LLU studentiem izcili sasniegumi Latvijas XXIX Universiādes sacensībās svaru stieņa spiešanā guļus

3. novembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) sporta bāzē tika aizvadītas Latvijas XXIX Universiādes sacensības svaru stieņa spiešanā guļus, kur lieliskus rezultātus uzrādīja LLU studentu sieviešu un vīriešu komandas un pārstāvji.

Svaru stieņu spiešanā guļus sieviešu konkurencē Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studentes kopvērtējumā izcīnīja augsto otro vietu, piekāpjoties tikai Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studentēm. Kategorijā līdz 72 kg uzvaras laurus plūca LLU pārstāve Dagmāra Arkliņa, kamēr trešo vietu tajā pašā svara kategorijā ieguva LLU studente Sanda Petrokaite. Absolūtajā vērtējumā Dagmāra Arkliņa ierindojās trešajā vietā, atpaliekot vienīgi no sudraba medaļas ieguvējas Janas Jansones (LSPA) un uzvarētājās Marikas Magaziņas no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas.

Savukārt vīriešu sacensību kopvērtējumā triumfēja LLU vīri. Svaru kategorijā līdz 66 kg sudraba medaļu ieguva LLU students Denis Solims, kamēr svaru kategorijā līdz 105 kg sudraba medaļu izcīnīja Dāvis Grīns. Pavisam nedaudz līdz bronzas medaļai pietrūka Kalvim Daukstem, kas ierindojās 4.vietā svara kategorijā līdz 120 kg.

Jauktajā komandu ieskaitē čempionu medaļas izcīnīja LSPA studenti, aiz sevis otrajā vietā atstājot Nacionālās Aizsardzības akadēmiju, kamēr LLU studentu komanda izcīnīja bronzas godalgas.

Svaru stieņa spiešana guļus jau norisinājās astoto gadu kopš tā tika iekļauta Latvijas Universiādes programmā. Šogad Latvijas Universiādes sacensībās svaru stieņa spiešanā guļus piedalījās 14 augstskolas, kas ir jauns sacensību rekords. Kopumā pauerliftinga sporta veids pulcēja 70 dalībniekus. Studenti, kas piedalās šajās sacensībās, palīdz gūt punktus savai augstskolai 2018./2019. gada Universiādes kopvērtējumā.

Visi LLU studenti pateicās LLU Sporta centra trenerim, lektoram - Mārim Markevicam  par komandas sagatavošanu un sasniegtajiem rezultātiem.