Pārlekt uz galveno saturu

Ar badmintona turnīru noslēdzas LLU 26. Universiādes sacensības

Attēla autors: No LLU arhīva

Aprīļa vidū noslēdzās LLU 26. Universiādes sacensības, kā laikā, septiņu mēnešu garumā, tika noskaidroti LLU fakultāšu sportiskākie un izturīgākie studenti. Universiādes kopvērtējumā uzvarētājus nosaka atsevišķi sieviešu un vīriešu grupās, vērtējot 9 sporta veidus sievietēm un 10 sporta veidus vīriešiem.

Uzvarētāju noteikšanai gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē galīgās korekcijas ieviesa badmintons, ar kuru 26. Universiādes sacensības noslēdzās. Vīriešu konkurencē badmintona spēle izrādījās izšķirošā, jo līderos esošās Meža fakultāte (MF) un Tehniskā fakultāte (TF)  pēdējā sacensību vakarā bija vienādās pozīcijās, katrai fakultātei 56 punkti kopvērtējuma tabulā. Badmintonā izšķirošo izrāvienu veica “mehi”, kuriem ar otro vietu izrādījās pietiekami, jo MF palika ceturtie. Līdz ar to, vēsture atkārtojas, un otro gadu pēc kārtas TF savus sīvākos konkurentus apsteiguši līdz ar Universiādi noslēdzošo sporta veidu (63 pret 61 punktiem).

Savukārt 3.  vietu, ar 50 punktiem, nemainīgi nosargāja Vides un būvzinātņu fakultāte (VBF), kura šī studiju gada laikā bija spēcīgākā basketbolā, peldēšanā un smagatlētikā. Soli no goda pjedestāla palika Lauksaimniecības fakultāte ar 47 punktiem, bet 5. vieta vīriešu konkurencē, ar 44 punktiem, šoreiz Pārtikas tehnoloģijas fakultātei (PTF), kuriem sekoja Informācijas tehnoloģiju fakultāte (ITF) ar 41 punktu, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte (ESAF) ar 33 punktiem, bet tabulu noslēdza Veterinārmedicīnas fakultāte (VMF), kurai šosezon 3 punkti.

Starp studentēm spēku samēri visas Universiādes laikā izrādījās visai svārstīgi. Par to liecina arī fakts, ka vismaz vienā no sacensībās iekļautajiem sporta veidiem pie uzvaras tika piecas no LLU esošajām astoņām fakultātēm, tādēļ šoreiz uzvarētāju noteica stabilitāte un izturība visa gada garumā. To teicami nodemonstrēja PTF studentes, izcīnot uzvaru pēdējā brīdī. Turklāt badmintons kļuva par pirmo un vienīgo sporta veidu, kurā PTF studentes uzvarējušas, bet, palīdzot četrkārt izcīnītajām otrajām vietām, kopvērtējumā tika savākta lielākā punktu summa - 51 punkts.

Līderu godu visu pavasara semestri, līdz pat liktenīgajam badmintona turnīram, sargāja ESAF studentes, kuras tomēr palika 2. vietā ar 47. punktiem. Savukārt 46 punktus godam nopelnīja VBF studentes, kas nozīmē, ka 3. vieta “būvniekiem” gan puišiem, gan meitenēm. 4. vieta VMF studentēm ar 39 punktiem, bet 5. Vietā MF, kuri atpalika par 1 punktu un kopā nopelnīja 38. punktus. 6. Vietā ierindojās ITF studentes ar 31 punktu un  aiz sevis atstāja LF ar 22 punktiem un TF ar 13 punktiem.

LLU Universiādes kausu pasniegšana, kā arī labāko “5 bumbu turnīra” komandu apbalvošana un citu sportisko sasniegumu godināšana notiks otrdien, 18. aprīlī, plkst. 16.00 Rektorāta sēžu zālē.

LLU 26. Universiādes kopvērtējumu sieviešu konkurencē skatīt šeit.

LLU 26. Universiādes kopvērtējumu vīriešu konkurencē skatīt šeit.

 

Pievienots 13/04/2017