakusprodukts rodas sūkalas, kuras veido aptuveni 90 % no izejvielas apjoma. Tajās pāriet un ne vienmēr lietderīgi tiek izmantota liela daļa vērtīgo piena sastāvdaļu, tajā skaitā arī piena cukurs – laktoze.

12/08/2019

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu praktiskas ievirzes pētījumiem. Atlases trešajā kārtā kopējais pieejamais publiskais finansējums ir 13,3 miljoni eiro, no tiem ERAF finansējums vairāk nekā 10,4 miljonu eiro apmērā.

08/08/2019

8. augustā Latvijas Zinātnes padome izsludinājusi 2019. gada LZP Ekspertu komisiju vēlēšanas, pamatojoties uz Ministru kabineta 2019. gada 9. jūlija noteikumu Nr. 320 „Latvijas Zinātnes padomes ekspertu tiesību piešķiršanas un ekspertu komisiju izveides kārtība"  14. punktu.

20/06/2019

Lai sekmētu jauniešu interesi par karjeru un profesionālo izaugsmi, pēcdoktorantūras projekta ietvaros ir īstenotas vizītes pie vecāko klašu audzēkņiem Smiltenes tehnikumā, Priekuļu tehnikumā un Siguldas Valsts ģimnāzijā ar informatīvu lekciju, kuras laikā Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētniece Dr.oec. Līga Proškina jauniešus iepazīstināja ar pētījumu “Lopbarībā izmantojamo pākšaugu bioekonomiskās efektivitātes novērtējums”.

12/06/2019

Pēcdoktorantūras pētījuma Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/187 "Mārrutku bioloģiski aktīvo savienojumu izmaiņas tehnoloģiskos procesos un cilvēka gremošanas trakta in vitro modelī" ietvaros, šī gada pavasarī tika realizēta mobilitāte pie sadarbības partnera Francijā.

03/06/2019

Latvijas Zinātnes padome izsludināja pieteikšanos 2019. gada fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu (FLPP) konkursam, kuram pieejamais finansējums ir 9 479 699 eiro.