Pārlekt uz galveno saturu

Piedzīvo unikālu pieredzi LBTU stendā izstādē “Skola 2023”!

Attēla autors: No LLU arhīva

No 3. līdz 5. martam Rīgā, Ķīpsalā norisināsies lielākā izglītības izstāde Latvijā “Skola 2023”, kurā būs iespēja satikt Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU, iepriekš LLU) vēstnešus un uzzināt par studiju iespējām Jelgavā. Unikālais, īpaši izstādes vajadzībām iekārtotais universitātes stends veidots kā dzīvs un ilgtspējīgs vides objekts, izrādot cieņu Latvijas vērtīgākajam dabas resursam - koksnei.

LBTU ir zinātnes universitāte Jelgavā, kas piedāvā iegūt augstāko izglītību vairāk kā 50 studiju programmās un attīsta zināšanas, kas nepieciešamas ilgtspējīgai vides un sabiedrības attīstībai. Liekot kopā biozinātņu, inženierzinātņu un sociālo zinātņu devumu, universitātes absolventi un zinātnieki rūpējas, lai cilvēki dzīvotu labāk, veselīgāk un ilgāk.

Izstādes “Skola 2023” apmeklētājiem LBTU piedāvās iegūt īpašu pieredzi un būt klātesošiem nepārtrauktajam augšanas procesam dabā. Stends veidots kā vides objekts no ilgtspējīga dabas resursa un visu izstādes laiku turpinās attīstīties. Tas simboliski atainos arī pārmaiņas pašā universitātē, kas savu 160 gadu ilgajā darbības vēsturē nemitīgi ir mainījusies un augusi – no nelielas lauksaimniecības augstākās izglītības nodaļas līdz daudznozaru universitātei.

Universitātes stendā ikvienam būs iespēja uzzināt sev interesējošu informāciju par katru no LBTU studiju programmām, satikties ar universitātes studentiem, kuri jau studē Jelgavā, un noskaidrot visu, kas saistīts ar uzņemšanas procesu.

Šajā studiju gadā universitāte ir uzņēmusi pirmos studentus divās jaunās studiju programmās un izsludinājusi uzņemšanu studiju sākšanai rudenī. Viena no tām ir profesionālā bakalaura studiju programma “Ģeoinformātika un tālizpēte”, kas ļauj iegūt bakalaura grādu ģeoinformātikā un tālizpētē un ģeoinformātikas inženiera kvalifikāciju un specializēties lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, transporta loģistikā, zemes telpiskajā administrēšanā un krīžu pārvarēšanas telpiskajā organizēšanā, bet otra ir akadēmiskā maģistra studiju programma “Ģeoinformātika un tālizpēte”.

Savukārt tiem, kuri nav pārliecināti par studiju virzienu un vēl ir pārdomās par savu nākotnes karjeru, LBTU stendā būs iespēja pārbaudīt piemērotību kādai no universitātes piedāvātajām pamatstudiju programmām un izmēģināt savu veiksmi, piedaloties Laimes rata griešanā. Pārsteiguma balvas izstādes apmeklētājiem sagādājuši universitātes studenti, fakultātes, Jelgavas pils muzejs, Sporta centrs un zirgkopības mācību centrs “Mušķi”.

Papildus interesantu un ikdienā noderīgu informāciju sniegs Informācijas tehnoloģiju fakultātes studenti, kuri strādā ar dažādām tehnoloģijām un izprot to ietekmi uz vides un sabiedrības veselību. Uzdodot jautājumu “Cik labi tu pazīsti savu mobilo draugu?”, viņi piedāvās īstenot nelielu eksperimentu ar elektromagnētiskā starojuma mērītāju.

Lai vienmēr būtu zinošs par notikumiem LBTU, apciemo universitātes virtuālo māju – www.lbtu.lv, kā arī meklē #labiteu sociālajos tīklos.

Pievienots 27/02/2023