Pārlekt uz galveno saturu

Turam īkšķus! Divas komandas no TF piedalīsies pneimobiļu sacensībās Ungārijā

Attēla autors: No LLU arhīva

No 9. līdz 11. maijam Egerā (Ungārijā) notiks starptautiskās studentu pneimobiļu sacensības "XII. Nemzetközi Aventics Pneumobil Verseny powered by Emerson”, kurās no astoņām valstīm sacentīsies 49 komandas, no kurām divas ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Tehniskās fakultātes komandas (TF).

Viena no LLU Tehniskās fakultātes komandām startēs ar 10. numuru, ko pārstāvēs TF studenti un mācībspēki: komandas kapteinis un vadības sistēmas inženieris Guntis Gailums, galvenais inženieris Jānis Ozols, inženieris un pilots Reinis Palēvics, inženieri Dainis Bergšpics un Kaspars Sprūds, kā arī pilote, administratore Laine Kjazja. Šī projekta vadītājs ir TF profesors, vadošais pētnieks Dainis Berjoza, bet uz sacensībām 7. maijā Ungārijā devās TF asociētais profesors, vadošais pētnieks Vilnis Pīrs.

"Lai sacensībās viss noritētu veiksmīgi un nerastos neparedzētu problēmu, mēs 1. maijā LLU Sporta centra stadionā pneimobilim veicām ieskriešanās parametru pētījumus, lai sacensību laikā varētu izvēlēties pārnesuma skaitli," stāsta projekta vadītājs D. Berjoza.

Komandu atbalsta: LLU, TF, SIA "Auto Kada", SIA "LEAX Baltic", SIA "Egra Steel", SIA "Pro Mehanika", SIA "Atstarte-Nafta", SIA "TechVitas", SIA "Baltyre Latvia" un SIA "Elme Messer Gas".

Interesenti komandas aktivitātēm sacensību laikā varēs sekot Facebook lapā.

Savukārt ar 36. numuru startēs otra LLU Tehniskās fakultātes komanda, kuru pārstāvēs fakultātes studenti un mācībspēks: Oskars Šalna, Mārtiņš Jansons, Rinalds Logins, Dāvids Kvins un arodapmācības meistars, vieslektors un projekta vadītājs Mārtiņš Ziemelis un komunikācijas jautājumus risina Gvido Bērziņš. Komanda ceļā devās arī 7. maijā. Projekta laikā pneimobilim tika veikti uzlabojumi tehniskajos mezglos, lai veiksmīgāk varētu startēt sacensībās. 

Komandu atbalsta: Gulbenes novada pašvaldība.

Pneimobilis ir vieglas konstrukcijas transportlīdzeklis, kas veic kustību, izmantojot pneimatiskos cilindrus un saspiestu slāpekli. Lai nodrošinātu kustību, gaiss no rezervuāra plūst uz plūsmas regulatoru jeb droseļvārstu, tālāk uz elektromagnētiskajiem vārstiem. 

2008. gadā tika aizsāktas pneimobiļu sacensības, kurās piedalījās 18 komandas. Konkursu izgudroja Ferencs Boluki (Ferenc Bolyki), Ričards Fuleps (Richárd Fülep), Endre Tamas (Endre Tamás), Jozefs Avar (József Avar) un Laszlo Szabo (László Szabó), kuri vēlējās izveidot pasākumu, lai nākotnes inženieriem ir iespēja izpētīt pneimatikas neatklātos jautājumus un iepazīties ar alternatīvajiem pielietojumiem un produktiem, kas ir veidoti Egerā. 

Interesenti komandas aktivitātēm sacensību laikā varēs sekot Facebook lapā.

Sacensības 11. maijā no plkst. 8.00 līdz plkst. 16.00 būs iespējams skatīties tiešsaistē: http://www.pneumobil.hu.

 

 

Pievienots 07/05/2019