Pārlekt uz galveno saturu

Stafetē “… pa Jelgavu kāds students klīst” uzvar meiteņu veiklība

Rudenīgajā 18. septembra vakarā jau septīto gadu norisinājās īpaša tradīcija – improvizēta stafete “… pa Jelgavu kāds students klīst”. Tajā pirmkursnieki sacenšas ātrumā un veiklībā un skrien stafeti, taču ne jau sporta tērpos pa sporta laukumu, bet ģērbušies žaketēs, ar grāmatām un lietussargiem rokās šķērso Mītavas tiltu un finišē pie Jelgavas studenta Jēkaba Ceriņa strūklakas. Sīvā sešu fakultāšu cīņā uzvaru šoreiz izcīnīja LLU Veterinārmedicīnas fakultātes pirmkursnieces.

Šogad stafetē dalību pieteica sešu fakultāšu komandas – Veterinārmedicīnas, Meža, Tehniskās, Vides un būvzinātņu, Pārtikas tehnoloģijas un Ekonomikas un sabiedrības attīstības. Lai gan stafetes nolikumā minēts, ka vienā komandā piedalās 3 puiši un 3 meitenes, jau ne pirmo gadu dažām fakultātēm ir grūtības ar sportisko puišu atrašanu, un kādu no stafetes posmiem, kas būtu skrienams puisim, noskrien meitenes. Šogad šādu meiteņu komandu bija nokomplektējusi Veterinārmedicīnas fakultāte un tas izrādījās viņu lielākais trumpis, jo vetu meitenes – Diāna Birnere, Lizete Goba, Laura Čaunāne, Olga Sockova, Viktorija Ivanova, Laura Ārgale - svinēja uzvaru.

Tūlīt aiz VMF meitenēm finišēja Tehniskās fakultātes komanda, kuri paši sevi dēvēja par Mehu spēku. Otrajā vietā šogad ieskrēja Sindija Čīma, Amanda Jaunzeme, Kima Jurēvica, Rihards Pētersons, Valdis Ezeriņš un Raivis Ralfs Survila.

Taču dramatiska izvērsās Ekonomikas un sabiedrības attīstības (ESAF) un Meža fakultāšu (MF) cīņa par trešo vietu. Lai gan pēdējā stafetes posmā ESAF students pārliecinoši tuvojās finišam trešajā pozīcijā, pāris soļu līdz stafetes beigām negaidīti viņam no rokām izkrita grāmatas, bez kurām finišēt nav iespējams. Izrādījās, ka ESAF studējošā rokas ir veiklākas, salasot grāmatas, nekā MF studenta kājas skrienot, un ESAF komanda – Agija Smiltiņa, Zane Cunska, Laura Lagūna, Mārtiņš Freimanis, Tomass Reinis Tīss un Tomass Neuss – Lucs – tomēr varēja svinēt trešās vietas iegūšanu stafetē.

Diemžēl ESAF pārspēks arī liecināja par to, ka pagājušā gada stafetes uzvarētāji – MF pirmkursnieki – zaudējuši savu uzvarētāja godu un godalgotajās vietās neierindojās. Nedaudz mazāk veiksmes šoreiz bija “mežu” Alekša Riekstiņa, Dagnijas Augstāres, Kristīnes Riekstiņas, Katrīnas Spēkaines, Arvīda Jātnieka un Martina Rūsas Jansona pusē.

Toties ne mazāk ātri par citiem bija arī Pārtikas tehnoloģijas (PTF) un Vides un būvzinātņu (VBF) fakultāšu pirmkursnieki, taču kādas distancē pazaudētas sekundes liedza viņiem finišēt godalgotajās vietās. Nepalīdzēja ne vecāko kursu studentu padomi veiklākai žaketes novilkšanai, ne treneru klātbūtne. PTF komandas sastāvā godam startēja Toms Andersons, Toms Kampuss, Andrejs Bānis, Paula Brakše, Renāte Ruska un Anete Ķēniņa, bet VBF komandā – Raivis Sīlis, Anete Pozņaka, Evita, Balode, Kristīna Anna Koniševa, Artūrs Rieksts un Reinis Cīrulis.

Pirmkursnieku skrējiens pirmo reizi tika organizēts 2013. gada 18. septembrī par godu LLU 150 gadu jubilejai. Skrējienā piedalās visu fakultāšu pirmkursnieki, veidojot fakultāšu komandas. Katru fakultāti parasti pārstāv trīs jaunieši un trīs jaunietes, kuri "studenta formā" – ar žaketi, lietussargu un grāmatu rokās - šķērso Mītavas tiltu no Pasta salas, finišējot pie skulptūras "Jelgavas students". Viens komandas dalībnieks stafetes laikā veic aptuveni 150 m garu stafetes posmu. Skrējiena ideja veidota, iedvesmojoties no skulptūras "Jelgavas students", kas tika atklāta 2013. gada 2. septembrī Jelgavā pie Mītavas tilta.

Foto no stafetes turpmākā mēneša laikā var lejuplādēt, izmantojot saiti https://failiem.lv/u/n3vqxgph.

Pievienots 19/09/2019