LLU peldētājiem teicami rezultāti 30. Latvijas Universiādē

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Sporta centrā (Raiņa ielā 1) divu dienu garumā, piektdien (22.11.)  un sestdien (23.11.), norisinājās Latvijas 30.Universiādes peldēšanas sacensības. Tā ietvaros teicamus rezultātus uzrādīja LLU studenti un studentes, kuri izcīnīja attiecīgi otro vietu vīriešu konkurencē un trešo vietu sieviešu ieskaitē.

Sieviešu konkurencē piedalījās sešas augstskolas, starp kurām LLU peldētājas ierindojās trešajā vietā, piekāpjoties vienīgi čempionēm no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un sudraba medaļniecēm no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU). LLU peldētājām padevās ļoti labs sniegums stafešu peldējumos. Vispirms Jeļena Fedorenko, Dagnija Grabuža, Daniela Leitāne un Marija Šakurova izcīnīja trešo vietu 4x50 metru kombinētajā stafetē. Vēlāk 4x50 metru brīvā stila stafetē Jeļena Fedorenko, Dagnija Grabuža, Daniela Leitāne, Eiženija Roze ieguva bronzas godalgas. Savukārt individuāli labāko rezultātu uzrādīja Daniela Leitāne, kurai trešā vieta 100 metru tauriņstila peldējumā.

Turpretī vīriešu konkurencē piedalījās septiņas augstskolas, kur čempiona godu šogad izcīnīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti, kamēr LLU peldētāji ierindojās otrajā vietā. Lieliskus rezultātus uzrādīja LLU stafešu komandas. Pirmo vietu 4x50 metru kombinētajā stafetē izcīnīja Andris Skuja, Jevgeņijs Boicovs, Emīls Dūmiņš un Jānis Maniņš. Tajā pašā sastāvā LLU puišiem otrā vieta 4x50 metru brīvā stila stafetē. Individuāli izcils sniegums padevās Jevgeņijam Boicovam un Andrim Skujam. Boicovs kļuva par čempionu 50 metros brasā, 100 metros brīvajā stilā un vice čempionu 100 metru kompleksajā peldējumā. Savukārt Andris Skuja izcīnīja zelta medaļu 50 metros tauriņstilā un bronzas godalgu 100 metru kompleksajā peldējumā. Tāpat pie medaļām tika Iļja Boicovs, kam trešā vieta gan 100 metros brasā un 100 metros tauriņstilā, kā arī Jānis Maniņs, kurš ieguva sudrabu 50 metros tauriņstilā un bronzu 100 metru peldējumā uz muguras.

LLU Sporta centrs vēlētos pateikties izlases trenerei Jeļenai Visockai par sportistu sagatavošanu un organizēšanu sacensībām.