Pārlekt uz galveno saturu

Norisināsies IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress

Attēla autors: No LLU arhīva

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, 2018. gada 18. - 20.jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies nozīmīgs notikums Latvijas zinātnes dzīvē – IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress.  Kongress ir viens no Izglītības un zinātnes ministrijas vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades pasākumiem, kas pulcēs Latvijas izcelsmes zinātniekus no visas pasaules, kā arī viņu stratēģiskos partnerus un atbalstītājus, lai kopīgi atskatītos uz paveikto un definētu turpmākos Latvijas zinātnes uzdevumus valsts un sabiedrības attīstībai.

Kongress iecerēts kā diskusiju platforma un inovāciju forums, kurā dalībniekiem ir iespēja satikties, veidot attiecības un sadarbību kopīgu mērķu sasniegšanai un projektu uzsākšanai dažādās zinātnes jomās, kā arī informēt Latvijas sabiedrību par Latvijas un Latvijas izcelsmes zinātnieku izcilajiem sasniegumiem un veiksmes stāstiem, atklājot Latvijas cilvēkkapitāla spēku un potenciālu, stiprināt iesakņotību Latvijā, iepazīt Latvijas kultūru un tradīcijas un vairot Latvijas zinātnes un institūciju prestižu. Kongresam paralēli notiks Latvijas vēsturnieku II kongress un Pasaules latviešu juristu III kongress.

Kongress dos iespēju mums kopā apzināt savu intelektuālo spēku un globālās saites, diskutēt par pasaules attīstības tendencēm zinātnes jomā un Latvijas iespējām tajā, un nākotnes attīstības scenārijiem. Rezultātā nonāksim pie jaunām idejām un risinājuma, kā Latvijai veiksmīgāk iekļauties vienotā zinātnes telpā, lai realizētu savu zinātnes potenciālu.

Drošības un nākotnes tēmas caurstrāvos visas Kongresa dienas. Diskutēsim par zinātnes lomu un devumu Latvijas drošībā, zinātnes izaicinājumiem un par to, ko sagaidām no zinātnes nākotnē, raugoties no vairāku zinātnes nozaru skatu punkta – dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju, medicīnas un veselības zinātņu, lauksaimniecības un meža zinātņu, sociālo zinātņu un humanitāro zinātņu.

Kongress norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā – Gaismas pilī – vienā no vērienīgākajām kultūras būvēm Latvijā, kas atrodas iepretim Vecrīgai Daugavas kreisajā krastā. Gaismas pils ir mūsdienīgs informācijas un kultūras centrs, kas pašmāju un ārvalstu apmeklētājiem piedāvā plašas iespējas apmeklēt visdažādākās tematikas lasītavas, piedāvājot grāmatas, periodiku, audio/video ierakstus un retus izdevumus. Publiskai apskatei bibliotēkā izvietots arī Dainu skapis – pasaules mēroga kultūras vērtība, kas iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” reģistrā. Gaismas pilī regulāri tiek rīkotas dažādas izstādes, koncerti un lekcijas. Šeit vērojams skaists skats uz Vecrīgu.

Kongresu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Latvijas Universitāšu asociāciju, zinātniskajām institūcijām un diasporas organizācijām.

Iepazīties ar Kongresa programmu, runātājiem un reģistrēties dalībai var Kongresa mājaslapā.

Aicinām sekot Kongresa aktualitātēm mājaslapā un sociālajos medijos: #ZinātKongress  #ZinātneLatvijai  #LatviešuZinātnieks

Pievienots 14/05/2018