Pārlekt uz galveno saturu

LLU izcilniece Zane Osīte: "Svarīgi studiju procesā atrast cilvēkus ar līdzīgiem mērķiem"

LLU izcilniece Zane Osīte: "Svarīgi studiju procesā atrast cilvēkus ar līdzīgiem mērķiem"

Zane Osīte ar izcilību absolvēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes (ESAF) programmu "Komercdarbība un uzņēmumu vadība". Izcilības jeb tā sauktā "sarkanā" diploma ieguvi Zanei nodrošināja augstā vidējā atzīme, kas četru studiju gadu laikā bijusi 8,87 balles. Tāpat teicamu vērtējumu izcilniece ieguva par bakalaura darbu "SIA "Infigo" darbības uzsākšanas biznesa plāns", kas ļāva iegūt profesionālo bakalaura grādu komercdarbībā un uzņēmuma vadībā.

Zane dzīvo Jelgavā un savas skolas gaitas uzsāka Jelgavas 4. sākumskolā, kā arī Jelgavas Mūzikas skolā. Savukārt pēc sākumskolas absolvēšanas, izcilniece iestājās un absolvēja Jelgavas Spīdolas ģimnāziju (JSĢ). Skolas laikā Zanei patika tikai angļu valoda, jo tā izcilniecei padevusies, savukārt vēsture patika tikai skolotājas dēļ, jo skolotāja bija diezgan skarba, tomēr vienmēr stundas bija interesantas.

"Skolas laikā es nebiju paraugskolēns. Dažreiz sanāca nobastot stundas, tādēļ atzīmes arī nebija pārāk labas. Tagad ģimenes locekļu vidū ir aktuāls joks - nav ne jausmas, kas ar mani noticis, vidusskolā atzīmes nebija spīdošas, bet augstskolā nevienas nesekmīgas atzīmes", smejoties stāsta Zane.

Pēc 12. klases absolvēšanas, Zane iestājās Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), ko pameta jau pirmajā studiju gadā, jo studiju programma neapmierināja. Tomēr jau nākamajā studiju gadā, Zane bija apņēmības pilna, jo izvēlējās iet pavisam citu ceļu un uzsāka studijas LLU, jo augstākā izglītības iegūšana bija viens no Zanes mērķiem. Bet, tomēr pats svarīgākais, ka studēt var Jelgavā, tepat pie mājām.

Par fakultātes izvēli Zane atklāj, ka ESAF izvēlējās programmas dēļ. Zane nevarētu būt inženieris vai arhitekts un no ķīmijas viņa labāk turas pa gabalu. ESAF fakultāte piedāvāja studiju programmu "Komercdarbība un uzņēmuma vadība", kas no sākuma likās mazliet biedējoša, bet Zane nolēma pamēģināt. Izcilniecei palīdzēja arī vecāku viedoklis un izpēte pa turpmākajām studiju iespējām, jo, iegūstot bakalaura grādu ekonomikā, visi ceļi ir atvērti. Skatoties jebkuru maģistrantūras studiju programmu, kas piesaista Zanes uzmanību ir nepieciešams tieši bakalaura grāds ekonomikā.

Zanei no studiju procesa atmiņā palikuši daudzveidīgie studiju priekšmeti un kursabiedri. Neskatoties, ka kurss bija neliels, toties apkārt bija forši cilvēki, kuriem ir lieliska humora izjūta. Izcilniecei padevās studiju priekšmeti, kur vajadzēja domāt radoši, rēķināt un veidot prezentācijas par aktuālām tēmām. Liels stimuls studiju procesā bija kursa biedrene - Anete Ralle, kura tika pavilkta līdzi, lai kopā sasniegtu mērķi – absolvēt universitāti un saņemt izcilības diplomu.  Zane atzīst: "Bija reizes, kad man bija nepieciešams atbalstīt draudzeni, bet bija arī dienas, kad man bija nepieciešams draudzenes stiprais plecs”.  Zane atklāj, ka svarīgi studiju procesā ir atrast cilvēkus ar līdzīgiem mērķiem, jo kopā iet ir krietni vieglāk.

Absolventi iedvesmoja ESAF lektore Linda Griņēviča, jo, uzzinot par iespēju saņemt izcilības diplomu, L. Griņēviča izcilnieci atbalstīja un sniedza padomus. Zane piebilst, ka pasniedzējas L. Griņēvičas lekcijas bija citādākas, jo, pateicoties pasniedzējas interesantajām lekcijām, 1.  kursā mikroekonomiku Zane iemācījās tieši ar spēļu palīdzību. No studiju procesa Zane ieguvusi spēju konkrēti izteikt savu viedokli, kā arī atrast nepieciešamo informāciju. "Nav svarīgi visu iemācīties no galvas, jo informācija nemitīgi mainās, tomēr, ja tu zini, kur visu atrast, tad viss izdosies”, atklāj Zane.

Pēdējā studiju gada laikā Zanei izcilības diploms bija viena soļa attālumā, tādējādi bija jāsaņem rokās visi spēki, lai neizkristu finiša taisnē. “Kad 2. kursā uzzināju, kā man veicies studiju procesā un bija veicies tiešām labi, es mēģināju noskaidrot, vai ir iespējams saņemt stipendija, jo tad valsts stipendiju varēja iegūt tikai studenti, kuriem bija budžeta vieta. Tagad man ir liels prieks, ka manai studiju programmai pieejamas gan budžeta vietas, gan stipendijas kopš 2017. gada janvāra, ko arī pēdējā semestra laikā esmu saņēmusi,” stāsta absolvente Zane.

"Vislielākais paldies jāsaka manai bakalaura darba vadītājai Ainai Muškai, kura palīdzēja nonākt līdz galam. Bakalaura darba ietvaros es veicu biznesa plānu par koka lampu ražošanu, jo zināju, ka man pašai būs interesanti to rakstīt un komisijai būs interesantāk klausīties par finanšu analīzi uzņēmumam. Pasniedzēja man ļoti palīdzēja, atbalstīja, kā Jaunā ekonomikas speciāliste vasarā vēlas mazliet uzelpot un atpūsties, tomēr rudens semestrī vēlas uzsākt studiju gaitas maģistrantūrā.

Pēc universitātes absolvēšanas Zane plāno zināšanu ieguvi nepārtraukt un turpināt studijas maģistrantūrā uzsāktajā studiju virzienā.

Pievienots 01/09/2017