Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas Dabas muzeja izstādē aplūkojami arī VMF studentu darbi

Attēla autors: liveriga.com

Vai zināji, ka jūraszvaigznei ir skelets? Vai zināji, ka kurmim ir ilkņi, ar kuriem tas savu iekāroto objektu „apdullina”, pirms ķeras tam klāt? Par šo un daudz ko citu no 2. decembra varēs uzzināt izstādē „Skat - logā skelets!” Dabas muzejā, kuru palīdzējuši veidot arī Veterinārmedicīnas fakultātes studenti.

Kā informē Latvijas Dabas muzeja pārstāve Ieva Brūna, izstāde veidota, lai ļautu labāk izprast dzīvnieku valsts pārstāvju skeletu daudzveidību un to nozīmi dzīvo organismu dzīvē. Tā demonstrē dzīvnieku ārējo un iekšējo skeletu, gan arī to, kā skeleta uzbūve ir saistīta ar dzīvnieku dzīvesveidu un vidi, kurā tie dzīvo. Piemēram, mugurkaulnieku skeleta uzbūves īpatnības, zobu un ekstremitāšu daudzveidība izstādē atspoguļota saistībā ar dzīvnieku pārvietošanās un barošanās veidiem dabā.

Muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās dzīvnieku skeleti, to uzbūve un īpatnības parādītas maz. Apmeklētājiem būs ļauts ieskatīties Latvijas Dabas muzeja krājumā - izstādē tiks eksponēti 86 muzeja priekšmeti, kas ikdienā publiski nav pieejami. Izstādi papildināt izdevies, pateicoties sadarbības partneriem – Latvijas Lauksaimniecības universitātei, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam un Dabas aizsardzības pārvaldei.

Izstādes atklāšana 2. decembrī, plkst.15.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē (Kr. Barona iela 4, Rīga) un tā būs skatāma līdz 2016. gada 13. martam.

Ieejas maksa:

pieaugušajiem – Eur 1.71

pensionāriem, studentiem – Eur 1.14

skolēniem – Eur 0.71

Muzeja ieejas biļete + izstādes ieejas biļete:

pieaugušajiem – Eur 3.00

pensionāriem, studentiem – Eur 2.00

skolēniem – Eur 1.15

Pievienots 04/12/2015