Pārlekt uz galveno saturu

LLU atkārtoti iekļūst Starptautiskajā universitāšu ietekmes reitingā

21. aprīlī publiskoti Times Higher Education universitāšu Ietekmes reitinga (THE Impact ranking 2021) rezultāti, kurā starp pasaules vadošajām universitātēm nosauktas vairākas Latvijas universitātes, tostarp jau otro gadu arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), kas starptautiskajā vidē zināma kā Latvia University of Life Sciences and Technologies. Reitingā tiek vērtēta universitāšu darbības efektivitāte, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību pasaulē, iekļaujot sociālos, ekonomiskos un vides aspektus.

THE Impact ranking mēra pasaules universitāšu darbību atbilstoši 17 Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un tie iekļauj tādas sociālās un ekonomiskās attīstības problēmas kā nabadzība, bads, veselība, izglītība, globālā sasilšana, dzimumu līdztiesība, ūdensapgāde, sanitārija, enerģija, urbanizācija, dabas aizsardzība un sociālais taisnīgums. Katras universitātes darbība tiek vērtēta, izvēloties četrus no ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Kopumā 2021. gada reitingā iekļuvušas 1115 pasaules universitātes, kas ir būtiski vairāk nekā aizvadītajā gadā reitingā iekļuvušās 768 institūcijas. Apkopojot visus rezultātus, LLU ieguvusi vietu grupā “601 - 800”.

Publicētajā 2021. gada reitingā apkopota informācija par LLU darbību četru ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. Visaugstākos rādītājus LLU ieguvusi 15. mērķī “Dzīvība uz zemes”, kur iegūta vieta grupā no “201 – 300”. Nozīmīgs sniegums ir 11. mērķī “Ilgtspējīgas pilsētas un kopienas” un 16. mērķī “Miers un taisnīgums”, kuros iegūta vieta grupā “301 - 400”. Savukārt 17. mērķī “Sadarbība mērķu īstenošanai” LLU ir grupā “401 - 600”.

“Ilgtspējība ir mūsu universitātes vērtība, ko esam nostiprinājuši LLU attīstības stratēģijā un ko turpināsim attīstīt arī turpmāk. Kā universitāte apzināmies savu atbildību pret pasaulē notiekošo, tādēļ saskatām izaicinājumus, meklējam un ieviešam zināšanās balstītus un ilgtspējīgus risinājumus sabiedrībā un dažādās ražošanas nozarēs. Tas it īpaši svarīgi kļuvis šobrīd, kad pasaulei nepieciešami ilgtspējīgi, krīzi mazinoši pasākumi. Mūsu zinātnieki strādā biozinātņu, inženierzinātņu un sociālo zinātņu virzienos, līdz ar to zināšanu radīšanā izmantojam starpdisciplināru pieeju, kas atspoguļojas arī reitinga rezultātos un sasniegto ilgtspējības mērķu dažādībā,” universitātes rezultātus skaidro LLU rektore Irina Pilvere.

Vadošās pozīcijas Ietekmes reitingā ieņem tādas pasaulē zināmas universitātes kā Mančesteras universitāte Lielbritānijā, Sidnejas universitāte un RMIT universitāte Austrālijā. No Latvijas reitinga kvalitātes kritērijiem atbilst arī Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte un Liepājas universitāte. Citas Baltijas valstu universitātes reitingā nav pārstāvētas.

LLU dalība THE Impact ranking 2021 bija iespējama pēc veiksmīgajiem 2019. un 2020. gada rezultātiem Times Higher Education citu nozaru reitingos. Līdz ar to universitāte saņēma uzaicinājumu piedalīties Ietekmes reitingā.

Pievienots 21/04/2021