Pārlekt uz galveno saturu

Starptautiskajā pasaules universitāšu reitingā LBTU atsevišķos darbības virzienos uzlabojusi sniegumu

12. oktobrī publicēts jaunākais Times Higher Education Pasaules universitāšu reitings 2023, kurā starp 1799 labākajām pasaules universitātēm nosauktas četras universitātes no Latvijas, tostarp Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU), kas prestižajā reitingā iekļuvusi ceturto gadu pēc kārtas, atsevišķos darbības virzienos - uzlabojot sniegumu.

Times Higher Education reitingā tiek vērtētas pētniecībā aktīvas universitātes no visas pasaules, izmantojot 13 kritērijus piecos darbības virzienos: studijas (studiju vide), zinātne (apjoms, ienākumi, reputācija), citējamība (zinātnes ietekme), starptautiskais profils (mācībspēki, studenti, pētījumi) un ienākumi no nozares (zināšanu pārnese). Ar kritēriju palīdzību tiek mērīti universitāšu sasniegumi un reitingā iekļautas tikai pasaulē labākās universitātes.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad LBTU augstāks rezultāts iegūts zinātnes, citējamības, starptautiskā profila un ienākumu no nozares jeb zināšanu pārneses novērtējumā. Visaugstāko pieaugumu universitāte panākusi starptautiskā profila kritērijā, kur uzlabots rezultāts par 3,1 punktu, un zināšanu pārnesē, kas novērtēta par 2,1 punktu augstāk nekā pērn. Savukārt zinātnes rādītāji kāpināti par 1,2 punktiem un citējamības – par 0,6 punktiem. Neliels kritums 0,3 punktu apmērā vērojams studiju jomā, ko ietekmējušas kopējās studentu skaita izmaiņas universitātē

Apkopojot rezultātus visās darbības jomās, LBTU kopumā ierindojusies grupā 1501+. Līdzīgi kā pērn LBTU visaugstāko rādītāju ieguvusi zinātnē, šajā kritērijā iekļūstot pasaules 800 labāko augstskolu vidū un iegūstot 737. vietu.

Vadošās trīs vietas jaunākajā reitingā ieņem Oksfordas universitāte, Hārvarda universitāte, Kembridžas universitāte un Stenforda universitāte. Kopumā reitingā iekļuvušas 1799 augstskolas no 104 valstīm, kas ir par 199 universitāti vairāk, nekā aizvadītajā gadā.

Times Higher Education Pasaules universitāšu reitinga novērtējumu LBTU ieguvusi ceturto gadu pēc kārtas. Pirmo reizi šajā reitingā universitāte ierindojās 2019. gadā, kam arī sekoja dalība dažādos citos Times Higher Education nozaru reitingos, kas apliecināja augstu novērtējumu atsevišķi katrā no LBTU īstenotajiem virzieniem - biozinātnēs, inženierzinātnēs un sociālajās zinātnēs.

Pievienots 14/10/2022