Pārlekt uz galveno saturu

LLU – viena no ieteiktākajām darba devēju augstākās izglītības iestādēm

Attēla autors: No LLU arhīva

Jau devīto gadu Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un karjeras portāls Prakse.lv veido darba devēju ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu TOPu, kas sniedz skolu absolventiem ieskatu, kur jaunietim apgūt izvēlēto profesiju. Kā 4. ieteiktākā darba devēju izglītības iestāde nosaukta Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU). Šogad viedokli izteikuši 2660 darba devēji.

Apkopojot informāciju par darba devēju ieteiktākajām izglītības iestādēm, TOPa līdera godu saglabā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kurai seko Latvijas Universitāte (LU) un Biznesa augstskola "Turība"(BAT), savukārt Top 5 noslēdz Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) un Banku augstskola (BA).

Kā informē LDDK, kopumā šogad darba devēji akcentējuši būvniecības, komunikācijas un vadības zinātņu, uzņēmējdarbības, tiesību zinātnes un nekustamo īpašumu pārvaldīšanas jomas, tomēr vispieprasītākie joprojām programmētāji. Lai gan kā vispopulārākā aptaujā ir minēta Latvijas Universitātes datorzinātņu programma, kvalitatīvas un darba devēju ieteiktas studijas IT nozarē piedāvā arī LLU Informācijas tehnoloģiju fakultāte divās pamatstudiju programmās "Datorvadība un datorzinātne" un "Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai" (iegūstama programmētāja kvalifikācija).

LLU darba devēju aptaujā ieguvusi 288 ieteikumus. Visas LLU ieteiktākās 10 studiju programmas tiek īstenotas pamatstudiju līmenī un tās ir profesionālā bakalaura studiju programma "Būvniecība" (31 uzņēmumu ieteikumi), 2. līmeņa profesionālā studiju programma "Pārtikas produktu tehnoloģija" (25 uzņēmumu ieteikumi), 2. līmeņa profesionālā studiju programma "Veterinārmedicīna" (19 uzņēmumu ieteikumi), akadēmiskā bakalaura studiju programma "Datorvadība un datorzinātne" (17 uzņēmumu ieteikumi), profesionālā bakalaura studiju programma "Mašīnu projektēšana un ražošana" (14 uzņēmumu ieteikumi), akadēmiskā bakalaura studiju programma "Pārtikas kvalitāte un inovācijas" (14 uzņēmumu ieteikumi), profesionālā bakalaura studiju programma "Lauksaimniecība" (10 uzņēmumu ieteikumi), profesionālā bakalaura studiju programma "Zemes ierīcība un mērniecība" (9 uzņēmumu ieteikumi), profesionālā bakalaura studiju programma "Kokapstrāde" (9 uzņēmumu ieteikumi) un akadēmiskā bakalaura studiju programma "Ainavu arhitektūra un plānošana" (8 uzņēmumu ieteikumi). Līdzīgi rezultāti aptaujai bija arī aizvadītajā gadā, kas liecina par pastāvīgi augstu darba devēju uzticību minētajām studiju programmām.

Uzņēmumi, kuri ir piedalījušies aptaujā un kuros strādā LLU absolventi, ir Valsts augu aizsardzības dienests, Accenture Latvia, SIA "Scandagra Latvia", Visma Labs, C.T.Co, Rix Technologies, SIA "Cloud Enterprise Systems", SIA "Reaton Ltd", Emergn, SIA "RETN Baltic", SIA "Mikrotīkls", LPKS LATRAPS un daudzi citi.

Detalizētus darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu un profesiju TOPa rezultātus iespējams aplūkot karjeras portālā Prakse.lv adresē www.prakse.lv/top

Afiša

 

Pievienots 10/07/2020