Pārlekt uz galveno saturu

LLU vieglatlētiem izcils sniegums Latvijas 29. Universiādē vieglatlētikā

No 11. - 12. maijam Ogrē, Ogres stadionā, norisinājās Latvijas 29. Universiādes sacensības vieglatlētikā. Izcilu sniegumu šajās sacensībās uzrādīja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) vieglatlēti. Augstskolu kopvērtējuma ieskaitē sievietēm LLU studenti izcīnīja godpilno 2.vietu. Savukārt vīriešu konkurencē LLU vieglatlētiem 3.vieta.

Latvijas 29. Universiādes sacensībās vieglatlētikā sportistes no 6 augstskolām sacentās 11 disciplīnās. LLU studentes rādīja teicamu sniegumu abu dienu garumā un pēc 11 disciplīnu veikšanas izcīnīja 2.vietu ar 300 punktiem augstskolu kopvērtējumā, piekāpjoties vienīgi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai (LSPA), kas spēja iekrāt 352 punktus.

Individuāli jāizceļ LLU komandā Līgas Laumas Pļavnieces, Anastasijas Gerasevas, Amandas Bernhardes un Elīnas Austras Siliņas sniegums. Līga Lauma Pļavniece 400 metru distancē izcīnīja zelta medaļu, kamēr Anastasija Geraseva plūca uzvaras laurus 3000 metru skrējienā. Savukārt Amanda Bernharde ieguva 2.vietu lodes grūšanā un Elīna Austra Siliņa ierindojās 3.vietā 800 metros.

Vīriešu sacensībās 6 augstskolu pārstāvji sadalīja godalgas 15 disciplīnās. Pēc divu dienu garā vieglatlētikas maratona LLU vieglatlēti ar 461 punktu augstskolu kopvērtējumā izcīnīja 3.vietu, atpaliekot par nieka 2 punktiem no 2. vietā palikušās LSPA un par 10 punktiem no uzvarētājiem Rīgas Tehniskās universitātes (RTU).

Godalgotas vietas vīriešu konkurencē izcīnīja Kristers Čams, Emīls Rūgums, Kristaps Zālītis un Artūrs Niklāvs Medveds. 100 metru distancē pārliecinoši starp 16 dalībniekiem triumfēja LLU students Kristers Čams. Turpretī cits LLU students Emīls Rūgums ieguva zelta godalgu 400 metru skrējienā un sudraba medaļu augstlēkšanas sacensībās, kamēr 800 metru skrējienā bronzas medaļu izcīnīja Kristaps Zālītis. Savukārt fenomenāls sniegums padevās Artūra Niklāvam Medvedam, kam zelta medaļas gan 1500 metru, gan 3000 metru kavēkļa skrējienos.

LLU Sporta centrs pateicas par sportistu sagatavošanu un organizēšanu sacensībām vieglatlētikas izlases trenerei Gitai Zonnenbergai.