Pārlekt uz galveno saturu

Pirmkursnieku gaidītākais pasākums – Azemitologs

Attēla autors: No LLU arhīva

Pirmdien, 1. oktobrī, plkst. 14.00 Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Jelgavas pils pagalmā norisināsies tradicionālie un senākie universitātes svētki – Azemitologs. Jelgavas pils pagalmā pulcēsies visu astoņu fakultāšu pirmkursnieki, lai atrādītu teatralizētu mājas uzdevumu – priekšnesumu, lai studentiskā garā apliecinātu savu piederību LLU lielajai saimei. 

Azemitologa svētki apliecina piederību, mīlestību un uzticību vietai, cilvēkiem un tradīcijām – kopā radītām, veidotām un koptām. Tālajā 1968. gada rudenī toreizējos pirmkursniekus pirmo reizi uzrunāja viņa ekselence, mūsu augstskolas patrons – Azemitologs. Kopš tā laika ik gadus Latvijas Lauksaimniecības universitātes visu specialitāšu simbols – zinību vīrs Azemitologs - sveic mūsu universitātes 1. kursa studentus, ieskaitot tos lielajā studentu saimē. Tie ir svētki studentijai, vienotībai, gudrībai, asprātībai un jautrībai. Azemitologa svētki ir mūsu Alma Mater piederības, patriotisma, draudzības, lepnuma un prieka svētki.

Jau tradicionāli svētki sāksies ar fakultāšu dekānu ievešanu pils pagalmā, kur katras fakultātes pārstāvji parādīs savu asprātību un iztēles bagātību, kam sekos Azemitologa ierašanās zirgu pajūgā, pirmkursnieku uzrunāšana un sāksies svētki – pirmkursnieku sagatavotie priekšnesumi.

Tradicionāli katras fakultātes pirmkursniekiem jāsagatavo teatrāls uzdevums – priekšnesums ar moto "Mēs esam ceļā". Azemitologs aicina priekšnesumu veidot asprātīgi un atraktīvi, izvēloties un akcentējot aktualitātes – LLU, specialitātē, politikā, ekonomikā, lauksaimniecībā, izglītībā un kultūrā Latvijā un Eiropā. Katras fakultātes priekšnesumu vērtēs žūrija, tādējādi ikvienai fakultātei ir iespēja iegūt Azemitologa Lielo vai Mazo ceļojošo balvu.

Fakultāšu uzstāšanās secība Azemitologa svētku laikā ir iepriekš noteikta: Pārtikas tehnoloģijas fakultāte (PTF), Tehniskā fakultāte (TF), Meža fakultāte (MF), Lauksaimniecības fakultāte (LF), Veterinārmedicīnas fakultāte (VMF), Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte (ESAF), Informācijas tehnoloģiju fakultāte (ITF) un Vides un būvzinātņu fakultāte (VBF).

Svētku dalībnieku priekšnesumus vērtēs žūrijas komisija, ņemot vērā noteiktus kritērijus - ierašanās veids un noskaņojums, izvēlētā studiju virziena atspoguļojums kolonnas noformējumā, mājas uzdevuma izpildījuma masveidība, uzskatāmība un atjautība, priekšnesuma idejas skaidrība un saprotamība, studentu saliedētība, vienotība, patriotisms, pašapziņas un cīņas spars svētku laikā. Turpinājumā jaunie studenti dos solījumu apzinīgi studēt un būt godīgiem studiju procesā, bet noslēgumā žūrija paziņos Azemitologa balvas ieguvējus. 

Studentu ievērībai - lūgums katras fakultātes 1. kursa atbildīgajam pārstāvim 27. septembrī no plkst. 13.00 līdz plkst. 16.00 pa e-pastu: anita.pruse@llu.lv nosūtīt informāciju par priekšnesumam nepieciešamo apskaņošanu un atbildīgā pārstāvja kontakttālruni.

Svētku ietvaros tiks apbalvoti arī LLU Sporta centra rīkotā pirmkursnieku turnīra kopvērtējuma uzvarētāji, kas norisinās septembra mēnesī.

Azemitologa svētku nolikums pieejams šeit.

Veidosim svētkus kopā!

Azemitologs

 

Pievienots 26/09/2018