Pārlekt uz galveno saturu

HK "Zemgale/LLU" nenosargā pārākumu un piekāpjas HK "Kurbads"

Attēla autors: No LLU arhīva

11. janvārī Optibet hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē HK “Kurbads” savās mājās uzņēma HK “Zemgale/LLU”, kuri trešdien spēja pirmo reizi pārspēt rīdzinieku pēdējās astoņās spēlēs. Jelgavnieki spēja izvirzīties spēles vadībā otrajā trešdaļā, bet līdz spēles beigām nespēja to nosargāt un papildlaikā piekāpās ar rezultātu 4:5 (1:1; 2:0; 1:3; 0:1).

Pirmo trešdaļu abas komandas sāka ar dinamisku pozicionālo cīņu, kurā jelgavniekiem platāks “Kurbads” ledus halles laukums radīja nelielas grūtības. Neskatoties uz visām grūtībām jau spēlēs trešdaļas trešajā minūtē uzbrucējs Rustams Begovs, pēc Ričarda Bernharda piespēles no aizvārtes, atklāja spēles rezultātu – 0:1. Pēc zaudētiem vārtiem “Kurbads” hokejisti pārņēma kontroli par ripu un divpadsmitajā minūtē Edgars Brancis spēja izlīdzināt spēles rezultātu – 1:1.

Otro trešdaļu rīdzinieka sāka ar spēles kontroles pārņemšanu savās rokās, bet HK “Zemgale/LLU” atbildēja ar ātriem pretuzbrukumiem. Piektajā trešdaļas minūtē jelgavnieki veica divus rezultatīvus pretuzbrukumus, kuros vārtus guva Rustams Begovs un Aleksandts Pavļenko (Alexander Pavlenko) – 1:3. “Kurbads” treneri cenšoties mainīt spēles gaitu nomainīja vārtsargu Uldi Čalpu pret Deniju Romanovski. Trešdaļas vidū starp spēlētājiem sāka parādīties asumi, jo spēlētāji nebija gatavi piekāpties viens otram, bet līdz trešdaļas beigām “Zemgale/LLU” izdevās saglabāt savu pārsvaru.

Trešās trešdaļās sākumā “Kurbads” spēlētājiem atkal izdevās pārņemt kontroli par spēlēs gaitu un sestajā minūtē vairākumā ar Krišjāņa Rēdliha metienu no distances atgūt vienus vārtus – 2:3. Trešdaļas trīspadsmitajā minūte “Zemgale/LLU” uzbrucējs Jegors Kurbatovs (Yegor Kurbatov) vairākuma atjaunoja divu vārtu pārsvaru – 2:4. Jau pēc minūtes rīdzinieki ar Mārča Zemberga gūtiem vārtiem samazināja rezultāta deficītu līdz 3:4. Divas minūtes līdz spēles beigām “Kurbads” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un minūti līdz spēles beigām Edgaram Brancim izdevās spēles rezultātu izlīdzināt – 4:4.

Papildlaikā abas komandas spēlēja ļoti piesardzīgi, cenšoties nepieļaut kļūdas. Kad jau likās, ka spēles iznākumu nāksies noskaidrot pēcspēles metienos, ripa nonāca pie “Kurbads” uzbrucēja Laura Ranceva, kurš izrādījās ātrāks par jelgavniekiem un piecas sekundes līdz papildlaika beigām ieraidīja ripu Riharda Cimermaņa sargātos vārtos – 5:4.

Jelgavnieki, desmit spēles līdz regulārā čempionāta beigām, ar divdesmit septiņiem punktiem turpina saglabāt piekto pozīciju čempionāta tabulā. Nākamo spēli “Zemgale/LLU” aizvadīs savās mājās, Jelgavas ledus hallē, 15. janvārī un tiksies ar Optibet hokeja līgas pirmās vietas īpašnieci – Rīgas “Olimp” komandu. Līdz šim komandas savā starpā tikās jau četras reizes un katra izcīnīja pa divām uzvarām.