Pārlekt uz galveno saturu

LLU absolvents Jānis Fedotovs: "Būvniecība ir dinamiska vide, kurā strādāt"

LLU absolvents Jānis Fedotovs: "Būvniecība ir dinamiska vide, kurā strādāt"

Jānis Fedotovs ir ceļu būvnieks no bērna kājas, jo savulaik vasarās strādājis ceļu būvniecībā kopā ar tēti. Lai gan ieguvis augstāko izglītību datorvadības sistēmās, nozarē nav nostrādājis nevienu dienu, jo būvniecība vilkusi pie sevis kā magnēts.

Papildus vidējo izglītību Jānis ieguva Rīgas Celtniecības koledžā, lai nodrošinātu iespēju nokārtot būvdarbu vadītāja sertifikāciju un veiksmīgi strādāt šajā nozarē. Taču pēc grozījumiem būvniecības likumā, bija nepieciešams iegūt augstāko izglītību, tādējādi Jānis nonāca LLU un 2020. gada jūnijā absolvēja Vides un būvzinātņu fakultātes pirmā līmeņa augstākās izglītības studiju programmu "Būvniecība".

Jānis stāsta, ka, izvēloties studijas LLU, ir nošāvis divus zaķus ar vienu šāvienu: kaut arī viņš ir ceļu būvētājs, uzņēmums, kurā absolvents strādā, 2015. gadā sāka ievirzi civilās būvniecības lauciņā, līdz ar to LLU iegūtās zināšanas viņam noderējušas, jo līdz šim pieredze civilās būvniecības nozarē nav bijusi.

"Krietni vieglāk ir studēt to, ko jau esi darījis, nav tā, ka es atnācu kā students no vidusskolas, man jau bija pieredze. Cilvēcīgā ziņā LLU ir ļoti patīkama, attieksme pret studentiem nevienā brīdī nebija augstprātīga, pasniedzēji ir pretimnākoši, man izveidojās ļoti labas attiecības ar mācībspēkiem, varu pat tagad sazvanīties un pakonsultēties, pajautāt pēc padoma.  Esmu arī ieteicis cilvēkiem izvēlēties studijas LLU. Bieži vien ir tā, ka, ja nezini un nav kas izskaidro, tad pazūd vēlme mācības apmeklēt, un tas ir tas, kas daļēji veido atbirumu. LLU par šo problēmu nevar sūdzēties," novērtē Jānis, uzsverot, ka studiju process nav bijis viegls, īpaši, studiju noslēguma rakstīšanas periodā, kad bija nepieciešams mobilizēties un visu izdarīt kvalitatīvi.

Viņa kāpšana par karjeras kāpnēm ir bijusi mērķtiecīga un katrs spertais solis ļāvis pakāpties arvien augstāk: "No 2004. gada strādāju ceļu būves jomā, sākot no pašas apakšas, biju meistars, būvdarbu vadītāja palīgs. Soli pa solim līdz 2015. gadā kļuvu par struktūrvienības vadītāju, tehnisko direktoru uzņēmumā SIA "YIT Infra Latvija". Lielākie projekti, kas īstenoti civilās būvniecības jomā – esam uzbūvējuši loģistikas parku pie Ķekavas apļa, kur krustojas A5 un A7 šosejas. Esam pārbūvējuši Mārupes vidusskolas stadionu, kas bija arī mana diplomdarba temats. Pašlaik esam finiša taisnē ar Valmieras Daliņa stadiona rekonstrukciju - jaunas manēžas un viesnīcas būvniecību."

Absolvents atzīmē, ka topošajiem speciālistiem ir svarīgi nenobīties no pirmajām grūtībām, jo neviens nesola, ka uzreiz no augstskolas sola var kļūt par vadītāju, viss nāk ar laiku un pieredzi. Būvniecības bizness, Jāņaprāt, nav viegls, jo nes līdzi daudz stundu un smagu darbu, objekts ne vienmēr ir tuvu mājām, laikapstākļi ne vienmēr lutina, taču viņš uzsver, ka ir būtiski neizmantot īstermiņa domāšanu, jo atalgojuma iespējas ir lielas, pats darbs ir interesants un būvniecība ir dinamiska vide, kurā strādāt.

"Pajautāt neko nemaksā. Ja nepajautāsi, nezināsi. Droši ej pie saviem vadītājiem, droši pajautā, neviens, visticamāk, pa durvīm ārā nemetīs. Tas attiecas uz jebko - gan studiju procesu, gan arī profesionālo karjeru. Divi pateiks nē, bet trešais pateiks jā. Ja nevari ienākt pa durvīm, kāp pa logu!" studentiem novēl Jānis Fedotovs.

Pievienots 22/03/2021