Pārlekt uz galveno saturu

LLU dizaina un amatniecības absolvente Una Viniarska izstrādājusi apģērbu kolekciju

LLU dizaina un amatniecības absolvente Una Vinarska izstrādājusi apģērbu kolekciju

Una Viniarska ir no Svētes un šogad absolvēja Tehniskās fakultātes profesionālo bakalaura studiju programmu "Dizains un amatniecība", iegūstot profesionālo bakalaura grādu izstrādājumu tehnoloģijās un dizainā un produktu dizainera kvalifikāciju. Savu noslēguma darbā strādāja pie rudens / ziemas kolekcijas grūtniecei un māmiņai. Una studiju laikā uzrādījusi augstus sasniegumus un viņas vidējā svērtā atzīme bija 9,3 balles. Absolvente ieguva īpašu izcilības diplomu, kas ir apliecinājums izcilām un teicamām sekmēm visos studiju gados.

Skolas gaitas absolvente līdz 10. klasei pavadīja Olaines 1. vidusskolā, savukārt pēdējos divus vidusskolas gadus mācījās Jelgavas Valsts ģimnāzijā, kur iepazinās ar savu klasesbiedru Raineru Viniarski, kurš nu jau divus gadus ir arī viņas vīrs. Skolas laikā viņai liela interese bija par sportu, mājturību un vizuālo mākslu. Šīs zināšanas un interese viennozīmīgi bija stabils pamats, lai arī savu turpmāko izglītību turpinātu radošā nozarē.

Unai lielu atbalstu skolas un studiju laikā snieguši viņas vecāki – tētis, kurš Olaines 1. vidusskolā bija viņas sporta skolotājs un treneris, kā arī mamma, kura arī bija skolotāja un pati daudz mājās nodarbojās ar rokdarbiem, kas iespējams Unai radīja lielo interesi par mājturību. "Parasti jau lielākie dzīves skolotāji un atbalstītāji ir mūsu vecāki, kā arī liels paldies par iedvesmošanu un atbalstu manai audžumammai Birutai," saka Una.

Iegūstot vidējo izglītību, Una, domādama par saviem turpmākajiem izglītības ceļiem, ņēma vērā faktoru, ka vēlas studēt ne tikai tuvu savai dzīvesvietai, bet arī iespēju radoši izpausties studiju procesā un uzlabot savas prasmes rokdarbos. Apskatot Latvijas Lauksaimniecības universitātes plašo studiju programmu piedāvājumu, viņa nolēma, ka studijas Tehniskajā fakultātē ir īstā vieta. "Pēc vidusskolas beigšanas daudz domāju par to, kas mani dzīvē interesē un ko es labprāt daru. Rokdarbi un māksla mani nomierina, iepriecina un ļauj radoši izpausties, tādēļ programma "Dizains un amatniecība" bija tieši kā radīta man," atklāj izcilības diploma īpašniece.

Par studiju laiku absolvente atceras, ka pēdējos semestros viņai ļoti pietrūka iespēja satikt savus kursabiedrus un studēt klātienē. Kā pati stāsta, tad tamborēt un papļāpāt ar kursabiedrenēm bija viņas mīļākā dienas daļa.

Lai iegūtu augstākās izglītības diplomu, viņas noslēguma darbu izstrādāja par  tēmu "Rudens/ziemas kleitu kolekcija grūtniecei un māmiņai," kā mērķis bija izgatavot kleitu kolekciju māmiņai, kuras ir universāli lietojamas – pirms grūtniecības, gaidību un zīdīšanas periodā. "Tā kā pagājušajā gadā kļuvu par mammu un noslēguma darba rakstīšanas laikā arī biju grūtniece, tad diplomdarba rakstīšana man nesagādāja nekādas problēmas. Zināju, ko vēlos izveidot un kam šis produkts būtu nepieciešams. Manuprāt, ja cilvēks ar visu sirdi un dvēseli tajā ir iekšā, kā arī tēma pašam liekas interesanta, kā arī ir dzirkstelīte acīs, tad uzrakstīt darbu ir tīrā bauda," stāsta Una.

Una ļoti novērtē, ka studiju laikā bija iespēja vērot kā notiek ražošana uzņēmumā "ILoveMom", kā arī tajā piedalīties. Jaunas zināšanas citā praksē ieguva arī pie meistares Andras Kurgas, kur no vilnas filcēja zābakus, somas, kā arī daudz citus apģērbus un aksesuārus.

Visā studiju laikā absolvente uzrādījusi labus un teicamus rezultātus, kā arī saņēmusi Valsts finansēto stipendiju. "Katru priekšmetu mācījos ar interesi, saprašanu un neatlaidību. Ja man kaut kas nesanāk vai es nesaprotu, manī ir vēl lielāka vēlme to iemācīties," tā absolvente.

Runājot par nākotnes plāniem, Una pašlaik pavadīs to mājās kopā ar bērniem, bet jau nākamajā gadā viņa plāno uzsākt studijas profesionālā maģistra studiju programmā "Ainavu arhitektūra un plānošana". "Šajā nozarē man ir maz zināšanu un ļoti vēlos iemācīties kaut ko jaunu. Uzskatu, ka dzīvē ir nepārtraukti sevi jāpilnveido," noslēgumā stāsta Una Viniarska.

Afiša

 

Pievienots 18/08/2021