Pārlekt uz galveno saturu

Vasaras izlaidumu svinēs vairāk kā 700 LLU absolventu

Attēla autors: No LLU arhīva

2018. gada vasarā Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) absolvēs ap 733 studentu, bet 102 Ekonomikas un sabiedrības attīstības, Vides un būvzinātņu un Tehniskās fakultātes studenti augstskolu absolvēja jau ziemā.

2018. gada vasaras izlaidumu sēriju šogad sāks Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes absolventi, kuri diplomus LLU Aulā saņems 15. jūnijā. Savukārt izlaidumu noslēgums sagaidāms pēc Līgo svētkiem, kad 27. jūnijā diplomus saņems Veterinārmedicīnas fakultātes absolventi. Detalizētu izlaidumu grafiku un norises laiku iespējams aplūkot raksta beigās.

Lai gan LLU fakultātes izvietotas dažādās ēkās Jelgavā, izlaidumā visu astoņu fakultāšu absolventi tiekas Jelgavas pilī – vietā, kur pirms pāris gadiem sāka studiju gaitas Imatrikulācijas aktā.

Izlaidumā absolventi tērpjas īpašās mantijās, kas ir atšķirīgas katrai fakultātei. Tāpat amata tērpus izmanto fakultāšu un universitātes vadība, tādējādi suminot akadēmiskās vērtības un tradīcijas un paužot savu piederību LLU saimei.

Absolventu mantijas:

  • Lauksaimniecības fakultātei – melna mantija ar šauru zaļu apkaklīti. Maģistri liek zaļas šalles. Cepure – melna ar zaļu malu un zaļu pušķi.
  • Meža fakultātei – melna mantija. Maģistri liek zaļas šalles. Cepure – melna ar zaļu malu un zaļu pušķi.
  • Veterinārmedicīnas fakultātei – melna mantija. Cepure – melna ar tumši zilu pušķi.
  • Vides un būvzinātņu fakultātei – koši zila mantija ar sudraba apkaklīti. Maģistri liek sudraba šalles. Cepure – koši zila ar šauru sudraba malu un sudraba pušķi.
  • Pārtikas tehnoloģijas fakultātei – melna mantija. Maģistri liek violetas šalles. Cepure – melna ar violetu pušķi.
  • Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātei – melna mantija ar dzeltenu apkaklīti. Cepure – melna ar dzeltenu vai melnu malu un dzeltenu pušķi. Turpretim maģistru mantijas atšķiras: koši sarkanas mantijas ar sudraba apkaklīti, klāt liek divkrāsu šalles (sarkans, sudrabs, sarkans). Cepure – sarkana ar sudraba malu un sudraba krāsas pušķi.
  • Informācijas tehnoloģiju fakultātei – melna mantija ar oranžu apkaklīti un piedurknes malu. Maģistri liek oranžas šalles. Cepure – melna ar oranžu pušķi.
  • Tehniskajai fakultātei – mantiju nav, un absolventi tās nomā vai arī ierodas svinīgos tērpos – uzvalkos, kokteiļkleitās. Pedagoģijas programmu absolventiem – melns talārs. Maģistri liek pelēkas šalles. Cepure – melna ar pelēku pušķi. Karjeras konsultantiem – melna mantija un īpaši sasieta divkrāsu šalle (sarkans, balts). Cepure – melna ar zelta pušķi.

Izlaidumā tiek dziedātas Latvijas Republikas himna “Dievs, svētī Latviju”, studentu himna “Gaudeamus igitur” un LLU himna “Mēs mīlam tevi, zeme dārgā, svētā”, kas ir komponista Jēkaba Mediņa veltījums Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijai (tagad LLU).

Ja kādu iemeslu dēļ absolvents nevar ierasties izlaidumā, diplomu pēc tam varēs saņemt LLU Studiju centrā.

Savukārt tie absolventi, kuri plāno turpināt studijas LLU, aicināti sekot līdzi aktuālajai informācijai par uzņemšanu, kas šogad notiks no 3. līdz 10. jūlijam, un izmantot iespēju pieteikties maģistrantūras studijām elektroniski LLU Informatīvajā sistēmā.

LLU 2018. gada vasaras izlaidumi

Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte  – 15. jūnijā plkst. 13.00

Vides un būvzinātņu fakultāte – 18. jūnijā plkst. 11.00

Pārtikas tehnoloģijas fakultāte – 18. jūnijā plkst. 15.00

Informācijas tehnoloģiju fakultāte – 21. jūnijā plkst. 11.00

Meža fakultāte – 21. jūnijā plkst. 14.00 un plkst. 18.00

Tehniskā fakultāte – 22. jūnijā plkst. 11.00

Lauksaimniecības fakultāte – 22. jūnijā plkst. 15.00

Veterinārmedicīnas fakultāte – 27. jūnijā plkst. 13.00

Pievienots 13/06/2018