Pārlekt uz galveno saturu

Svinot Latvijas valsts svētkus

Attēla autors: No LLU arhīva

Novembris ar sarkanbaltsarkano lentīšu, karogu un sveču jūru, vairāk nekā citi mēneši gadā, sakāpina sajūtas un neliek mierā ar jautājumu "Kas man ir Latvija?" Lai gan šogad citādi un neierasti, bez Lāpu gājiena, svētku koncertiem un kopā pulcēšanās, aicinām ikvienu atzīmēt Lāčplēša dienu un Latvijas valsts dibināšanas 102. gadskārtu un rast atbildes šim it kā vienkāršajam, bet ļoti daudznozīmīgajam jautājumam.

LLU atbildes uz jautājumu "Kas mums ir Latvija?" izaugušas no stāsta par mums pašiem. Stāsta, kurā neatradīsiet skaļus, patriotiskus vārdus. Stāsta, kurā emocionāli satricinošus notikumus aizstāj miers un nodošanās mērķu sasniegšanai. Stāsta, kurā darbi nerunā skaļi, bet izpaužas pamatīgi un spēcīgi. Stāsta, kurā ieraudzīsiet sevi, savu ikdienu, padarītos vai vēl nepadarītos darbus un apkārtējos cilvēkus.

Jāatzīst, ka šis jautājums ir viens un mazs, bet atbildes – bezgalīgi daudz un lielas. Ļoti nelielu daļiņu no tām centāmies apvienot video sveicienā. Tā galvenie varoņi ir LLU studenti, mācībspēki un zinātnieki.

Video tapis vietās, kur mūsu galvenie varoņi aizvada ļoti daudz studiju un darba laika un kuras izjūtam kā savējās: LLU mācību un pētījumu saimniecībā "Pēterlauki", LLU Zirgkopības mācību centrā "Mušķi", Meža pētīšanas stacijas mežos Jelgavas apkārtnē, Augu aizsardzības zinātniskajā institūtā, Mellupītes monitoringa stacijā, Tehniskajā fakultātē, Pārtikas tehnoloģijas fakultātē, Vides un būvzinātņu fakultātē, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē, Meža fakultātes Kokapstrādes katedrā, Jelgavas pilsētvidē,  un, protams, mūsu Alma Mater sirdī – Jelgavas pilī.

Video veidotāji: stāsts – LLU, bilde – LLU patriots Ivars Feldmanis, skaņa - LLU absolvents Uldis Timma.

Lai mums visiem īpaša un siltām sajūtām piepildīta patriotisma nedēļa! Turpiniet meklēt atbildes un stāstiet savus stāstus sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #kasmanirlatvija.

Pievienots 11/11/2020