Pārlekt uz galveno saturu

1. oktobrī Azemitologs sveiks LLU fakultāšu pirmkursniekus

Attēla autors: No LLU arhīva

Otrdien, 1. oktobrī, plkst. 14.00 Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Jelgavas pils pagalmā norisināsies tradicionālie un senākie universitātes svētki – Azemitologs. Jelgavas pils pagalmā pulcēsies visu astoņu fakultāšu pirmkursnieki, lai atrādītu teatralizētu mājas uzdevumu – priekšnesumu, lai studentiskā garā apliecinātu savu piederību LLU lielajai saimei. 

Azemitologa svētki apliecina piederību, mīlestību un uzticību vietai, cilvēkiem un tradīcijām – kopā radītām, veidotām un koptām. Tālajā 1968. gada rudenī toreizējos pirmkursniekus pirmo reizi uzrunāja viņa ekselence, mūsu augstskolas patrons – Azemitologs. Kopš tā laika ik gadus LLU visu specialitāšu simbols – zinību vīrs Azemitologs - sveic mūsu universitātes 1. kursa studentus, ieskaitot tos lielajā studentu saimē. Tie ir svētki studentijai, vienotībai, gudrībai, asprātībai un jautrībai. Azemitologa svētki ir mūsu Alma Mater piederības, patriotisma, draudzības, lepnuma un prieka svētki.

Jau tradicionāli svētki sāksies ar fakultāšu dekānu ievešanu pils pagalmā, kur katras fakultātes pārstāvji parādīs savu asprātību un iztēles bagātību, kam sekos Azemitologa ierašanās zirgu pajūgā, pirmkursnieku uzrunāšana un sāksies svētki – pirmkursnieku sagatavotie priekšnesumi ar moto "Nekas par piemēru labāk nepārliecina". 

Tāpat Azemitologa svētku ietvaros tiks apbalvoti arī LLU Sporta centra rīkotā pirmkursnieku turnīra kopvērtējuma uzvarētāji, kas norisinās septembra mēnesī.

Pasākuma nolikums pieejams Mans LLU.

Veidosim svētkus kopā!

Afiša

 

Pievienots 19/09/2019