Pārlekt uz galveno saturu

6. oktobrī Azemitologs sveiks LLU fakultāšu pirmkursniekus

Attēla autors: No LLU arhīva

Trešdien, 6. oktobrī, plkst. 14.00 Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Jelgavas pils pagalmā norisināsies tradicionālie un senākie universitātes svētki – Azemitologs. Jelgavas pils pagalmā pulcēsies visu astoņu fakultāšu pirmkursnieki, lai atrādītu teatralizētu uzdevumu – priekšnesumu, kas studentiskā garā apliecinās piederību LLU lielajai saimei. 

Azemitologa svētki apliecina piederību, mīlestību un uzticību vietai, cilvēkiem un tradīcijām – kopā radītām, veidotām un koptām. Tālajā 1968. gada rudenī toreizējos pirmkursniekus pirmo reizi uzrunāja viņa ekselence, mūsu augstskolas patrons – Azemitologs. Kopš tā laika ik gadus LLU visu specialitāšu simbols – zinību vīrs Azemitologs - sveic mūsu universitātes pirmā kursa studentus, ieskaitot tos lielajā studentu saimē. Tie ir svētki studentijai, vienotībai, gudrībai, asprātībai un jautrībai. Azemitologa svētki ir mūsu Alma Mater piederības, patriotisma, draudzības, lepnuma un prieka svētki.

Pasākums sāksies ar pirmkursnieku ienākšanu Jelgavas pils pagalmā, bet pēc tam LLU Zirgkopības un mācību centra "Mušķi" pavadībā sekos Azemitologa ierašanās, pirmkursnieku uzrunāšana un sāksies svētki – pirmkursnieku sagatavotie priekšnesumi ar moto "Kas vēlas - meklē veidu, kas nevēlas - meklē iemeslu". Fakultāšu uzstāšanās secība svētku laikā – Meža fakultāte, Informācijas tehnoloģiju fakultāte, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, Lauksaimniecības fakultāte, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, Vides un būvzinātņu fakultāte, Veterinārmedicīnas fakultāte un Tehniskā fakultāte

Visus priekšnesumus vērtēs žūrija, kura noteiks Azemitologa Lielās balvas un Mazās balvas ieguvējus, tāpat savai izvēlētajai fakultātei balvas pasniegs arī Studentu korporācijas un LLU Studējošo pašpārvalde.

Savukārt pasākuma izskaņā tiks apbalvoti arī LLU Sporta centra rīkotā pirmkursnieku turnīra kopvērtējuma uzvarētāji, kas norisinās septembra mēnesī.

Pasākums norisināsies, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Pasākuma nolikums pieejamas Mans LLU.

Afiša

 

Pievienots 30/09/2021