Pārlekt uz galveno saturu

Ar Imatrikulācijas aktu 6. septembrī LLU tiks atklāts jaunais studiju gads

Attēla autors: No LLU arhīva

Šogad jaunais studiju gads tiks atklāts 6. septembrī plkst. 9.00, kad Jelgavas pils pagalmā pulcēsies pirmā kursa studenti, mācībspēki, darbinieki un viesi, lai kopā atzīmētu jaunā studiju gada sākumu ar svinīgu ceremoniju un universitātei nozīmīgu tradīciju - Imatrikulācijas aktu. Šī tradīcija aizsākta 1971. gadā un tās laikā jaunie studenti tiek uzņemti Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) lielajā studentu pulkā.  

Pirmkursnieki aicināti pulcēties pie Jelgavas pils plkst. 8.30, lai gatavotos ieiešanai augstskolas pagalmā kolonnā pa astoņi noteiktā secībā – Tehniskā fakultāte, Veterinārmedicīnas fakultāte, Informācijas tehnoloģiju fakultāte, Meža fakultāte, Lauksaimniecības fakultāte, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte un Vides un būvzinātņu fakultāte.

Svinīgās ceremonijas laikā pirmkursniekus, mācībspēkus, darbiniekus un viesus uzrunās, un ar jaunā studiju gada sākšanos sveiks LLU rektore Irina Pilvere, studiju prorektors Aigars Laizāns, Zemkopības ministrijas pārstāvji, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, LLU Studējošo pašpārvaldes vadītājs Ernests Brēdiķis, studentu korporāciju un biedrību pārstāvis un biedrības "Latvijas Jauno zemnieku kluba" pārstāvis. Līdz ar studentu himnas "Gaudeamus" atskaņošanu, jaunieši tiks oficiāli imatrikulēti, kļūstot par pilntiesīgiem LLU studentiem.

Turpinot 2012. gadā aizsākto tradīciju - Akadēmiskā ceļa veidošanu,  par godu pirmā kursa studentiem gājēju celiņā tiks guldīta 30x30 cm liela bruģakmens plāksne ar gada skaitli. Akadēmiskais ceļš kalpo gan kā simbols izaicinājumiem un šķēršļiem ceļā uz augstāko izglītību, gan kā vieta, kur pēc gadiem satikties un salidojumos gremdēties atmiņu stāstos.

Lai Imatrikulācijas akts norisinātos veiksmīgi, tad katru gadu kāda no LLU fakultātēm ir atbildīga par norises kārtību, šogad šis pasākums tiek uzticēts Tehniskajai fakultātei.

Aicinām Imatrikulācijas akta laikā dalībniekus ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Ar pasākuma nolikumu iespējams iepazīties Mans LLU.

Fotogrāfija no 2020. gada Imatrikulācijas akta

Pievienots 03/09/2021