Pārlekt uz galveno saturu

Informācijas tehnoloģiju fakultātes absolvente bez piecgades plāna, taču ar skaidru vīziju

Informācijas tehnoloģiju fakultātes absolvente bez piecgades plāna, taču ar skaidru vīziju

Aina Tomsone ir divkārtēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Informācijas tehnoloģiju fakultātes absolvente. Visu dzīvi pavadījusi Jelgavā, Aina, vēlēdamās palikt tuvu mājam, ne mirkli nešaubījās, ka studēs LLU. Bakalaura grādu datorvadībā un datorzinātnē Aina ieguva 2018. gadā, savukārt maģistra studiju programmu "Informācijas tehnoloģijas" absolvēja divus gadus vēlāk.

Studijas IT jomā nebija bērnības sapņa piepildījums vai sekošana aktualitātēm darba tirgū. Patiesībā Ainas nonākšana Informācijas tehnoloģiju fakultātē bija nejaušību un sakritību rezultāts. Absolvente vidusskolas laikā aizpildījusi karjeras testu, kura uzrādītais rezultāts liecinājis, ka informācijas tehnoloģijas ir sfēra, kurā sevi realizēt. Tā kā tehnoloģiju joma bija viena no vidusskolas interesēm, jauniete uzticējās testa rezultātam un iesniedza pieteikumu studijām LLU.

Absolvente saka, ka pa dzīvi iet plūstoši, izmēģina dažādas nodarbes un nenodarbojas ar piecgades plānu gatavošanu: "Esmu mēģinājusi daudz ko, sākot ar programmētājas profesiju, ko vēlāk nomainīju uz testēšanas pozīciju. Šobrīd strādāju par kvalitātes nodrošinātāju un testētāju internacionālā uzņēmumā, kurā darba gaitas uzsāku uzreiz pēc maģistrantūras absolvēšanas. Savukārt pirms šīs pozīcijas strādāju par Magnetto programmētāju citā uzņēmumā." Arī darbs pašreizējā darbavietā nebija rūpīgi plānots solis, iespēja parādījās pati no sevis un jauniete to izmantoja. Svarīga motivācija, izvēloties karjeru, bija iespēja darbu apvienot ar personīgajām interesēm, tādējādi veidojot darba un privātās dzīves balansu.

Kvalitātes nodrošinātājas pozīcija esošajā darba vietā Ainai sniedz iespēju ciešāk izprast produktu izstrādes procesus kā arī sniedz iespēju attīstīties profesionālā jomā: "Kad programmētāji ir izstrādājuši kādu specifisku jaunumu, projektam, testētājam ir jāpārliecinās, ka tas seko noteiktiem kritērijiem. Man šī validācija ir jāpārbauda visos iespējamos veidos, lai pārliecinātos, ka programma nekad neveidos kļūdas. Ko var veikt dažādos veidos - gan manuāli, gan automatizēti."

Arī brīvajā laikā Aina aizraujas ar IT, šobrīd apgūstot Android lietojumprogrammas, mācoties, kā izstrādāt aplikācijas un atzīstot, ka tā ir perspektīva nozare, jo aplikācijas un viedtelefoni ir cilvēku ikdiena. Aina atzīst, ka tieši šī ir joma, kurā labprāt strādātu nākotnē.

Ainas studiju laiks bija dažādiem krāšņiem notikumiem piepildīts. Absolvente aktīvi darbojās ITF un LLU Studējošo pašpārvaldēs. Visspilgtāk atmiņā palikusi dalība Jelgavas Piena, Medus un Maizes svētku Piena paku regatēs, kurā Aina vairākkārt piedalījusies, kopā ar citiem SP biedriem domājot inovatīvus risinājumus, lai no piena pakām veidotā laiva ne tikai noturētos virs ūdens, bet arī tiktu izveidots pievilcīgs vizuālais tēls.

Tāpat ne mazāk inovatīva un pat neordināra bija Ainas izvēlētā tēma studiju noslēguma darbam maģistrantūrā: "Maģistra darbā pievērsos personīgajām interesēm un strādāju pie sistēmas, kas spēj noteikt to, vai augs ir vai nav veselīgs. Sistēmas darbība ir balstīta uz apmācītu konvolūciju neironu tīklu. Tiek augšupielādēts attēls un programma ir spējīga pamanīt kādu blakni un dod rezultātu – veselīgs vai neveselīgs. Darbs bija laikietilpīgs, neskaitot pašu izstrādes procesu sistēmas funkcionālajai un vizuālajai darbībai, bija nepieciešams apkopot ap 5000 fotoattēlu. Ilgtermiņā šis skaits būtu vairākkārt jāpalielina, taču sākotnējai sistēmas versijai tas bija pietiekošs."

LLU studentiem absolvente novēl pēc iespējas vairāk iegūt praktisko zināšanu un pieredzi, lai, ieejot darba tirgū, būtu iemaņas, turklāt tiem, kuri vēlas studēt IT, Aina iesaka koncentrēties uz angļu valodas apgūšanu, jo tā ir darba valoda šajā nozarē.

Pievienots 25/02/2021