Pārlekt uz galveno saturu

Zinātniskajam semināram "Ražas svētki Vecaucē" jau 20 gadu, bet šogad tas notiks attālināti

5. novembrī norisināsies ikgadējais Lauksaimniecības fakultātes zinātniskais seminārs “Ražas svētki Vecaucē”. Šogad tam aprit 20 gadu jubileja un tas pirmo reizi norisināsies attālinātā formātā, ievērojot valstī izsludinātos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Laikā, kad no 1957. gada līdz 1960-to gadu vidum mācību un pētījumu saimniecībā “Vecauce” Agronomijas un Zootehnikas fakultāšu studenti veselu gadu pavadīja studējot un praktizējoties, izveidojās tradīcija rudenī organizēt “Ražas svētkus”. Studenti vasarā bija strādājuši izmēģinājumu laukos, lai iegūtu datus saviem diplomdarbiem, un rudenī organizēja gan izaudzētās ražas izstādi, gan arī prezentēja sagatavotos plakātus par aktivitātēm Vecaucē. Kad 1967. gadā studentu rosība “Vecaucē” aprima, jo studijas pilnā apjomā atsākās Jelgavā, bet pētījumi un prakses – MPS “Jelgava”, arī “Ražas svētku” tradīcija pazuda no aktivitāšu saraksta. Pašā divdesmit pirmā gadsimta sākumā tika lemts, ka vajadzētu seno tradīciju atjaunot. Ražas svētki atjaunotā versijā kā seminārs pirmo reizi notika 2001. g. 2. novembrī un to organizēja SIA “LLU MPS “Vecauce”” “Augkopības mācību un izmēģinājumu lauka” tā laika vadītāja Zinta Gaile sadarbībā ar asociēto profesoru Andri Bērziņu un profesoru Daini Lapiņu. Pirmajos “Ražas svētkos” pieņēma lēmumu, ka katru gadu novembra pirmajā ceturtdienā Vecauces pilī organizēs semināru, kas noslēgs dažādās aktivitātes veģetācijas periodā izmēģinājumu laukos, un ka tā ir nevis jaunizveidota tradīcija, bet gan seno “Ražas svētku” turpinājums mūsdienās, kur ar „ražu” saprotam arī pētnieciskos rezultātus. Semināra programma vienmēr ietver mutiskos un stenda referātus, ražas izstādi, un balli noslēgumā.

Pasākuma programma

Tradīcija turpinās arī 2020. gadā. Seminārs notiks novembra pirmajā ceturtdienā – 5. novembrī plkst. 14.00–17.00, bet sakarā ar COVID-19 krīzi un valstī noteiktajiem ierobežojumiem zinātniskais seminārs “Ražas svētki “Vecauce-2020”: Pētniecība COVID–19 ēnā” norisināsies attālināti “BBB” platformā, būs iespēja arī apskatīt stenda referātus.

Lūgums sekot aktuālajai informācijai, jo saite uz semināru un stenda referātiem tiks izziņota nākamajā nedēļā.

Pievienots 27/10/2020