Pārlekt uz galveno saturu

Jau 23. aprīlī norisināsies LLU Starptautiskā studentu konference

23. aprīlī LLU tiešsaistē organizēs ikgadējo starptautiskā studentu konference “Students on Their Way to Science” (“Studenti ceļā uz zinātni”), kas savulaik veidojusies kā LLU Valodu centra mācībspēku iniciatīva, bet pāris gadus atzīta par vienu no lielākajām studentu zinātniskajām konferencēm Centrālajā un Austrumeiropā, kurā piedalās Latvijas un citu valstu universitāšu studenti. Šogad tā norisināsies jau 16. reizi un pandēmijas izsludināto ierobežojumu dēļ dalībnieki no dažādām valstīm “satiksies” tiešsaistē.

Konferences mērķis ir zinātnisko pētījumu popularizēšana un starpkultūru komunikācijas pieredzes veidošana. Konferences darba valoda ir angļu, līdz ar to svešvalodas prasmju attīstīšana ir viens no būtiskiem ieguvumiem konferences dalībniekiem. Daļai no studentiem tā vienlaikus ir iespēja aprobēt savu bakalaura, maģistra un doktora darbu pētījumu rezultātus, kā arī iegūt zināšanas par pārstāvētās zinātņu nozares pētījumiem citās valstīs.

Konferences darbs Zoom platformā 23. aprīlī plkst. 10.00 sāksies ar plenārsēdi, bet plkst. 12.00 turpināsies ar tematiskajām sekcijām. Konferenci atklās LLU zinātņu prorektore Irina Arhipova un Kanādas vēstniecības Latvijā pārstāvji. Plenārsēdē būs iespēja noklausīties ziņojumus par pētījumu rezultātiem saistībā ar Ukrainas lauku attīstību, koronavīrusa izplatību mājas kaķiem Latvijā un influenceru mārketingu Kiprā.

Kā ik gadu būs iespēja izzināt dažādus studentu pētījumu rezultātus LLU īstenotajos zinātnes virzienos: sociālajās zinātnēs, lauksaimniecībā, veterinārmedicīnā, pārtikas zinātnē, inženierzinātnēs, izglītībā, informācijas tehnoloģijās, vide un būvzinātnēs, mežsaimniecībā un kokapstrādē.

Kopumā konferencei pieteikušies vairāk nekā 240 dalībnieki ar 92 ziņojumiem no dažādām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Kipras, Turcijas, Krievijas, Francijas u.c.

Detalizēta konferences programma un informācija par reģistrēšanos būs pieejama konferences mājaslapā http://sws.llu.lv/programme.

Pievienots 18/04/2021