Pārlekt uz galveno saturu

16 Eiropas valstīs sākas balsojums par Eiropas Gada koku 2023

Attēla autors: No LLU arhīva

Latvijas Mežu sertifikācijas padome un Latvijas Meža īpašnieku biedrība ir aizsākuši tradīciju, lai godinātu īpašos kokus Latvijā un nestu to stāstus ārpus pagasta, novada un arī Latvijas robežām. Konkurss "Eiropas Gada koks" notiek jau 13. reizi, savukārt Latvijā tajā piedalās otrreiz. Mūsu valsti 2023. gada konkursā pārstāv Sējas ozols, kas uzvarēja Latvijas balsojumā.

Šī konkursa mērķis ir mudināt cilvēkus iesaistīties gan vietējā, gan Eiropas vides un kultūras mantojuma izzināšanā un saglabāšanā, daloties ar aizraujošiem stāstiem par kokiem, kas ir daļa no mūsu dzīves, dabas, ainavas un vēstures.

Kā informē Latvijas Mežu sertifikācijas padome un Latvijas Meža īpašnieku biedrība: "Latvijā ir 6 675 600 290* koki, konkursā “Eiropas Gada koks” piedalāmies otro gadu un otro gadu Latviju pārstāv mūsu lielie, dižie, varenie ozoli. Kā esam informējuši iepriekš, 2022. gadā Eiropas konkursā piedalījās Aģes dižozols, saņemot 27 098 balsis."

Balsot par "Eiropas Gada koku 2023" aicināti no 1. līdz 28. februārim (vienu reizi), turklāt savu balsi var atstāt par diviem kokiem.

Konkursa mājaslapā iespējams iepazīties ar visu dalībvalstu koku stāstiem un izlasīt tos 16 valodās. https://www.treeoftheyear.org/Vote

Sējas ozola video: https://www.youtube.com/watch?v=wv40C5G4xK4

* Latvijas Nacionālā meža monitoringa dati.

Raksta fotogrāfija no www.eiropasgadakoks.lv.

Pievienots 01/02/2023