Pārlekt uz galveno saturu

Norisinās izstāde "Latvijas āboli klimata griežos"

Attēla autors: No LLU arhīva

No 12. līdz 14. februārim Dārzkopības institūts sadarbībā ar Latvijas valsts mežu vēstniecību organizē ābolu izstādi "Latvijas āboli klimata griežos". Izstādes atklāšana 12. februārī plkst. 13.00 Vaiņodes ielā 1, Rīgā.

Par spīti pērnā pavasara salnām un laikapstākļu kaprīzēm, jau otro gadu Latvijas Valsts Mežu vēstniecībā Rīgā sadarbībā ar Dārzkopības institūtu notiks ziemas ābolu un bumbieru izstāde. Šogad tai dots nosaukums "Latvijas āboli klimata griežos". Tajās būs apskatāmas ap 100 ziemas augļu šķirnes. Mūsu āboli un bumbieri ir gan skaisti, gan garšīgi, un labākās šķirnes arī pērn daudzviet deva skaistu un pietiekami bagātu ražu. Tirdzniecībā tie jau veiksmīgi konkurē ar importa augļiem. Jaunas, labākas šķirnes turpina veidot Latvijas selekcionāri. Latvija var!

Izstādes laikā notiks Dārzkopības institūta zinātnieku lekcijas par ābolu un bumbieru šķirnēm, to audzēšanu un kopšanu. Uzzināsiet, kuras šķirnes ieteicamas audzēšanai komercdārzos un piemājas dārzos, kādi dārzi un šķirnes vislabāk pērn pārcietuši salnas un krusu.  Zinātnieki pastāstīs, cik svarīga ir pareiza šķirņu, dārza vietas un audzēšanas paņēmienu izvēle, kad ābeles uzzied arvien agrāk, bet vasaras kļūst karstākas un sausākas.

Izstādē varēsit iepazīties ar Latvijā plašāk audzētajām ziemas ābolu šķirnēm, Latvijas selekcionāru šķirnēm, kā arī jaunām citās valstīs izveidotām šķirnēm. Būs apskatāmas arī 10 ziemas bumbieru šķirnes. Dārzkopības institūta speciālisti lasīs lekcijas un sniegs konsultācijas par ābeļu un bumbieru audzēšanu:

  • 12.februārī plskt. 15.00 M.agr. Ineses Drudzes lekcija par bumbieru šķirnēm un audzēšanu;
  • 13.februārī plkst. 15.00 Dr.biol. Lailas Ikases lekcija par Latvijas klimatam piemērotākajām ābolu šķirnēm;
  • 14.februārī plkst. 15.00 Dr.agr. Edgara Rubauska lekcija par ābeļu un bumbieru audzēšanu

Būs iespējama ābolu šķirņu degustācija.

Ābolus un institūtā ražotos gardumus - sukādes, sulas, sīrupus un tējas varēs iegādāties 13., 14. februārī.

Ieeja izstādē ir bezmaksas.

Vairāk informācijas: darzkopibas.instituts@gmail.com un www.darzkopibasinstituts.lv

Fotogrāfija: Dārzkopības institūts

Pievienots 04/02/2020