Pārlekt uz galveno saturu

LLU izcilnieks Jānis Amsters: "LLU var atrast studiju programmas katrai gaumei”

LLU izcilnieks Jānis Amsters: "LLU var atrast studiju programmas katrai gaumei”

Jānis Amsters absolvējis LLU Informācijas tehnoloģijas fakultātes programmu "Programmēšana” (tagad – "Informācijas tehnoloģijas ilgtspējīgai attīstībai”), iegūstot profesionālo bakalaura grādu un diplomu ar izcilību.

Jānis sevi uzskata par īstu jelgavnieku, mācības uzsāka Jelgavas 3. vidusskolā un vēlāk tās turpināja Jelgavas 1. ģimnāzijā. Skolas laikā un arī universitātē mīļākais mācību priekšmets vienmēr bijis matemātika. Taču Jānis smejoties stāsta: "Liels paldies Vitai Hermanei par to, ka pat matemātiķim iemācīja latviešu valodu.”

Jānis izvēlējās studijas LLU, jo universitāte atradās vistuvāk dzīvesvietai un piebilst, ka ir priecīgs, jo, neskatoties uz universitātes nosaukumu, LLU var atrast studiju programmas katrai gaumei.

"Izvēlējos studijas Informācijas tehnoloģijas fakultātē, tāpēc ka vienmēr šķita interesanta IT joma. Lai gan vēl man nav izdevies noskaidrot, vai tā mani interesē tādēļ, ka labi padodas, vai labi padodas, tādēļ, ka interesē,” ironizē Jānis.

Labākās studiju laika atmiņas Jānim ir saistītas ar kursa biedriem gan studiju procesā, gan pasākumos, kas motivēja nepadoties un turpināt uzsāktās studijas. 

Jānis novērtē universitātē iegūtās teorētiskās zināšanas, kas ļāva prakses laikā pierādīt sevi un teorētiskās zināšanas pielietot praktiski. Ar augstu rezultātu Jānis arī aizstāvējis bakalaura darbu "Standartizētu datu apmaiņas interfeisu realizācija biometrisko datu ieguvei WEB vidē.”

""Sarkanais diploms” nekad nav bijis mērķis. Vienkārši gūstu gandarījumu, katru uzdevumu paveicot tik labi, cik tas iespējams. Protams, ka prieks arī saņemt novērtējumu par padarīto, taču tas ir vairāk kā bonuss,” stāsta jaunais programmētājs.

Jau rudenī Jānis uzsāks studēt maģistrantūrā, bet tuvākajā nākotnē turpinās strādāt iegūtajā specialitātē, paralēli papildinot savas zināšanas gan akadēmiski, gan profesionāli.

Pievienots 10/07/2016