Pārlekt uz galveno saturu

Vidusskolēni aicināti uz LLU Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolu

Attēla autors: No LLU arhīva

22. martā jau piekto gadu durvis vērs Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skola, kas ir izzinošs, izglītojoši izklaidējošs pasākums 10. – 12. klašu skolēniem. Piedalīties ir aicināts katrs skolēns, kurš jūt interesi par zemes izmatošanu, teritorijas projektēšanu un plānošanu, nekustamo īpašumu un tā vērtēšanu, mērniecības pamatiem, mērniecības instrumentiem, kartēm un to izgatavošanu, kurš vēlas zināt vairāk. Turklāt Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skola ir laba iespēja iepazīties ar līdzīgi domājošajiem, skatīt vaigā ļaudis, kas studē zemes ierīcību un mērniecību, un iegūt informāciju par studijām un pētniecību no pirmajām personām.

Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skola tiek organizēta sadarbībā ar Zemes pārvaldības un ģeodēzijas katedras pasniedzējiem un studentiem. Pasākuma mērķis ir paplašināt skolēnu zināšanas un veidot priekšzināšanas studijām Latvijas Lauksaimniecības universitātes Profesionālā bakalaura studiju programmā „Zemes ierīcība un mērniecība”.

Turpmākās nodarbības plānots organizēt sestdienās, 30. martā, 6. un 13. aprīlī no plkst. 12.00 - 16.00 Vides un būvzinātņu fakultātē (VBF) un Jelgavas pils parkā. Nodarbības būs bez maksas.

Katra nodarbība būs veltīta kādai no zemes ierīcības un mērniecības tēmām: zemes izmatošana, teritorijas projektēšana un plānošana, nekustamais īpašums un tā vērtēšana, mērniecības pamati, mērniecības instrumenti, kartes un to izgatavošana.

Vidusskolēniem būs lieliska iespēja aktīvā un interesantā veidā uzzināt noderīgu informāciju, kas noteikti noderēs gan skolā, gan arī uzsākot studijas LLU.  Savukārt nodarbības noslēgumā skolēni prezentēs savas zināšanas par attiecīgās nodarbības tēmu testā.

Katrā no nodarbībām skolēni krāj punktus un labākie pirmo trīs vietu ieguvēji iegūs iespēju studēt budžeta vietās Profesionālā bakalaura studiju programmā „Zemes ierīcība un mērniecība”.

Ja Tu jau domā par studijām Latvijas Lauksaimniecības universitātē, tad šī tev ir lieliska iespēja uzzināt vairāk par studijām, nākamajām darba iespējām un iepazīt īpašo Zemes ierīcības un mērniecības specialitātes gaisotni.

Pieteikties Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolas nodarbībām var līdz 22. martam pa e-pastu, norādot īsu aprakstu par sevi: vita.cintina@llu.lv vai vivita.pukite@llu.lv, vai LLU Atvērto durvju dienu laikā Zemes pārvaldības un ģeodēzijas katedrā, aizpildot pieteikumu.

Kontaktinformācija: Vita Cintiņa, Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolas vadītāja, tālr. 26366920 e-pasts: vita.cintina@llu.lv.

Pievienots 15/03/2019