Pārlekt uz galveno saturu

Pavasara semestrī LLU piedāvā apgūt atsevišķus studiju kursus kā klausītājiem

Attēla autors: No LLU arhīva

No 27. janvāra līdz 14. februārim Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) notiek reģistrēšanās pavasara semestra studiju kursiem klausītāja statusā, kas nozīmē, ka ikvienam interesentam, kurš vēlas iegūt zināšanas kādā no piedāvātajiem studiju kursiem, ir iespēja to izdarīt, nekļūstot par LLU studentu.

Tiem, kuri vēlas papildināt zināšanas kādā no universitātē piedāvātajām jomām, bet nav iespējas sākt finanšu un laikietilpīgo studiju procesu, universitāte piedāvā kļūt par klausītāju ikvienā no viņiem interesējošiem studiju kursiem, kas tiek lasīti pavasara semestrī. Studiju kursu piedāvājums dažādās bakalaura un maģistra līmeņu programmās ir ļoti plašs, līdz ar to interesentiem atliek izvēlēties sev nepieciešamo, reģistrēties un sākt studijas.

Klausītāja statuss ļauj universitātes auditorijā līdzās jaunajiem studentiem nokļūt ikvienam – sākot no jaunieša, kurš sev interesējošā jomā vēlas gūt priekšstatu, lai izlemtu par iespējām pēc tam kļūt par studentu, līdz pat jau pieprasītam profesionālim, kam nepieciešamas papildus zināšanas vai jaunākā nozares informācija, lai veiktu savus darba pienākumus.

Interesentiem ir iespēja apmeklēt lekcijas, seminārus vai laboratorijas darbus, gūt zināšanas, tādējādi pilnveidot sevi un rūpēties par personības izaugsmi. Taču universitāte arī klausītājiem piedāvā kārtot izvēlētajā studiju kursā pārbaudījumus un iegūt LLU sertifikātu par tā apguvi, kas ir oficiāls apstiprinājums profesionālās kvalifikācijas celšanai. Šo iespēju aktīvi izmanto bijušie studenti, kuri pametuši studijas, bet vēlas atjaunoties tajās un pirms tam grib nokārtot studiju parādus.

Studiju kursu piedāvājums 2019./2020. studiju gada pavasara semestrim atrodams LLU mājaslapā, kur arī iegūstama papildus informācija, kad un kurā vietā notiek nodarbības.

Klausītāja statusam var pieteikties pretendenti, kuri iepriekš ieguvuši vidējo vai augstāko izglītību. Maksa par studiju kursa klausīšanos ir atkarīga no tā apjoma.

Papildus informāciju par reģistrēšanos klausītāja statusam var iegūt LLU Mūžizglītības centra mājaslapā vai sazinoties ar centra speciālisti Dailu Pastari (tālr. 63005715; 26340144; e-pasts: daila.pastare@llu.lv). Mūžizglītības centrs atrodas Jelgavas pils 181. kabinetā, Lielā ielā 2.

Jāatzīmē, ka atvērtās universitātes ideja un iespēja kļūt par klausītājiem universitātē tiek realizēta no 2007. gada.

Pievienots 30/01/2020