Pārlekt uz galveno saturu

LLU uzlabo rezultātu starptautiskajā Scimago institūciju reitingā

Aprīlī publicēti Scimago institūciju reitinga 2021 rezultāti, kas ataino akadēmisko un ar pētniecību saistīto institūciju sasniegumus, balstoties uz pētnieku radītajām zinātniskajām publikācijām un to redzamību tīmeklī. Lai gan reitingam kvalificējušos universitāšu šogad ir par 229 vairāk nekā pērn, LLU ir izdevies uzlabot savu rezultātu, kopumā veiksmīgi konkurējot ar 4126 universitātēm no visas pasaules.

Reitinga veidošanā vērtē katras institūcijas zinātnieku radītās publikācijas, izmantojot dažādus kritērijus trīs grupās: pētījumu rezultāti, inovāciju rezultāti un ietekme uz sabiedrību. Papildus universitāšu sasniegumi tiek vērtēti arī pa dažādām zinātņu tematiskajām grupām.

“Pateicoties mūsu zinātnieku aktivitātēm starptautiskajā vidē un viņu radīto zinātnisko publikāciju kvalitātei, Scimago institūciju reitingam LLU kvalificējusies kopš 2012. gada un vienmēr pārstāvēta arī dažādās zinātņu tematiskajās grupās, kas saistītas ar universitātē īstenoto pētījumu virzieniem. Mums ir bijusi iespēja sekot līdzi universitātes izaugsmei pēdējās desmitgades laikā un vērtēt kritērijus, kuros uzrādām labākus rezultātus un kuros vēl ir pilnveides iespējas. Lai gan universitāšu konkurence pasaules līmenī pieaug, priecē, ka LLU ir izdevies uzlabot savus rezultātus un soli pa solim kāpt uz augšu,” stāsta LLU rektore Irina Pilvere.

LLU rezultātu uzlabojums redzams arī 2021. gada reitingā. Vērtējot LLU kopējos rezultātus, redzams, ka visaugstāk novērtēta LLU radīto zinātnisko publikāciju ietekme uz sabiedrību, kas novērtēta ar 249. vietu, kas 4126 pasaules universitāšu konkurencē nedaudz pazeminājusies par 13 vietām. Turklāt pētījumu rezultātu kritērijā iegūta 454. vieta, kas uzlabota par 21. vietu kopš iepriekšējā gada, bet inovāciju kritērijā – 536. vieta, kas uzlabota par 4 vietām.

Papildus 2021. gadā LLU izdevies iekļūt sešās tematisko reitingu grupās. Zemes un planētas zinātņu grupā no 2349 pasaules universitātēm LLU ieguvusi 664. vietu. Inženierzinātņu grupā no 2705 universitātēm LLU ieguvusi 676. vietu. Savukārt Sociālo zinātņu grupā starp 2680 universitātēm LLU ieguvusi 682. vietu, Vides zinātnēs, kur bijusi vislielākā institūciju konkurence, LLU uzrādījusi 686. vietu starp 2932 universitātēm un Enerģētikas grupā 691. vieta starp 2582 universitātēm. Konkurētspējīgs rezultāts iegūts arī Lauksaimniecības un bioloģijas zinātņu grupā, kur LLU 820. vieta starp 2555 pasaules universitātēm.

No Latvijas šogad reitingam kvalificējušās četras universitātes – Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Daugavpils universitāte un LLU. Visas uzrādījušas augstus rezultātus un ierindojušās grupā starp 1000 labākajām universitātēm.

Scimago institūciju reitings pasaulē tiek veidots kopš 2009. gada un tajā izmantoti dati no starptautiskās zinātnisko publikāciju datubāzes Scopus. Jau vairākus gadus vadošās vietas reitingā ieņem Harvardas universitāte, Harvardas Medicīnas skola, Tsinghua universitāte un Stenfordas universitāte.

Pievienots 12/04/2021