Pārlekt uz galveno saturu

Veterinārmedicīnas studente Katriina par savu dzīves mērķi uzskata palīdzēšanu līdzcilvēkiem

Veterinārmedicīnas studente Katriina par savu dzīves mērķi uzskata palīdzēšanu līdzcilvēkiem

Mia Heta Katriina Ikäläinen ir veterinārmedicīnas studente no Oulu pilsētas Somijā. Viņa jau vairākus mēnešus dzīvo Jelgavā un studē LLU Veterinārmedicīnas fakultātē. Katriinas dzīves pieredze, hobiji un entuziasms ir apbrīnas vērti, tāpat kā stāsts par to, kā viņa nonāca Latvijā un ko plāno darīt nākotnē.

Somijā Katriina ieguvusi bakalaura grādu, kļūstot par agronomi un dzīvnieku māsiņu. Viņas intereses saistītas ar tīru, ilgtspējīgu un drošu ēdienu, kā arī sportiski aktīvu dzīvesveidu. Pati nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem – skriešanu, slēpošanu, snovbordu un jauktās cīņas mākslu. Papildus tam viņa mīl ceļot un Katriinas mērķis ir apceļot pasauli, neradot oglekļa pēdas nospiedumu. Mīlestība pret dažādām kultūrām un ceļošanu Katriinai ļāvusi piedalīties apmaiņas programmā Namībijā, dzīvojot ciematiņā, kurā viņa bija pirmā eiropiete, kas ciematu apmeklējusi.

Pirms studijām LLU, Katriina strādājusi veterinārmedicīnas praksē Somijā, kur, kā vēlāk izrādījās, viena no veterinārārstēm bija LLU absolvente. Tieši viņa ieteica Katriinai studijas Jelgavā un nav pagājis ilgs laiks, līdz Katriina izlēmusi pārvākties uz Latviju.

"Jelgava ir ideāla vieta, kur studēt, jo tā ir tīra, skaista un mierīga pilsēta. Ikviens students tiek uztverts kā individualitāte. Mācībspēki velta laiku studentiem, iedziļinās, ciena un sniedz daudz praktisku padomu," stāsta Katriina. Viņa ir apmierināta, ka izvēlējusies internacionālu izglītību, jo tā sniegs iespēju veidot starptautisku karjeru un arī nodibināt jaunus kontaktus.

Studente par izvēlēto profesiju runā ļoti aizrautīgi. Šobrīd viņa vismaz reizi nedēļā cenšas apmeklēt fakultātes Mazo dzīvnieku patversmi, lai ietu pastaigās ar suņiem. Turklāt palīdzējusi saviem draugiem un radiniekiem adoptēt divus kaķus un suni no šīs patversmes, aizvedot dzīvniekus uz Somiju.

Minot lielākās atšķirības starp izglītības sistēmu Latvijā un Somijā, Katriina uzsver: "Somijā studentu grupas ir lielākas un universitātēs ir mazāk mācībspēku. LLU pasniedzēji ir ciešā kontaktā ar studentiem, ātri atbild uz e-pastiem un ar viņiem ir viegli komunicēt."

Katriinai vēl nav konkrētu nākotnes mērķu un viņa ir atvērta iespējai pēc absolvēšanas palikt Latvijā, kurā jau šobrīd meklē vasaras darbu. Viņas galvenā motivācija, studējot veterinārmedicīnu, ir vēlme palīdzēt dzīvniekiem un cilvēkiem, kuri nevar atļauties segt savu mīluļu ārstēšanās izdevumus. Studentes plāno iesaistīties cilvēku izglītošanā: "Es patiesi uzskatu, ka mans dzīves mērķis ir palīdzēt citiem."

Pievienots 21/04/2020