Pārlekt uz galveno saturu

Jauniešu deju kolektīvs "Skalbe"

Ar mīlestību pret deju!

Kolektīva mākslinieciskā vadītāja: Liene Liniņa (tālr.: 26 396 850)

Mēģinājumi: pirmdienās un trešdienās no plkst. 18.30 līdz plkst. 20.30 Meža fakultātes 4. stāvā.

Vairāk informācijas: Facebook - JDK Skalbe

Vēsture:

JDK "Skalbe" pirmsākumi meklējumi 1991. gadā, kad Latvijas Lauksaimniecības universitātes, tai laikā vēl akadēmijas studenti, gatavojās Baltijas Studentu dziesmu un deju svētkiem, kad katrā fakultātē bija pa deju kolektīvam. Deju kolektīvs tika izveidots arī mūsdienu Pārtikas tehnoloģiju fakultātē, kur ieguva stipru nosaukumu “Skalbe”.

Laiks gāja, un ieliktās tradīcijas neizzuda, tā kolektīvam, pievienojās Mežu, Tehniskās, Ekonomikas un Lauksaimniecības fakultātes studenti. Palielinoties kolektīva popularitātei, tas no Pārtikas tehnoloģiju fakultātes kolektīva kļuva par universitātes kolektīvu un tajā jau dejoja visu fakultāšu studenti.

JDK “Skalbe” sevī apvieno kopš kolektīva pirmsākumiem veidotas un glabātas tradīcijas, kuras tiek koptas un nodotas ikvienam, kas ienāk un pierāda savu Skalbes garu. Skalbē dejo un ir dejojuši daudzi izcili dejotāji, kas savas deju gaitas pēc Skalbēnu pulka turpina Latvijā pazīstamos tautas deju ansambļos pie labākajiem mākslinieciskajiem vadītājiem.

Skalbes deju sezonās ir daudz nozīmīgu koncertu, izbraukumu un kopīgas sanākšanas, kas stiprina kolektīva iekšējo garu. Skalbēni piedalās daudzos koncertos, kur viņi ciemojās pie saviem draugiem dažādos Latvijas reģionos. Par tradīciju kolektīvam ik gadu kļuvuši tādi nozīmīgi pasākumi kā Bauskas Ziemassvētku kauss, Skalbes sadancis “Man liekas, ka lidot protu... ”, Jelgavas pilsētas svētki, LLU koncerti un daudzi citi pasākumi. Tāpat neiztrūkstoša sastāvdaļa Skalbes saimei ir Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki "Gaudeamus", Skalbes jubilejas koncerti, kas iezīmē apaļās un pusapaļās jubilejās, kā arī izbraukumi ārpus Latvijas.

Pievienots 15/12/2015